قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا در پروسه حمل هوایی به شهر نایروبی

قوانین گمرکی کشور کنیا در حمل هوایی به نایروبی


انتخاب خدمات حمل هوایی به نایروبی، بهترین انتخاب ممکن برای افرادی است که باید یک مرسوله بار را به این شهر در کشور کنیا برسانند. ویژگی‌های مثبتی مثل امنیت، سرعت و مقرون‌به‌صرفه بودن، بار مسافران را به سمت حمل هوایی سوق می‌دهد. حمل هوایی یک فرآیند است؛ در این فرایند شما بارتان را در گمرک مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا در شهر نایروبی کشور کنیا که CUSTOMS AND BORDER CONTROL نام دارد، خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور کنیا آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بدنیست بدانید همه گمرک‌های کشور کنیا از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور کنیا پذیرش‌شده است.

قوانین مهم گمرک کنیا برای حمل هوایی به نایروبی


حالا بارتان به فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا شهر نایروبی در کشور کنیا رسیده است. از حالا به بعد مرسوله بار شما تابع قوانین گمرکی کنیا است. شما باید از عوارض ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون کشور کنیا محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همین‌طور برایتان مفید است اگر از معافیت‌هایی که بسته به شرایط و نوع بار به شما تعلق می گیرند آگاه باشید.
خب دستیابی به این موارد شاید کمی دشوار باشد اما با توصیفاتی که کردیم می تواند بسیار ارزشمند هم باشد. ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری کنیا مربوط به مسافرین نایروبی


در هنگام سفر به شهر نایروبی در کشور کنیا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این صورت است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • یک شیشه عطر یا ادوکلن
 • ورود تمامی لوازم شخصی موردنیاز مسافر در شرایطی که ازنظر تعداد منطقی باشد، معاف از پرداخت عوارض است.

معافیت های این بخش صرفا مربوط به بار همراه مسافرین شهر نایروبی هستند.
اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی باخبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک کنیا را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور کنیا را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری کنیا را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور کنیا را حتماً در برنامه پیش از سفر قرار دهید.

ورود کدام کالاها به نایروبی از نظر گمرک کنیا ممنوع است


اگر برای سفر به شهر نایروبی در کشور کنیا مصمم هستید، قبل از بستن بارهایتان این بخش را مطالعه کنید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان مشکل ساز خواهد شد. چرا که ممکن است ساعت‌ها به معطلی بخورید و همچنین این مسئله برایتان جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور کنیا ممنوع هستند: ازنظر قوانین گمرک کشور کنیا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • میوه‌جات
 • مواد منفجره
 • پول تقلبی
 • ماشین‌های قمار
 • محتوای مستهجن حتی به‌صورت متن
 • تله‌های حیوانی
 • اسلحه و مهمات

قوانین مهاجرت به شهر نایروبی در کشور کنیا


با تغییر ماهیت سفر به شهر نایروبی در کشور کنیا از سیاحت به مهاجرت، تمامی موارد مربوط به آن نیز متغیر می شود. اولین موضوع، بار هوایی یک مهاجر است که بی‌ تردید از حد مجاز تعیین‌شده برای بار هوایی همراه مسافر بسیار بیشتر خواهد بود. اینجاست که پای اضافه‌بار به میان می‌آید که مبلغ جریمه آن به حدی سنگین است که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت روبه‌رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت اضافه‌بار کنید. فریت بار به کنیا راه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور کنیا به شما تحویل می‌دهیم.
اگر برای اقامت به کنیا سفر می‌کنید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌های گمرکی مربوطه، لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید. برای این امر توجه به قوانین زیر ضروری است:

 • صاحب کالاها در زمان شروع فرایند ترخیص بایستی در گمرک حاضر باشد.
 • تمامی مرسولات توسط گمرک بازرسی می‌شود.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کنیا، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور کنیا مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به نایروبی مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به نایروبی در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به نایروبی به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کنیا ، گمرک KRA Office ، واقع در فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا (Jomo Kenyatta Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر نایروبی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
KRA Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا (Jomo Kenyatta Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی جومو کنیاتا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کنیا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کنیا در شهر نایروبی واقع در فرودگاه Jomo Kenyatta Intl. Airport (Jomo Kenyatta Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کنیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کنیا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کنیا از طریق CUSTOMS AND BORDER CONTROL نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کنیا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به نایروبی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای کنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار