قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کنت کائوندا در پروسه حمل هوایی به شهر لوساکا

مراحل حمل هوایی به لوساکا و ترخیص کالا از گمرک زامبیا


حمل هوایی به لوساکا همان چیزی که همه افرادی که قصد ارسال بار به کشور زامبیا را دارند به آن نیاز دارند. در هر دوره تاریخی متولیان رشته‌های گوناگون در پی پیدا کردن راه‌هایی هستند که آسان‌تر از راه‌های موجود در زمان خود به مشتریانشان خدماتی ایمن تر، سریع تر و ارزان تر ارائه دهند. در رشته حمل بار هم باکمی جست‌وجو به سخن آغازین ما پی می‌برید. حمل هوایی بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین المللی کنت کاوندا در شهر لوساکا زامبیا نشسته‌اید. دفتر گمرک این فرودگاه Zambia Revenue Authority نام دارد. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور زامبیا نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی زامبیا در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک زامبیا در حمل هوایی به لوساکا


پس از رسیدن بار هوایی به فرودگاه بین المللی کنت کاوندا در شهر لوساکا، مهم‌ترین موضوع اطلاع از تعرفه‌های گمرکی زامبیا می باشد. اینکه شما نرخ عوارض و مالیات بر واردات در رابطه با باری که به این کشور ارسال می کنید را بدانید و همچنین از معافیت‌هایی که شامل حالتان می شود نیز آگاه باشید، کمک بزرگی است. حتماً تا الآن متوجه شده‌اید که اطلاعات در این زمینه ارزش بسیار زیادی دارد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری زامبیا


در هنگام سفر به شهر لوساکا در کشور زامبیا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار یا 500 گرم سیگار برگ یا 500 گرم توتون
 • دیگر اقلام تا ارزش 1.000 دلار امریکا

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور زامبیا کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور زامبیا همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.
یک بار دیگر تذکر می دهیم که این معافیت‌ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین شهر لوساکا منظور می گردد و مرسولات حمل هوایی شما را در بر نمی‌گیرد.

ورود کدام کالاها به لوساکا از نظر گمرک زامبیا ممنوع است


وقتی بار سفر به لوساکا را می بندید و چمدان‌هایتان را حاضر می کنید، به یاد داشته باشید که ورود برخی کالاهای از نظر گمرک زامبیا به این کشور ممنوع اعلام شده است. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز حمل کنید به دردسرهای زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور زامبیا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • پول و سکه تقلبی
 • محتوای مستهجن
 • کالاهای تقلبی
 • کالاهای تولیدشده در زندان
 • اسلحه و مهمات
 • مواد مخدر
 • حنا
 • نخل و محصولات آن
 • مواد منفجره

مهاجرت به لوساکا در قانون گمرک زامبیا


اگر به اقامت طولانی ‌مدت در شهر لوساکا در کشور زامبیا می‌اندیشید، هدف شما از سفر مهاجرت است؛ یکی از دغدغه های مهاجرین بردن همه وسایل مورد نیازشان به کشور زامبیا است. پرداخت جریمه سنگین اضافه‌بار مسافری در توان هرکسی نخواهد بود و در برخی موارد هزینه آن از ارزشی باری که می خواهید ببرید بیشتر می شود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور زامبیا به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور زامبیا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید در نظر داشته باشید که ورود لوازم برقی و کامپیوتری به این کشور مستلزم پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده و عوارض ورود است.

برای آگاهی از باقی موارد و میزان این عوارض و مالیات و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت زامبیا مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت زامبیا را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور زامبیا آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به زامبیا ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به زامبیا را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به لوساکا مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به لوساکا در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به لوساکا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کنت کائوندا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور زامبیا ، گمرک Zambia Revenue Authority - Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کنت کائوندا (Kenneth Kaunda Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لوساکا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Zambia Revenue Authority - Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کنت کائوندا (Kenneth Kaunda Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کنت کائوندا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور زامبیا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور زامبیا در شهر لوساکا واقع در فرودگاه Kenneth Kaunda Intl. Airport (Kenneth Kaunda Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  زامبیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لوساکا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار