قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی هوسیا کوتاکو در پروسه حمل هوایی به شهر ویندهوک

گمرک نامیبیا درباره حمل هوایی به ویندهوک چه قوانینی دارد


حمل هوایی به ویندهوک موضوعی است که همه مسافران کشور نامیبیا با آن کمابیش آشنایی دارند. ویژگی‌های مثبتی مثل سرعت بالا، ایمنی استاندارد و قیمت منصفانه، افراد را به صورت روز افزون به سمت استفاده از این روش حمل بار هدایت می‌کند. شما هم تصمیم به حمل هوایی به ویندهوک گرفته‌اید؟ به‌این‌ترتیب شما به فرآیند حمل هوایی وارد شده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در گمرک مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه بین المللی هوسیا کوتاکو که Namibia Customs and Excise نام دارد، در شهر ویندهوک کشور نامیبیا خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور نامیبیا آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور نامیبیا از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور نامیبیا پذیرش‌شده است.

قوانین مهم گمرک نامیبیا برای مسافرین ویندهوک


حالا بارتان در فرودگاه‌ بین المللی هوسیا کوتاکو در شهر ویندهوک کشور نامیبیا آرام گرفته است. از حالا دیگر تمامی قوانین گمرکی این کشور برای بارتان منظور خواهند شد. پس چه بهتر که از قوانین گمرکی مربو به بار خود مطلع باشید، برای مثال بدانید درصد عوارض و نرخ مالیات دریافت چقدر است و به چه صورت محاسبه می شود. همین‌طور باید بدانید در این میان معافیت‌ها و استثنائاتی وجود دارد که ممکن است شامل شرایط شما هم بشوند و بتوانید از آن ها استفاده کنید.
حتماً به این فکر می کنید که دسترسی به این اطلاعات برایتان بسیار دشوار است، اما نگران نباشید. ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور نامیبیا را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص کالا در این سایت قابل دانلود است. لازم است پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و برای ترخیص کالا به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری نامیبیا برای مسافرین ویندهوک


در هنگام سفر به شهر ویندهوک در کشور نامیبیا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این صورت است:

 • 400 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 50 میلی‌لیتر عطر و 250 میلی‌لیتر ادوکلن
 • هدایا و سوغات تا ارزش 1.250 دلار نامیبیا (تقریباً معادل 70 دلار امریکا)

فقط به خاطر داشته باشید که این موارد معافیت برای بار هوایی همراه مسافرین ویندهوک هستند و مرسولات حمل هوایی را در بر نمی گیرند.
اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک نامیبیا را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور نامیبیا را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نامیبیا را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور نامیبیا را حتماً در برنامه پیش از سفر قرار دهید.

ورود کدام کالاها به گمرک نامیبیا ممنوع است


حال که برنامه سفر به شهر ویندهوک در کشور نامیبیا برای شما قطعی شده است، قبل از بستن بار سفر و چمدان‌ها اندکی دست نگهدارید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسرساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بیانجامد و حتی جریمه‌ ای سنگین به دنبال داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور نامیبیا ممنوع هستند: ازنظر قوانین گمرک کشور نامیبیا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • اسلحه و مهمات
 • مواد سمی
 • محتوای مستهجن
 • تجهیزات رادیویی مثل بی‌سیم

قوانین گمرکی مهاجرت به ویندهوک در کشور نامیبیا


قصه مهاجرت به شهر ویندهوک اما متفاوت است. اولین تفاوت در بار هوایی یک مهاجر است. بدون ‌شک بار مورد نیاز مهاجر از حد مجاز تعیین‌شده برای بار همراه مسافر بیشتر است. اینجاست که پای اضافه‌بار به میان می‌آید که پرداخت جریمه هنگفت آن اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با چنین موقعیتی روبه‌رو هستید، بهتر است راه بهتری را جایگزین پرداخت اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به نامیبیا راه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ تری است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور نامیبیا به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور نامیبیا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، در نظر داشته باشید که در صورت دریافت مهر مجوز سکونت و کار در پاسپورت خود می‌توانید لوازم‌خانگی و شخصی خود را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایید.

 • درصورتی‌که در زمان ترخیص هنوز مجوزهای مربوطه را دریافت نکرده‌اید، باید مبلغی را به بیعانه نزد بانک قرار دهید که این مبلغ متشکل از 20% عوارض و 16.5% مالیات است.
 • بعد از دریافت مجوز سکونت و شغل، می‌توانید مبلغ پرداختی به بانک را پس بگیرید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت نامیبیا، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور نامیبیا مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را در این صفحه بشنوید.

هزینه حمل هوایی به ویندهوک چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به ویندهوک به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به ویندهوک می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی هوسیا کوتاکو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور نامیبیا ، گمرک SACU Secretariat ، واقع در فرودگاه بین‌المللی هوسیا کوتاکو (Hosea Kutako Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ویندهوک فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
SACU Secretariat

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی هوسیا کوتاکو (Hosea Kutako Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی هوسیا کوتاکو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور نامیبیا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور نامیبیا در شهر ویندهوک واقع در فرودگاه Hosea Kutako Intl. Airport (Hosea Kutako Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  نامیبیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور نامیبیا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور نامیبیا از طریق Namibia Customs and Excise نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور نامیبیا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ویندهوک

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار