قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کوشیتسه در پروسه حمل هوایی به شهر کوشیتسه

قانون‌های گمرکی حمل هوایی به کوشیتسه در کشور اسلواکی


اگر بخواهید باری به شهر کوشیتسه کشور اسلواکی ارسال کنید بهینه ترین راهکار ارسال بار برای شما چیست؟ فریت بار و حمل هوایی. این جواب را از اکثر افرادی که تجربه استفاده از این خدمات را دارند خواهید شنید. این مسافران کاملاً آگاهند که از این طریق، بارشان با بالاترین امنیت ممکن به مقصد می‌رسد و از نظر هزینه هم صرفه جویی می کنند و صد‌البته سریع ترین راه ممکن را انتخاب کرده اند. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور اسلواکی آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. اطلاعات مورد نیازتان را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قوانین، دیگر دغدغه‌ی جریمه شدن و دردسر نخواهید داشت.
حال فرض می کنیم که بارتان را در مبدا تحویل داده اید و بعد از انجام تشریفات حمل هوایی به کوشیتسه در فرودگاه بین المللی کوشیتسه منتظر رسیدن بار خود هستید تا با مراجعه به دفتر گمرک فرودگاه با نام CUSTOMS OFFICES تشریفات گمرکی بار را انجام دهید؛ خوب است بدانید تمامی گمرک‌های کشور اسلواکی از قانونی واحد پیروی می‌کنند و اینکه بار را به چه ایالتی ارسال می کنید تفاوتی در قوانین گمرکی ایجاد نمی نماید.

داستان حمل هوایی به کوشیتسه در گمرک کشور اسلواکی


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه بین المللی کوشیتسه به شما تحویل دهند. قبل از تحویل بارتان، مرسوله باید از دفتر گمرک عبور کند و قوانین گمرکی برایش منظور گردند. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون گمرکی کشور اسلواکی اعمال می‌شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که شاید بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. شاید فکر کنید دستیابی به اطلاعات مربوط به این موارد شاید کمی سخت باشد، ولی ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. خلاصه این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متنی، ویدیویی و همچنین تمام و کمال در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اسلواکی دریافت کنید. باید به فرم های گمرکی لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا در صورت صلاحدید برای سرعت بخشیدن به تشریفات گمرکی آن ها را قبل از سفر خود تکمیل نمایید و در زمان مناسب به مامورین مربوطه تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری اسلواکی در حمل هوایی به کوشیتسه


در هنگام سفر به کشور اسلواکی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون (امکان واردات درصدی این اقلام نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 سیگار و 125 گرم توتون همراه خود داشته باشید.)
 • دارو برای مصرف شخصی
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 430 یورو

موارد معافیتی که در این بخش به آن ها پرداختیم کاربردشان فقط برای بار همراه مسافرین کشور اسلواکی است و باری که به این کشور ارسال می کنید از این معافیت ها محروم است. پادکست ما در قسمت کشور اسلواکی به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک این کشور پاسخ می‌دهد. در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجری را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور اسلواکی، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک اسلواکی به شهر کوشیتسه ممنوع است


حالا که گفتیم بار شما از دفتر گمرکی عبور می کند و بازرسی می شود، پس عقلانی است که از لیست اقلامی که ورودشان به این کشور ممنوع است آگاه شوید. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر کوشیتسه کشور اسلواکی حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک اسلواکی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • وسایل نقلیه تجاری
 • مواد مخدر
 • داروهای غیرقانونی
 • مواد منفجره
 • حیوانات محافظت‌شده و درخطر انقراض و محصولات مربوط به آن‌ها

قوانین گمرکی مهاجرین به شهر کوشیتسه اسلواکی


اگر مهاجر هستید و یا به عبارت دیگر قصد اقامت بلند مدت در شهر کوشیتسه را دارید و برای شروع زندگی خود به وسایل زیادی نیاز دارید، حتما دغدغه بردن این وسایل را دارید و می دانید همراه داشتن اضافه بار اتفاق خوش‌آیندی نیست. پرداخت هزینه گزاف اضافه‌بار در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بین المللی کوشیتسه در کشور اسلواکی به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور اسلواکی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • برای ورود معاف از عوارض این لوازم باید حائز شرایط زیر باشید:
 • اقلام قبل از ورود به این کشور حداقل به مدت ۶ ماه تحت مالکیت و مورداستفاده شما بوده باشند.
 • اقلام را برای مصرف شخصی خود و اعضای خانواده‌تان به این کشور وارد نمایید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اسلواکی مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اسلواکی را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور اسلواکی در رابطه با ارسال بار هوایی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به اسلواکی ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به اسلواکی را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

حمل هوایی به کوشیتسه به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

حمل هوایی به کوشیتسه در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

برای حمل هوایی به کوشیتسه می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کوشیتسه

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اسلواکی ، گمرک Colný úrad Košice ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کوشیتسه (Košice Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کوشیتسه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Colný úrad Košice

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کوشیتسه (Košice Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کوشیتسه ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اسلواکی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اسلواکی در شهر کوشیتسه واقع در فرودگاه Košice Intl. Airport (Košice Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اسلواکی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور اسلواکی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور اسلواکی از طریق Customs Offices نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور اسلواکی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کوشیتسه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار