قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی خوزه مارتی در پروسه حمل هوایی به شهر هاوانا

قانون‌های گمرک کوبا در حمل هوایی به هاوانا


اگر قرار باشد باری را به شهر هاوانا در کشور کوبا بفرستید انتخابتان کدام روش ارسال بار است؟ فریت بار و حمل هوایی به هاوانا. این پاسخ بسیاری از اشخاصی است که این خدمات را می شناسند. این افراد کاملا آگاه‌اند که با این شیوه، بارشان با بیشترین امنیت و مقرون به صرفه ترین هزینه و صد‌البته بیشترین سرعت به مقصد می رسد. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور کوبا آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور کوبا که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به هاوانا در گمرک کشور کوبا


حالا منتظرید تا بارتان به فرودگاه بین المللی خوزه مارتی شهر هاوانا در کشور کوبا برسد. زیاد عجله نکنید. چون قوانین گمرکی باید درباره همه بارها اعمال شود. چه قوانینی؟ مقرراتی مثل محاسبه عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون کشور کوبا برای مرسولات بار هوایی اعمال می‌شود. همچنین معافیت هایی برای شرایط خاص وجود دارد که ممکن است شامل حال شما نیز بشود. دفتر گمرک این فرودگاه که باید تشریفات گمرکی را در آن انجام بدهید، General Customs of the Republic of Cuba نام دارد. خب دستیابی به این اطلاعات شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک مسافری کوبا و قوانین آن برای مسافرین هاوانا


در هنگام سفر به شهر هاوانا در کشور کوبا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 500 گرم توتون
 • تا 10 کیلوگرم دارو (شامل داروهای دارای مخدر و مواد روان‌گردان برای مصرف شخصی) درصورتی‌که به همراه یک نسخه پزشک باشد.
 • لوازم شخصی موردنیاز مسافر
 • دیگر اقلام تا ارزش 1000 پزو کوبا (تقریباً معادل هزار دلار امریکا)

پادکست ما در قسمت کشور کوبا به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد... در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور کوبا، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.
به یاد داشته باشید که معافیت هایی که در این بخش گفتیم، فقط و فقط برای بار همراه مسافران شهر هاوانا است و مرسولات بار هوایی شما را شامل نمی شود.

کالاهایی که گمرک کوبا ورودشان به هاوانا را ممنوع می‌داند


دقت کافی در زمان بستن چمدان‌های سفر به هاوانا شرط عقل است؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شما را توی دردسرهای بیشماری می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک کوبا یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینند تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور کوبا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر بدون نسخه پزشک
 • محتوای مستهجن
 • نوشته‌هایی که بر ضد کشور کوبا و انقلاب آن باشد.
 • مواد منفجره
 • اسلحه و مهمات
 • برخی لوازم‌خانگی شامل فریزرهای بزرگ، کولرگازی، ماکروویو، اجاق‌برقی، کتری برقی، ماهیتابه برقی و توستر و دیگر لوازم شبیه به این.

قوانین گمرک کوبا درباره مهاجرین شهر هاوانا


موضوع دیگری که باید بدانید درباره مهاجرت به شهر هاوانا در کشور کوبا است. مهاجر هاوانا کسی است که قصد اقامت بلندمدت در کوبا را دارد و بدیهی است که به وسایل بیشتری هم احتیاج دارد. پس بار هوایی مهاجر از نظر تعداد و حجم و وزن از بار هوایی مسافر بزرگ تر است. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید پیدا کردن راه حلی برای فرار از جریمه سنگین اضافه بار مسافری است. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور کوبا به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور کوبا سفر می‌کنید و در یک سال گذشته در کشوری به‌جز کوبا سکونت داشته‌اید، می‌توانید تمامی لوازم شخصی و خانگی نو و دست‌دوم خود را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایید.
اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور کوبا آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

برای حمل هوایی به هاوانا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به هاوانا چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به هاوانا مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی خوزه مارتی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کوبا ، گمرک General Customs of the Republic of Cuba ، واقع در فرودگاه بین‌المللی خوزه مارتی (José Martí Intl. Airport (Rancho-Boyeros Airport)) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر هاوانا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
General Customs of the Republic of Cuba

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی خوزه مارتی (José Martí Intl. Airport (Rancho-Boyeros Airport)) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی خوزه مارتی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کوبا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کوبا در شهر هاوانا واقع در فرودگاه José Martí Intl. Airport (Rancho-Boyeros Airport) (José Martí Intl. Airport (Rancho-Boyeros Airport)) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کوبا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کوبا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کوبا از طریق General Customs of the Republic of Cuba نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کوبا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به هاوانا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار