قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی خارطوم در پروسه حمل هوایی به شهر خارطوم

مراحل حمل هوایی به خارطوم و ترخیص کالا از گمرک سودان


حمل هوایی به خارطوم از دست آوردهایی است که آشنایی با آن برای هر مسافر و مهاجری جذاب است؛ چرا که تنها دغدغه یک مسافر پربار، امنیت، سرعت بالا و البته ارزان بودن حمل بار است که این هر سه در حمل هوایی گرد هم آمده‌اند. هیچ دغدغه ای در میان نیست؛ شما بارتان را به شرکتی در مبدا سپرده اید و حالا بارتان به فرایند حمل هوایی وارد شده است. پس با خیال راحت در فرودگاه بین المللی خارطوم در شهر خارطوم سودان منتظر دریافت آن باشید. دفتر گمرک این فرودگاه Sudan Customs نام دارد. حتما با قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه آشنا هستید. اگر درباره قوانین گمرکی کشور سودان اطلاعات زیادی ندارید با ما همراه باشید. بد نیست بدانید قانون گمرکی سودان در سراسر کشور یکسان است و شما کافی است قوانین کلی گمرک سودان را رعایت کنید.

قوانین مهم گمرک سودان در حمل هوایی به خارطوم


حالا بار در فرودگاه بین المللی خارطوم در کشور سودان منتظر انجام تشریفات گمرکی مربوط به ترخیص است. هنگامی که دنبال ترخیص کالا هستید، عباراتی مثل مالیات و عوارض را فراوان خواهید شنید، پس بهتر است از قبل با این عبارات آشنا باشید. دانستن قوانین گمرکی سودان و میزان عوارض و مالیات و همچنین معافیت های مربوط به بار مسافری در تسریع کار شما بسیار اثر دارد. به همین سبب ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده ایم. آشنایی با فرم های لازم و کاربرد هرکدام نیز مهم است. شما می‌توانید به راحتی این فرم ها را از سایت سفیران دانلود کنید.

قوانین گمرک مسافری سودان برای مسافرین خارطوم


در هنگام سفر به شهر خارطوم در کشور سودان هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 500 گرم توتون
 • میزان منطقی از عطر و ادکلن برای مصرف شخصی
 • میزان منطقی هدایا و سوغات
 • لوازم شخصی همراه مسافر

معافیت‌هایی که در این بخش برایتان گفتیم، فقط و فقط برای بار هوایی همراه مسافرین خارطوم منظور می گردند و باری که از طریق ساز و کار حمل هوایی به سودان ارسال می کنید را شامل نمی شوند.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور سودان در توان هرکسی نیست. این را از ما بخواهید. همه چیز در سایت سفیران برای راحتی سفر شما مهیاست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور سودان همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پیش روی شماست. پس شنیدن پادکست ما را در اولویت قرار دهید.

ورود کدام کالاها به شهر خارطوم از نظر گمرک سودان ممنوع است


مقرران گمرکی در کشورهای گوناگون، متفاوت است؛ یعنی هر کشوری برای ورود کالاها به خاکش محدودیت های خاصی را اعمال کرده است. کشور سودان نیز قوانینی دارد که اگر شما به این قوانین بی توجه باشید در گمرک سودان به دردسر خواهید افتاد. پس بهتر است قبل از بستن بار سفر به خارطوم با محدودیت های حمل بار کشور سودان آشنا شوید. از نظر قوانین گمرک کشور سودان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیر قانونی
 • پتاسیم برمید
 • محتوای مستهجن
 • هر نوع اسلحه
 • قطعات اسلحه
 • مهمات
 • اقلام تقلبی
 • مواد مخدر

قوانین مهاجرت به شهر خارطوم در گمرک سودان


اگر مهاجر شهر خارطوم هستید، موضوع متفاوت است. تفاوت در شکل اقامت، به بارتان نیز شکل دیگری می دهد. بی شک بار مهاجر خارطوم بسیار بیش از بار مسافرین این شهر است. هم از نظر تعداد اقلام و هم از منظر وزنی و حجمی. اگر بخواهید این وسایل را از طریق پرداخت جریمه اضافه بار مسافری به مقصد برسانید، هزینه سنگینی در انتظار شماست؛ اما اگر نمی خواهید در ابتدای سفر جیب خود را خالی کنید، راه حل تماس با مشاوران شرکت سفیران است. راه مطمئن و آسان. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور سودان به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به سودان سفر می کنید می‌توانید لوازم شخصی و لوازم خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نمایید:

 • در نظر داشته باشید که تمامی مرسولات لوازم خانگی مشمول پرداخت عوارض گمرکی و مالیات می شوند.
 • این مرسولات به صورت کامل بازرسی شده و تمامی جعبه ها یک به یک باز می شوند و بعد از بازرسی میزان ارزش هر یک از کالاها مشخص می‌شود.
 • درصد عوارضی که از شما دریافت می گردد بر مبلغی که توسط گمرک تخمین زده شده است، وضع می گردد.
 •  همچنین برای بازرسی مرسولات گمرکی معمولاً مبلغی ثابت از فرد، به عنوان هزینه بازرسی اخذ می گردد.

برای آگاهی از هزینه بازرسی و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سودان مراجعه کنید.


پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سودان مجموعه ای از اطلاعات ضروری و مفید است. خیلی از مسافران پرسش هایی درباره حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، حمل جهیزیه زوج های جوان و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل و نحوه حمل آن‌ها به سودان برایشان پیش می آید. شاید عجیب باشد اما ما در این پادکست به ریزترین موارد حمل کالا به کشور سودان اشاره کرده ایم. نحوه دریافت و پر کردن فرم های ضروری نیز گفته شده که حتما به کارتان خواهد آمد. پس با شنیدن پادکست ما کار بارتان را رواج دهید.

هزینه حمل هوایی به خارطوم چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به خارطوم به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به خارطوم می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی خارطوم

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سودان ، گمرک Sudan Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی خارطوم (Khartoum Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر خارطوم فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Sudan Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی خارطوم (Khartoum Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی خارطوم ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سودان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سودان در شهر خارطوم واقع در فرودگاه Khartoum Intl. Airport (Khartoum Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  سودان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به خارطوم

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار