قوانین گمرکی فرودگاه خجند در پروسه حمل هوایی به شهر خجند

قوانین گمرکی کشور تاجیکستان درباره حمل هوایی به خجند


بهینه ترین و محبوب ترین روش ارسال بار به شهر خجند در کشور تاجیکستان، استفاده از خدمات حمل هوایی به خجند بوده است. ایمنی استاندارد، سرعت فوق‌العاده و قیمت مقرون به صرفه دلایل اصلی محبوبیت حمل هوایی است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور ایران و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور تاجیکستان می‌شود؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی تاجیکستان در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور تاجیکستان همگی تابع قوانین گمرک کشور تاجیکستان هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور تاجیکستان صادق است.

حمل هوایی به خجند در قوانین گمرکی تاجیکستان


قصد داریم در این بخش در رابطه با قوانین گمرکی کشور تاجیکستان در شهر خجند، فرودگاه بین المللی خجند صحبت نماییم. هر کشوری در جهان برای ورود اقلام مختلف به خاکش قوانین خاص خود را دارد. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته در این مقررات همیشه برای شرایط خاص و اقلام خاص معافیت‌هایی هم در نظر گرفته می‌شود. کشور تاجیکستان نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
واضح است که یافتن این اطلاعات وقت‌گیر و دشوار است و از عهده عده بسیار زیادی از افرادی که می‌خواهند باری به این کشور ارسال کنند خارج است. در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری تاجیکستان برای مسافران خجند


در زمان سفر به شهر خجند در کشور تاجیکستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. معافیت اقلام همراه مسافر به این اندازه است:

 • 2 باکس سیگار، سیگار برگ یا محصولات توتونی
 • 100 میلی‌لیتر عطر و ادکلن برای مصرف شخصی
 • دیگر لوازم شخصی که از هر قلم فقط یک عدد می‌توانید همراه داشته باشید. (برای مثال یک دوربین عکاسی، یک تلفن همراه و ...)

برای تاکید دوباره لازم است بگوییم که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین منظور می گردند و مرسولات حمل هوایی به خجند را شامل نمی شوند.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز از نظر گمرک کشور تاجیکستان، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت تاجیکستان گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری تاجیکستان را با شما در میان بگذاریم، پس به هیچ عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.

اقلام ممنوعه گمرک تاجیکستان جهت ورود به خجند


بیایید تصور کنیم مسافر شهر خجند تاجیکستان هستید و دارید بار سفر و چمدان‌هایتان را می بندید. اکنون بهترین زمانی است که فکر کنید چه چیزهایی را نباید در بار هوایی همراه یا مرسوله حمل هوایی خود قرار بدهید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور تاجیکستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • مواد سمی
 • مواد رادیواکتیو

قوانین گمرک تاجیکستان جهت مهاجرین خجند


اگر مقصودتان از سفر به شهر خجند در کشور تاجیکستان مهاجرت باشد، شرایط برای شما تغییر می کند. شما باید به فکر وسایلی که نیاز دارید باشید. نیازهای مهاجر بسیار گسترده تر از مسافر است و این به همراه داشتن باری بزرگ می انجامد. می دانید که اگر بارتان در محدوده تعیین شده توسط شرکت های هواپیمایی نباشد، مجبور به پرداخت جریمه اضافه بار مسافری می شوید. هزینه این جریمه سنگین است و ممکن است شما را هم از بردن وسایل موردنظرتان دلسرد کند؛ اما راه بهتری نیز وجود دارد. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.
اگر به‌قصد اقامت به کشور تاجیکستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، مدنظر داشته باشید برای ورود لوازم خود لازم است تا عوارض گمرکی و مالیات پرداخت نمایید. کشور تاجیکستان معافیتی برای ورود این لوازم در قوانین گمرکی خود در نظر نگرفته است.
با این اوصاف به‌صورت کلی توصیه می‌شود هیچ مدرکی که ارزش بارتان را نشان دهد همراه خود نداشته باشید، چراکه در این صورت ممکن است مبلغ عوارض دریافتی از شما بسیار سنگین شود. به‌صورت کلی عوارض گمرکی برای مرسولات لوازم‌خانگی معادل 2 دلار آمریکا برای هر کیلوگرم است.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت تاجیکستان، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در تاجیکستان سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران تاجیکستان ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به خجند چیست؟


از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کامیون برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل هوایی به خجند در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به خجند چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه خجند

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور تاجیکستان ، گمرک Khujand City Customs ، واقع در فرودگاه خجند (Khujand Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر خجند فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Khujand City Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه خجند (Khujand Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه خجند ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور تاجیکستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور تاجیکستان در شهر خجند واقع در فرودگاه Khujand Intl. Airport (Khujand Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  تاجیکستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور تاجیکستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور تاجیکستان از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور تاجیکستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به خجند

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای تاجیکستان

ویدئو های دیدنی فریت بار