قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی کفلاویک در پروسه حمل هوایی به شهر ریکیاویک

قوانین گمرکی کشور ایسلند درباره حمل هوایی به ریکیاویک


با توجه به راه های موجود برای ارسال و حمل بار به کشور ایسلند، از نظر ما فریت بار یا حمل هوایی بهترین راه برای ارسال بار مسافران یا مهاجران به این کشور است. این مهم را تمامی مسافرانی که امنیت، مقرون به صرفه بودن و سرعت حمل هوایی را تجربه کرده اند، تصدیق می کنند. این را تنها مسافرانی به خوبی درک کرده اند که وارد فرایند حمل هوایی شده اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه امام خمینی تحویل داده اند و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه بین المللی ریکیاویک شهر ریکیاویک در کشور ایسلند منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. دفتر گمرک این فرودگاه ICELAND REVENUE AND CUSTOMS نام دارد. اینجاست که به اهمیت سر وقت رسیدن بار به مقصد پی می برید.
اشراف بر قوانین در زمینه های مختلف لازم است و سبب می شود شما با نگاه روشن تری کارهای ارسال و ترخیص بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور ایسلند را یکجا در اختیارتان می گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک های کشور ایسلند یکسان اعمال می شود.

قوانین گمرکی حمل هوایی به ریکیاویک در کشور ایسلند


خب مشخص است که هر کشور قوانین خاص خودش را دارد، قوانین گمرکی هم تابع همین موضوع است. برخی قوانین، بسیار سختگیرانه طراحی شده اند و برخی به سفت سختی  بقیه نیستند. ورود انواع کالاهای مختلف دارای شرایط گوناگون است. کشور ایسلند نیز همین گونه است. ورود برخی اقلام شامل پرداخت مالیات است و برخی معاف. برای ورود برخی هم باید عوارض گمرکی پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار است.
واضح است که داشتن این‌چنین اطلاعاتی برای مسافرین و مهاجرین می تواند بسیار مفید باشد تا بدانند بردن چه چیزهایی به صرفه است و ارسال چه اقلامی به عنوان بار هوایی باعث درد سر می شود؛ اما کسب این اطلاعات کمی دشوار و وقت‌گیر به نظر می‌رسد. پس در این باره بهتر است اطلاعات را از کاردان بخواهید. ما بخشی از مهم‌ترین قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین شهر ریکیاویک را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار هوایی و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری ایسلند برای بار هوایی


در هنگام سفر به کشور ایسلند هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • اگر ارزش بار همراه مسافر کمتر از 700 دلار ایسلند باشد، مالیات و عوارض محاسبه نمی‌گردد.
 • برای واردات بدون عوارض محصولات توتونی باید این حدود را رعایت فرمایید:
 • 50 نخ سیگار، 50 گرم سیگار برگ یا محصولات توتونی
 • ترکیب هر سه مورد نهایتاً به وزن 50 گرم
 • برای میزان بیشتر از موارد ذکرشده، باید عوارض و مالیات پرداخت کنید.

به یاد داشته باشید که معافیت هایی که در این بخش به آن‌ها پرداختیم فقط برای بار همراه مسافر هستند. خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور ایسلند دریافت کنید. همین طور شما با شنیدن این پادکست در می یابید که کدام مواد غذایی را می توانید با خودتان به ایسلند ببرید و کدام ها را نمی توانید.

کالاهای ممنوع گمرک ایسلند جهت ورود به این کشور


ممنوع بودن بردن کالا از نظر گمرک ایسلند یعنی اینکه شما در هیچ کدام از چمدان‌ها و کیف‌های همراهتان و یا در بسته‌های بار هوایی ارسالی خود نباید آن کالا را قرار داده باشید. خب پس دقت در زمان بستن چمدان‌ها بسیار مهم است. واجب است بدانید ورود چه اقلامی به کشور ایسلند مسافر را دچار مشکل می‌کند. برای آگاهی کامل خیلی بهتر است بازهم به پادکست ما مراجعه کنید و ریز و درشت همه ممنوعیت ها ی حمل بار به کشور ایسلند را بشنوید؛ اما به صورت خلاصه از نظر قوانین گمرک کشور ایسلند ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • گوشت خام و لبنیات
 • مواد مخدر
 • داروهای خطرناک
 • انواع اسلحه
 • محصولات حیوانی مثل تخم مرغ

قوانین گمرک ایسلند جهت بار هوایی مهاجرین ریکیاویک


نگاهی به فرهنگ سفر که بیاندازیم به دو واژه بر می‌خوریم که شباهت‌هایی به هم دارند اما در ذات بسیار متفاوت‌اند؛ مسافر و مهاجر. حتماً می دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به ریکیاویک سفر می کند. پس بار هوایی او هم متناسب با این زمان اقامت چندین برابر میزان بار مجاز همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجرین کشور ایسلند با موضوع اضافه بار مسافری رو به رو هستند. پس از اندکی جست و جو متوجه خواهید شد که میزان جریمه اضافه بار مسافری می تواند سرسام آور باشد و شاید اصلاً شما را مجاب کند لوازم موردنیازتان را همراه نبرید. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه‌ترین راه می اندیشند؛ اما راه آسان تر و کم هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر ریکیاویک می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین المللی ریکیاویک به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور ایسلند سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نماید قوانین زیر را در نظر داشته باشید:

 • ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض گمرکی خواهد بود اگر:
 • بیش از مدت دوازده ماه خارج ایسلند تحت مالکیت شما بوده باشند.
 • شما در حال انتقال محل سکونت خود به صورت دائمی به ایسلند باشید.
 • لوازم شما حداکثر شش ماه بعد از ورود شما به ایسلند، به این کشور وارد شوند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ایسلند مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت ایسلند شما را از تمام قوانین آگاه می کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست ایسلند گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین طور فرم هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

حمل هوایی به ریکیاویک به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به ریکیاویک چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به ریکیاویک چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی کفلاویک

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ایسلند ، گمرک Reykjavik toll ، واقع در فرودگاه بین المللی کفلاویک (Keflavík Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ریکیاویک فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Reykjavik toll

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی کفلاویک (Keflavík Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی کفلاویک ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ایسلند

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ایسلند در شهر ریکیاویک واقع در فرودگاه Keflavík Intl. Airport (Keflavík Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ایسلند، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ایسلند جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ایسلند از طریق Iceland Revenue and Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ایسلند را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ریکیاویک

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار