قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ در پروسه حمل هوایی به شهر هنگ کنگ

قوانین گمرکی کشور هنگ‌کنگ درباره حمل هوایی به هنگ‌کنگ


در بین روش های موجود برای ارسال بار به شهر هنگ‌کنگ در کشور هنگ‌کنگ، حمل هوایی محبوب ترین و بهترین روش برای مسافران و مهاجران است. دلایل اصلی این محبوبیت، سرعت بالا، امنیت عالی و قیمت مقرون به صرفه این روش ارسال بار است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور هنگ‌کنگ می‌شود؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی مفید در رابطه با مقررات گمرکی کشور هنگ‌کنگ در اختیار شما قرار بدهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور هنگ‌کنگ همگی تابع قوانین گمرک کشور هنگ‌کنگ هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور هنگ‌کنگ صادق است.

مقررات گمرکی هنگ‌کنگ در حمل هوایی


می‌خواهیم در رابطه با قوانین گمرکی کشور هنگ‌کنگ در شهر هنگ‌کنگ، فرودگاه بین المللی هنگ‌کنگ صحبت نماییم. دفتر گمرک این فرودگاه HONG KONG CUSTOMS AND EXCISE DEPARTMENT نام دارد. هر کشوری برای ورود اقلام مختلف به مرزهایش، قوانین ویژه ای وضع کرده است و معمولاً هر کالایی که وارد کشورها شود، مشمول پرداخت عوارض و مالیات بر واردات می‌شود. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور هنگ‌کنگ نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
تا همین جا مشخص است که آگاهی از اینچنین اطلاعاتی برای حمل هوایی به هنگ‌کنگ بسیار مفید است؛ اما دسترسی به این اطلاعات دشوار است. لذا در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور هنگ‌کنگ را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری هنگ‌کنگ


اگر قصد سفر به شهر هنگ‌کنگ را دارید، آشنایی با معافیت های در نظر گرفته شده برای مسافر حتماً برایتان جذاب است. در زمان سفر به هنگ‌کنگ می‌توانید لباس، کامپیوتر، تلفن همراه، زیورآلات و برخی از مواد غذایی که در زمان سفر از آن‌ها استفاده می‌کنید را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایید:

 • میزان دخانیات همراه شما برای ورود معاف از عوارض باید در محدوده زیر باشد:
 • تا 19 نخ سیگار، یا
 • 1 سیگار برگ بزرگ یا نهایتاً 25 گرم سیگار برگ
 • تا 25 گرم توتون
 • غذاهایی که سریع از بین نروند، در بسته‌بندی مناسب برای مصرف شخصی، قابل واردکردن هستند. پس می‌توانید کنسروهای مختلف همراه خود داشته باشید. البته گمرک هنگ‌کنگ در رابطه با ورود گوشت و محصولات گوشتی به این کشور سخت‌گیر است و لذا لازم است کنسروهای همراهتان حاوی گوشت نباشند.
 • ماهیت بار همراه شما باید متناسب نیازهای سفر شما باشد. حمل اقلام به‌صورت غیرمعقول (مثل همراه داشتن چهار دوربین عکاسی) ممکن است این تلقی را ایجاد کند که قصد تجارت دارید و عاملی برای ابطال معافیت نوبت.

از یاد نبرید که این موارد فقط برای بار همراه مسافرین منظور می‌شود و برای بار ارسالی بی کاربرد است.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور هنگ‌کنگ، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت هنگ‌کنگ گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری هنگ‌کنگ را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.

اقلام ممنوعه گمرک هنگ‌کنگ


حالا تصور می‌کنیم شما مسافر هنگ‌کنگ هستید و دارید بار سفرتان را می بندید. اکنون بهترین زمانی است که فکر کنید چه کالاهایی نباید در بار شما باشد. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور هنگ‌کنگ ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای خطرناک
 • مواد روان‌گردان
 • مواد شیمیایی تحت کنترل
 • آنتی‌بیوتیک
 • اسلحه و مهمات
 • الماس خام
 • برخی از حیوانات
 • گیاهان
 • گونه‌های محافظت‌شده جانوری
 • مواد غذایی خاص مثل گوشت، مرغ و تخم‌مرغ

قوانین گمرک هنگ‌کنگ جهت مهاجرین


اگر قصدتان از سفر به هنگ‌کنگ مهاجرت است، داستان به شکل دیگری پیش خواهد رفت. طبق تجربه ما بار هوایی مهاجر به چند چمدان محدود نمی‌شود و مهاجرین به دلیل اینکه سفر بلند مدتی پیش رو دارند، حتماً بار هوایی بیشتری همراه خودشان دارند. قوانین دراین‌باره نیز متفاوت است. اول بگوییم که اگر باری که به کشور هنگ‌کنگ می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، دردسر اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به آن را به جان نخرید. در این شرایط حمل هوایی به هنگ‌کنگ بهترین راه برای شماست. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.
درصورتی‌که به‌قصد اقامت به کشور هنگ‌کنگ سفر می‌کنید، مجاز خواهید بود تا لوازم شخصی و لوازم‌خانگی موردنیاز خود را به این کشور وارد نمایید. افرادی که اقامت این کشور را دریافت کرده باشند می‌توانند مرسوله لوازم شخصی و خانگی خود را معاف از پرداخت عوارض و مالیات از گمرک هنگ‌کنگ ترخیص نمایند.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت هنگ‌کنگ، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در هنگ‌کنگ سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران هنگ‌کنگ ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

حمل هوایی به هنگ‌کنگ به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به‌صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به هنگ‌کنگ چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه‌بار مسافری به هنگ‌کنگ چگونه انجام می‌شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور هنگ کنگ ، گمرک Hong Kong International Airport Control Point ، واقع در فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ (Hong Kong Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر هنگ کنگ فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Hong Kong International Airport Control Point

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ (Hong Kong Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور هنگ کنگ

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور هنگ کنگ در شهر هنگ کنگ واقع در فرودگاه Hong Kong Intl. Airport (Hong Kong Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  هنگ کنگ، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور هنگ کنگ جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور هنگ کنگ از طریق HONG KONG CUSTOMS AND EXCISE DEPARTMENT نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور هنگ کنگ را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به هنگ کنگ

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار