قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی خورخه چاوز در پروسه حمل هوایی به شهر لیما

مراحل حمل هوایی به لیما و ترخیص کالا از گمرک پرو


اگر شما هم می خواهید باری به شهر لیما در کشور پرو ارسال کنید، حمل هوایی به لیما بهترین گزینه برای شماست. حمل هوایی دارای ویژگی‌هایی مثل سرعت بالا، امنیت استاندارد و قیمت مقرون به صرفه است که می‌تواند هرکسی که قصد ارسال بار دارد را راضی نماید. فرایند امن حمل هوایی شما را مجاب می‌کند تا بارتان را در مبدأ تحویل دهید و در مقصد با خیالی آسوده منتظر دریافتش بمانید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در گمرک پرو را می دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور پرو نرفته‌اید با ما همراه باشید. باید بدانید قانون گمرکی پرو در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اجرا خواهد شد.

قوانین مهم گمرک پرو در حمل هوایی به لیما


وقتی بارتان به فرودگاه بین المللی خورخه چاوز در شهر لیما پرو رسید، مهم‌ترین موضوع اطلاع از تعرفه‌های گمرکی است. چرا که باید بار هوایی خود را از دفتر گمرک فرودگاه که National Customs Superintendency of Peru نام دارد ترخیص نمایید. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور پرو چگونه محاسبه می شود. همچنین معافیت‌هایی برای شرایط خاص در نظر گرفته شده است که می‌توانید از آن ها بهره‌مند شوید. می بینید که اطلاعات در این زمینه ارزش بسیار زیادی دارد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری پرو برای مسافر لیما


در زمان سفر به شهر لیما در کشور پرو هر مسافر می‌تواند اقلام زیر را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید:

 • دارو برای استفاده شخصی
 • لوازم شخصی مورد نیاز مسافر
 • هدایا و اقلام مصرفی تا ارزش 300 دلار امریکا (ارزش یک جنس نباید بیش از 100 دلار باشد)
 • 2 کیلوگرم مواد غذایی
 • لوازم برقی شخصی (1 عدد به ازای هر نفر)
 • 20 پاکت سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور پرو کار آسانی نیست که در سایت سفیران در اختیار شماست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور پرو همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس قبل از هر اقدامی پادکست ما را بشنوید.
به یاد داشته باشید معافیت‌هایی که در این بخش ذکر شد، همگی برای بار هوایی همراه مسافرین است و برای مرسولات حمل هوایی کاربردی ندارد.

ورود کدام کالاها به لیما از نظر گمرک پرو ممنوع است


در زمان بستن بار سفر به شهر لیما، باید دقت کنید که اقلام ممنوعه از نظر گمرک پرو را در بار هوایی همراه خود یا در بار هوایی ارسالی قرار ندهید. اگر شما از این موضوع بی خبر باشید و کالایی غیر مجاز حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید ورود اقلام زیر به کشور پرو ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • اسلحه و مهمات
 • مواد منفجره
 • سوسیس، سالامی و پنیر

قوانین گمرکی مهاجرت به شهر لیما در کشور پرو


مهاجرت به شهر لیما در کشور پرو اما قواعدی دیگر دارد. بار زیاد و حجیم از دغدغه های اصلی مهاجران است؛ اما بردن این همه وسایل یک مهاجر به کشوری دیگر کار آسانی نیست. پرداخت هزینه اضافه بار نیز در توان هرکسی نخواهد بود. این جاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان این جاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور پرو به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور پرو سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نمایید قوانین زیر را در نظر داشته باشید:

 • ورود مرسوله لوازم شخصی و خانگی مشمول پرداخت عوارض گمرکی است.
 • زمان مجاز ارسال این مرسوله در بازه 1 ماه قبل از ورود شما به کشور پرو حداکثر 4 ماه بعد از ورود شما به این کشور است.
 • فرستنده اقلام و تمامی اعضای خانواده‌اش که می خواهند با وی در پرو زندگی کنند، قبل از شروع فرآیند ترخیص گمرکی باید وارد پرو شده باشند.
 • و ...

برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پرو مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پرو شما را از ریز تا درشت قانون ها آگاه می‌کند. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به پرو ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج های جوان چیست و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به پرو را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می کنم اکنون نیز شما با ما هم نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به لیما مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به لیما در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به لیما به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی خورخه چاوز

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور پرو ، گمرک Peruvian Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی خورخه چاوز (Jorge Chávez Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لیما فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Peruvian Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی خورخه چاوز (Jorge Chávez Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی خورخه چاوز ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور پرو

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور پرو در شهر لیما واقع در فرودگاه Jorge Chávez Intl. Airport (Jorge Chávez Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  پرو، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور پرو جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور پرو از طریق National Customs Superintendency of Peru نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور پرو را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لیما

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار