قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کینگ شاکا در پروسه حمل هوایی به شهر دوربان

قوانین گمرک کشور افریقای جنوبی در زمینه حمل هوایی به دوربان


اگر به دنبال بهترین راه موجود برای ارسال بار به شهر دوربان افریقای جنوبی هستید، باید به شما بگوییم راهی بهتر از حمل هوایی به دوربان نخواهید یافت؛ امنیت، سرعت و هزینه مناسب، دلایل اصلی توجه بیش‌ازپیش به حمل هوایی است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور افریقای جنوبی می‌شود؛ بدیهی است که آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما بسیار کمک می‌کند. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی افریقای جنوبی در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور افریقای جنوبی همگی تابع قوانین واحد گمرکی این کشور هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور افریقای جنوبی صادق است. حال فرض کنید بار خود را در فرودگاه مبدأ تحویل داده اید و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه بین المللی کینگ شاکا در دفتر گمرکی SARS منتظر شروع فرآیند ترخیص گمرکی بار هوایی خود هستید.

قوانین مهم گمرک افریقای جنوبی مربوط به حمل هوایی به دوربان


پس از رسیدن بار هوایی شما به شهر دوربان، مهم‌ترین موضوع اطلاع داشتن از تعرفه‌های گمرکی است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور افریقای جنوبی چگونه محاسبه می‌شود. همچنین آگاهی از معافیت هایی که باعث کاهش هزینه های گمرکی می شود نیز بسیار ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات مورد نیاز شما را در شکل‌های گوناگون به صورت متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم برای بار هوایی خود را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و پس از تکمیل به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری افریقای جنوبی در حمل هوایی به دوربان


در هنگام سفر به شهر دوربان کشور افریقای جنوبی هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی همراه شما معاف از عوارض هستند.
 • مسافر می تواند تا 200 نخ سیگار، یا 20 سیگار برگ و یا 250 گرم توتون همراه خود داشته باشد و برای ورود آن ها عوارض پرداخت نکند.
 • 50 میلی لیتر عطر و 250 میلی لیتر ادکلن نیز معاف از عوارض است.
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 5.000 رند نیز معاف از عوارض هستند. (تقریبا 320 دلار امریکا)

معافیت های ذکر شده فقط برای بار همراه مسافر هستند و باری که از طریق فریت بار ارسال می کنید، شامل چنین معافیت هایی نمی شود. پادکست ما در قسمت کشور افریقای جنوبی به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک این کشور پاسخ می‌دهد. در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجری را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور افریقای جنوبی، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

کالاهای ممنوع گمرک افریقای جنوبی جهت حمل هوایی به دوربان


حالا که بار سفر به شهر دوربان را می بندید، حتما نگاهی هم به لیست اقلام ممنوعه بیاندازید. چون اگر کالای ممنوعه ای از نظر گمرک افریقای جنوبی در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور افریقای جنوبی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • دارو (به جز دارو برای مصرف شخصی با نسخه پزشک)
 • محتوای مستهجن به فرم کتاب یا مجله
 • بی سیم
 • محصولات مربوط به جانواران حفاظت شده (پر، پوست، خز، غیره)

قوانین گمرک افریقای جنوبی جهت بار هوایی مهاجرین شهر دوربان


اگر قصد شما از سفر به شهر دوربان در کشور افریقای جنوبی، مهاجرت به این شهر باشد، روند پیش روی شرایط برای شما متفاوت خواهد بود. یکی از مهم‌ترین موضوعات این است که با توجه به ماهیت بلند مدت سفر شما حتما میزان باری که قصد دارید به دوربان ببرید از محدوده تعیین شده در بلیتتان بیشتر خواهد بود و کم یا زیاد اضافه بار دارید. هزینه اضافه بار در اکثر موارد سنگین است و تصمیم گیری را کمی دشوار می‌کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که می خواهید به کشور افریقای جنوبی ببرید بیشتر از مقدار مجاز بلیتتان است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما و یا در فرودگاه تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین المللی کینگ شاکا در شهر دوربان در کشور افریقای جنوبی تحویلتان می دهند.
اگر به قصد اقامت به افریقای جنوبی سفر می کنید، می توانید لوازم خانگی و شخصی خود را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایید:

 • برای واردات لوازم خود باید بعد از 10 روز حضور در افریقای جنوبی اقدام نمایید.
 • همچنین برای اینکه بتوانید لوازم خود را وارد کنید حتما باید ویزای کار یا اقامت داشته باشید و در صورتی که ویزای توریستی دارید و ویزای اقامت یا کار شما در دست بررسی و صدور است، امکان واردات لوازم خود را ندارید.

برای آگاهی از هزینه بازرسی و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت آفریقای جنوبی مراجعه کنید.

با گوش دادن به قسمت کشور افریقای جنوبی پادکست ما برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سر و سامان دهید. همه چیز واضح است و پاسخ همه پرسش ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات کامل در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های گمرکی مورد نیاز در مراحل ترخیص و آدرس صفحات اینترنتی برای اظهار بار در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت فرم ها و تکمیل فرم های آنلاین قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

حمل هوایی به دوربان به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به پنج تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

حمل هوایی به دوربان در مقصد چه هزینه هایی دارد؟


گیرنده بار باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بار ارسالی مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شود.

حمل اضافه بار مسافری به دوربان چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کینگ شاکا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور افریقای جنوبی ، گمرک Customs and Excise ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کینگ شاکا (King Shaka Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر دوربان فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs and Excise

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کینگ شاکا (King Shaka Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کینگ شاکا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور افریقای جنوبی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور افریقای جنوبی در شهر دوربان واقع در فرودگاه King Shaka Intl. Airport (King Shaka Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  آفریقای جنوبی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور افریقای جنوبی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور افریقای جنوبی از طریق SARS نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور افریقای جنوبی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به دوربان

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار