قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی یوهان ادالف پنگل در پروسه حمل هوایی به شهر پاراماریبو

مراحل حمل هوایی به پاراماریبو و ترخیص کالا از گمرک سورینام


برنامه ای برای ارسال بار به شهر پاراماریبو در کشور سورینام دارید؟ حمل هوایی بهترین گزینه برای ارسال بارتان است. حمل هوایی دارای ویژگی‌هایی اعم از سرعت بالا، امنیت استاندارد و قیمت مقرون به صرفه است که می‌تواند پاسخگوی همه نیازهای شما باشد. در فرایند حمل هوایی شما بارتان را در گمرک مبدأ تحویل می دهید و در انتظار ترخیص آن از گمرک کشور سورینام خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور سورینام آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور سورینام از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور سورینام پذیرش‌شده است.

قوانین مهم گمرک سورینام در حمل هوایی به پاراماریبو


پس از رسیدن بار به فرودگاه یوهان ادالف پنگل در شهر پاراماریبو، یکی از مهم‌ترین موضوعات اطلاع از تعرفه‌های گمرک است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر گروه کالایی در کشور سورینام چگونه محاسبه می‌شود. همچنین برای شرایط خاص و کالاهای مشخص معافیت‌هایی هم وجود دارد که به صرفه جویی در هزینه‌هایتان کمک خواهد کرد. می‌بینید که اطلاعات در این زمینه می‌تواند خیلی مفید باشد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری سورینام برای مسافرین پاراماریبو


در زمان سفر به شهر پاراماریبو در کشور سورینام هر مسافر می‌تواند اقلام زیر را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید:

 • 200 نخ سیگار یا 250 گرم سیگاربرگ یا 225 گرم توتون
 • ادکلن برای مصرف شخصی
 • لوازم شخصی مورد نیاز مسافر
 • هدایا و سوغات تا ارزش 400 دلار جزایر سولومن (تقریباً معادل 50 دلار امریکا)

خاطرتان باشد که این موارد فقط برای بار هوایی همراه مسافر است و مرسولات حمل هوایی به پاراماریبو را نمی‌توانید ذیل این معافیت‌ها به سورینام وارد کنید.

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور سورینام کار آسانی نیست که در سایت سفیران در اختیار شماست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور سورینام همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یک جا در اختیارتان قرار می گیرد. پس قبل از هر اقدامی پادکست ما را بشنوید.

ورود کدام کالاها به شهر پاراماریبو در گمرک سورینام ممنوع است


هنگام بستن چمدان‌های سفر به پاراماریبو باید بدانید بردن چه اقلامی شما را به دردسر می‌اندازد. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک سورینام در بارتان باشد دردسرهای بزرگی در مسیر سفرتان قرار می گیرد. از نظر قوانین گمرک کشور سورینام ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • میوه و سبزی‌های
 • قهوه
 • گیاهان
 • برنج
 • ماهی
 • گوشت و محصولات گوشتی
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن

قوانین گمرکی مهاجرت به پاراماریبو در کشور سورینام


موضوع دیگری که باید به آن بپردازیم شرایط مهاجرین به شهر پاراماریبو است. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در سورینام را دارد و بدیهی است که برای اقامت طولانی خود به وسایل بیشتری هم احتیاج دارد. لذا معمولاً ما با باری پرتعداد، حجیم و سنگین رو در رو می شویم. نکته مهم این است که اول شما راهی را پیدا کنید که از دادن هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار مسافری راحت شوید. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور سورینام به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به قصد اقامت به کشور سورینام سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید به قوانین زیر توجه کنید:

 • لوازم شخصی و خانگی که حداقل به مدت شش ماه قبل از ورود فرد به کشور سورینام تحت مالکیت و مورد استفاده وی در کشور خارجی بوده باشند، ورودشان معاف از پرداخت عوارض گمرکی خواهد بود.
 • ورود تمامی اقلام مشمول پرداخت عوارض و مالیات می شود.
 • مهلت واردات این اقلام تا شش ماه پس از ورود فرد به کشور سورینام است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سورینام مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سورینام شما را از ریز تا درشت قانون‌ها آگاه می کند. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می توانید حیوان خانگی را به سورینام ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به سورینام را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می کنم اکنون نیز شما با ما هم نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به پاراماریبو مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به پاراماریبو در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به پاراماریبو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی یوهان ادالف پنگل

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سورینام ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی یوهان ادالف پنگل (Johan Adolf Pengel Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر پاراماریبو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی یوهان ادالف پنگل (Johan Adolf Pengel Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی یوهان ادالف پنگل ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سورینام

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سورینام در شهر پاراماریبو واقع در فرودگاه Johan Adolf Pengel Intl. Airport (Johan Adolf Pengel Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  سورینام، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پاراماریبو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار