قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ژولیوس نیرر در پروسه حمل هوایی به شهر دارالسلام

حمل هوایی به دارالسلام و ترخیص کالا در گمرک تانزانیا


اگر می‌خواهید مرسوله باری به شهر دارالسلام در کشور تانزانیا ارسال کنید، بهترین و بهینه‌ترین گزینه پیش رویتان انتخاب خدمات حمل هوایی به دارالسلام است؛  متخصصین حمل بار و همچنین بسیاری از اشخاصی که با این خدمات آشنا هستند هم بر این موضوع اذعان دارند. این افراد به خوبی می دانند که با این شیوه، بارشان با امنیت بالا به مقصد می‌رسد و در هزینه‌هایشان هم صرفه‌جویی می‌شود و صد‌البته سرعت انتقال کالا هم در این روش در بیشتر حالت ممکن برای حمل و نقل بار است. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر فرآیند حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و برای ساده تر طی کردن این مسیر شما لازم است با قوانین گمرکی کشور تانزانیا آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور تانزانیا که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به دارالسلام در گمرک کشور تانزانیا


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه بین المللی ژولیوس نیرر در شهر دارالسلام به شما تحویل دهند. دفتر گمرک این فرودگاه Tanzania Revenue Authority نام دارد. قوانین گمرک تانزانیا باید برای همه بارها منظور شوند. چه قوانینی؟ قوانینی مثل محاسبه عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون کشور تانزانیا بر مرسوله شما اعمال می شوند. همین‌طور باید توجه کنید که شاید شما بتوانید از امتیازات و معافیت‌هایی که برای شرایط خاص و اقلام خاص در نظر گرفته شده اند، استفاده کنید. خب دستیابی به این موارد شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک مسافری تانزانیا و قوانین آن برای مسافرین دارالسلام


در هنگام سفر به شهر دارالسلام در کشور تانزانیا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی
 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 580 میلی‌لیتر عطر و ادوکلن

به یاد داشته باشید که این موارد فقط مربوط به بار هوایی همراه مسافرین دارالسلام است و مرسولات حمل هوایی را شامل نمی شود.
پادکست ما در قسمت کشور تانزانیا به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد... در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور تانزانیا، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

کالاهایی که گمرک تانزانیا ورودشان به دارالسلام را ممنوع می‌داند


به هنگام بستن بار سفر به شهر دارالسلام ، جمع‌ و جور کردن چمدان ها را باید با دقت پیش ببرید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، واقعا می تواند شما را توی دردسری بزرگ بیاندازد. فقط کافی است افسران گمرک تانزانیا یکی از کالاهای ممنوعه را در بارتان ببینید تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. این اصلا شروع خوبی برای سفر نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور تانزانیا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • داروهای غیرقانونی
 • عاج فیل
 • دانه‌های غلات
 • ابزار ارتباط از راه دور مثل بی‌سیم

قوانین کشور تانزانیا درباره مهاجرین دارالسلام


حتماً اذعان دارید که اگر هدف شما از سفر به شهر دارالسلام در کشور تانزانیا مهاجرت به این کشور باشد شرایط به شکلی دیگری پیش خواهد رفت.  مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در شهر دارالسلام کشور تانزانیا را دارد و بدیهی است که به دلیل ماهیت بلند مدت سفرش وسایل بیشتری هم احتیاج دارد. پس بار هوایی وی پرتعداد، حجیم و سنگین است. نکته مهم در این شرایط این است که اول شما راهی را پیدا کنید که از دادن هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار مسافری که شرکت‌های هواپیمایی تعیین نموده اند، راحت شوید. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور تانزانیا به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور تانزانیا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • برای معافیت از پرداخت عوارض تمامی مدارک شما در زمان رسیدن مرسوله باید آماده باشند.
 • اقلام نو و اقلامی که ماهیت تجاری دارند مشمول پرداخت عوارض می‌شوند. در رابطه با میزان این عوارض در پادکست تانزانیا برایتان توضیح داده‌ایم.
 • تمامی مرسولات به‌صورت کامل مورد بازرسی قرار می‌گیرند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.


اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور تانزانیا آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

هزینه حمل هوایی به دارالسلام چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به دارالسلام به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به دارالسلام می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ژولیوس نیرر

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور تانزانیا ، گمرک Tanzania Revenue Authority ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ژولیوس نیرر (Julius Nyerere Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر دارالسلام فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Tanzania Revenue Authority

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ژولیوس نیرر (Julius Nyerere Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ژولیوس نیرر ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور تانزانیا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور تانزانیا در شهر دارالسلام واقع در فرودگاه Julius Nyerere Intl. Airport (Julius Nyerere Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  تانزانیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور تانزانیا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور تانزانیا از طریق Tanzania Revenue Authority نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور تانزانیا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به دارالسلام

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار