قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی خوآن سانتاماریا در پروسه حمل هوایی به شهر سان خوزه

مراحل حمل هوایی به سان خوزه و ترخیص کالا از گمرک کاستاریکا


حمل هوایی به سان خوزه، نیاز ضروری بسیاری از مسافران و مهاجران کشور کاستاریکاست. حمل بار هوایی، سریع‌ترین، امن‌ترین و مقرون به صرفه ترین روش ارسال بار به کشور کاستاریکا می باشد. فرایند ایمن حمل هوایی شما را مجاب می‌کند تا بارتان را در مبدأ تحویل دهید و در مقصد با خیالی آسوده منتظر دریافتش بمانید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در گمرک کاستاریکا را می دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور کاستاریکا نرفته‌اید با ما همراه باشید. باید بدانید قانون گمرکی کاستاریکا در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اجرا خواهد شد.

قوانین مهم گمرک کاستاریکا برای حمل هوایی به سان خوزه


وقتی بارتان به فرودگاه بین‌المللی خوآن سانتاماریا در شهر سان خوزه رسید، مهم‌ترین موضوع اطلاع از تعرفه‌های گمرکی مصوب در قانون گمرک کشور کاستاریکا است. اطلاع از نحوه محاسبه عوارض ورود و مالیات بر واردات و همچنین آگاهی از معافیت ها و امتیازات گمرکی که برای شرایط خاص در نظر گرفته شده، برای کاهش هزینه‌های حمل هوایی اهمیت ویژه‌ای دارد. می بینید که اطلاعات در این زمینه بسیار ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده ایم. فرم های لازم را هم می توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری کاستاریکا برای مسافرین سان خوزه


در زمان سفر به شهر سان خوزه در کشور کاستاریکا هر مسافر می تواند اقلام زیر را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید:

 • 400 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ یا 500 گرم توتون
 • لوازم شخصی مورد نیاز سفر
 • هدایا و لوازم نو در حجم غیرتجاری تا ارزش 500 دلار امریکا

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور کاستاریکا کار آسانی نیست که در سایت سفیران در اختیار شماست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور کاستاریکا همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یک جا در اختیارتان قرار می گیرد. پس قبل از هر اقدامی پادکست ما را بشنوید.
به خاطر داشته باشید مواردی که در این بخش به آن ها اشاره کردیم، فقط مختص بار هوایی همراه مسافرین است و باری که از طریق ساز و کار حمل هوایی به سان خوزه ارسال می کنید را شامل نمی‌شود.

ورود کدام کالاها به گمرک کاستاریکا ممنوع است


هر کشوری قوانین خاص خود را دارد و به همین دلیل مقررات گمرکی در کشور های مختلف متفاوت است؛ اما در هر صورت بازرسی بارها مرحله اول تمامی تشریفات گمرکی است. پس باید باخبر باشید که قانون گمرکی کاستاریکا اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند. اگر شما از این موضوع بی خبر باشید و کالایی غیر مجاز در بار هوایی همراه یا ارسالی خود حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید ورود اقلام زیر به کشور کاستاریکا ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • اقلام تقلبی
 • میوه و سبزیجات
 • لبنیات
 • هر نوع گوشت
 • اسلحه
 • مواد منفجره

قوانین گمرکی مهاجرت به شهر سان خوزه در کشور کاستاریکا


داستان مهاجرین شهر سان خوزه با مسافرین آن متفاوت است. مهاجر چون مدت زمان اقامتش در کاستاریکا طولانی تر است، مایل است وسایل زیادی همراه خود داشته باشد. شرکت های هواپیمایی در تعیین حجم مجاز بار برای مسافرین، نیازهای یک مسافر را مد نظر قرار می دهند و از این رو مهاجرین معمولاً اضافه بار دارند. در صورتی که اضافه بار داشته باشید، باید جریمه مربوط به حمل آن را پرداخت کنید که مبلغ گزافی است. این جاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان این جاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور کاستاریکا به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور کاستاریکا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • ورود مرسولات این چنینی به این کشور مشمول پرداخت عوارض و مالیات می‌شود.
 • فرآیند ترخیص گمرکی بار شما به مدت 10 روز کاری از تاریخ رسیدن مرسوله شما به این کشور به طول می انجامد.
 • تمامی مرسولات مورد بازرسی فیزیکی قرار می گیرند.
 • وزنی که برای اقلام در بارنامه مشخص شده است با وزن واقعی آن ها تطابق داده می‌شود و در صورت وجود اختلاف بین وزن واقعی و وزن مشخص شده در بارنامه، 250 دلار جریمه در نظر گرفته می‌شود.

برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کاستاریکا مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کاستاریکا شما را از ریز تا درشت قانون ها آگاه می‌کند. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می توانید حیوان خانگی را به کاستاریکا ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج های جوان چیست و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به کاستاریکا را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده ایم. گمان می کنم اکنون نیز شما با ما هم نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به سان خوزه مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به سان خوزه در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به سان خوزه به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی خوآن سانتاماریا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کاستاریکا ، گمرک National Customs Service ، واقع در فرودگاه بین‌المللی خوآن سانتاماریا (Juan Santamaría Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر سان خوزه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
National Customs Service

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی خوآن سانتاماریا (Juan Santamaría Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی خوآن سانتاماریا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کاستاریکا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کاستاریکا در شهر سان خوزه واقع در فرودگاه Juan Santamaría Intl. Airport (Juan Santamaría Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کاستاریکا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کاستاریکا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کاستاریکا از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کاستاریکا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به سان خوزه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار