قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کیگالی در پروسه حمل هوایی به شهر کیگالی

حمل هوایی به کیگالی و ترخیص کالا در گمرک رواندا


ارسال بار به شهر کیگالی در کشور رواندا در برنامه‌هایتان است؟ بدون تردید استفاده از خدمات حمل هوایی بهترین راه رساندن خرده بار به شهر کیگالی است. از ویژگی‌های اصلی حمل هوایی می‌توان به امنیت بالا، قیمت مقرون به صرفه و سرعت بالای آن اشاره نمود. این ویژگی ها شما را هم ترغیب کرده‌اند؟ به این ترتیب ورودتان را به فرآیند ارسال بار تبریک می گوییم. حالا در فرودگاه بین المللی کیگالی شهر کیگالی در کشور رواندا منتظر رسیدن کالاهایتان باشید. فقط یادتان باشد گمرک کشور رواندا هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. به نفع شماست که با این قوانین آشنا باشید. البته قانون در همه بخش های گمرکی کشور رواندا یکسان است. برخی قانون ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید.

گمرک کشور رواندا و قوانینش در حمل هوایی به کیگالی


حال بار شما در فرودگاه بین المللی کیگالی شهر کیگالی جای گرفته است. در این مرحله باید تشریفات گمرکی مربوط به ترخیص بار هوایی‌تان از دفتر گمرک فرودگاه که Customs Services نام دارد را آغاز کنید. آگاهی از نرخ عوارض و مالیات بر واردات و همچنین معافیت‌ها و امتیازات مختلف گمرکی در این مرحله به شما کمک بزرگی می‌کند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین گمرکی کشور رواندا در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری رواندا برای مسافر کیگالی


در هنگام سفر به شهر کیگالی در کشور رواندا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 250 گرم محصولات دخانی
 • 500 میلی‌لیتر عطر و ادوکلن
 • اقلام دیگر تا ارزش 500 دلار امریکا

در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص‌شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک رواندا مجاز است. هر آنچه مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده‌ایم. پس مسافران کشور رواندا شنیدن این پادکست را از دست ندهند.
باز تذکر بدهیم که این معافیت‌ها برای بار هوایی همراه مسافرین کیگالی است و مرسولات بار هوایی ارسال شده به این شهر را شامل نمی شود.

ورود کدام کالاها به شهر کیگالی در گمرک رواندا ممنوع است


در زمان سفر به شهر کیگالی، باید کاملاً آگاه باشید که ورود چه کالاهایی به کشور رواندا ممنوع اعلام شده است. اگر شما از این موضوع بی خبر باشید و کالایی غیر مجاز حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید ورود اقلام زیر به کشور رواندا ممنوع است:

 • سکه‌های تقلبی
 • محتوای مستهجن
 • کبریت‌های تولیدشده از فسفر سفید
 • صابون و محصولات آرایشی دارای سرب
 • تایر دست‌دوم
 • کالاهای تقلبی
 • چاقو سلاح‌های کشنده

قوانین گمرکی مهاجرت به کیگالی در کشور رواندا


قصه مهاجرت به شهر کیگالی در کشور رواندا متفاوت است. اولین تفاوت در میزان بار هوایی مهاجر است که در اکثر اوقات از میزان تعریف شده برای بار همراه مسافر بیشتر است. اینجاست که پای جریمه سنگین اضافه‌بار به میان می‌آید که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت روبه‌رو شدید، روش بهتری را جایگزین پرداخت جریمه اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به رواندا راه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور رواندا به شما تحویل می‌دهیم.
اگر برای اقامت به کشور رواندا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید به قوانین زیر توجه کنید:

 • درصورتی‌که حداقل به مدت 12 ماه مالک کالاها و در حال استفاده از آن‌ها بوده‌اید، ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض گمرکی خواهد بود.
 • تمامی اقلام نو مشمول پرداخت عوارض و مالیات گمرکی می‌شوند.
 • فرصت شما برای واردات این لوازم تا 6 ماه بعد از ورودتان به این کشور است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریزودرشت قوانین گمرکی کشور رواندا است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده‌اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه‌عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه‌هایتان معلوم نیست. شاید هم به‌رسم همه ایرانی‌ها دارید سوغاتی‌های منحصربه‌فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به رواندا بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلاً این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره‌کرده‌ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور رواندا نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

هزینه حمل هوایی به کیگالی چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به کیگالی به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به کیگالی می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کیگالی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور رواندا ، گمرک Rwanda Revenue Authority ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کیگالی (Kigali Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کیگالی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Rwanda Revenue Authority

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کیگالی (Kigali Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کیگالی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور رواندا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور رواندا در شهر کیگالی واقع در فرودگاه Kigali Intl. Airport (Kigali Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  رواندا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور رواندا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور رواندا از طریق Customs Services نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور رواندا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کیگالی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار