قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کویت در پروسه حمل هوایی به شهر کویت

قوانین گمرک کشور کویت در زمینه حمل بار هوایی به کویت


فریت بار یا حمل بار هوایی به‌عنوان بهینه‌ترین روش حمل بار به شهر کویت در کشور کویت، در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است. سرعت بسیار بالا به نسبت دیگر روش های ارسال بار و همچنین ایمنی و قیمت مناسب حمل بار هوایی دلیل اصلی اقبال روز افزون آن است. فرآیند حمل بار هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور کویت می‌شود؛ بدیهی است که آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما بسیار کمک می‌کند. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی کویت در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور کویت همگی تابع قوانین واحد گمرکی این کشور هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور کویت صادق است. حال فرض کنید بار خود را در فرودگاه مبدأ تحویل داده اید و پس از طی مراحل حمل بار هوایی در فرودگاه بین المللی کویت در دفتر گمرکی الادارة العامة للجمارك منتظر شروع فرآیند ترخیص گمرکی بار هوایی خود هستید.

قوانین حمل بار هوایی به شهر کویت در گمرک کویت


در این بخش درباره قوانین گمرکی کشور کویت در شهر کویت، فرودگاه بین المللی کویت صحبت می‌کنیم. هر کشوری در دنیا برای ورود کالاهای مختلف به خاکش قوانین خاص خود را دارد. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور کویت نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
برای آگاهی از این قوانین، باید وقت زیادی برای پیدا کردن و مطالعه آن ها بگذارید، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما مهم ترین و پرکاربرد ترین قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر کویت در این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به ‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری کویت برای بار هوایی مسافرین کویت


اکنون باید مقررات مربوط به بار همراه مسافر در این کشور را بدانید:

 • در هنگام سفر به کویت بار همراه مسافر تا ارزش 300 دینار کویت (تقریباً 1000 دلار) معاف از پرداخت عوارض و مالیات است.
 • لوازم همراه باید ماهیت شخصی داشته باشند و در حجم غیرتجاری باشند.
 • مسافرینی که به‌صورت مداوم به کویت سفر می‌کنند و یا از خدمه پرواز هستند، مشمول این معافیت نمی‌شوند.
 • تعداد سیگار مجاز برای حمل توسط مسافر چهارصد نخ است.
 • اگر شرایط بهره‌مندی از این معافیت را نداشته باشید، بایستی با توجه به نرخ‌ها و تعرفه‌های موجود، برای بار همراه خود مالیات و عوارض پرداخت کنید.

در نظر داشته باشید که این موارد فقط مربوط به بار همراه مسافرین است و معافیت های ذکر شده برای بار هوایی ارسال شده منظور نمی گردند.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور کویت، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کویت گوش دهید. در این پادکست کوشیده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری کویت را با شما در میان بگذاریم، پس شنیدن پادکست را از دست ندهید.

اقلام ممنوعه در بار هوایی از نظر گمرک کویت


حالا تصور می‌کنیم شما در حال آماده شدن برای سفر به شهر کویت در کویت هستید و دارید چمدان‌هایتان را می‌بندید. حالا بهترین موقع برای کسب آگاهی در رابطه با اقلام ممنوع از نظر گمرک این کشور است. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور کویت ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مشروبات الکلی
 • محصولات گوشت خوک
 • بی‌سیم
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر و محرک
 • تمامی محصولاتی که توسط اسرائیل ساخته‌شده باشند.
 • مجسمه و آثار هنری که در تقابل با اسلام و قوانین اسلامی باشند.

قوانین گمرک کویت برای حمل بار هوایی مهاجرین به کویت


اگر قصد مهاجرت به  شهر کویت در کشور کویت را دارید، داستان کمی متفاوت‌تر می‌شود. معمولاً بار هوایی مهاجر به چند چمدان محدود نمی‌شود و مهاجرین حتماً مایل اند بار بیشتری همراه خود داشته باشند. قوانین گمرکی کشور کویت نیز در این زمینه نیز متفاوت است. اول بگوییم که اگر باری که به کشور کویت می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، به خودتان دردسر ندهید و اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به جریمه آن را به جان نخرید. در این شرایط منطقی‌تر این است که از حمل بار هوایی به کویت استفاده کنید. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین المللی کویت تحویلتان دهند.
برای افرادی که ملیت کویتی دارند و در حال بازگشت به این کشور هستند و افرادی که به‌قصد سکونت به کویت سفر می‌کنند، واردات لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم معاف از پرداخت عوارض است. البته باید شرایط زیر را مدنظر داشته باشید:


 • این اقلام باید به‌منظور استفاده شخصی و در تعداد مناسب برای مصرف یک خانواده باشند.
 • مهاجرینی که قصد استفاده از این معافیت را دارند در زمان رسیدن به کویت باید ثابت کنند که قصد دارند به مدت حداقل یک سال در این کشور کار یا زندگی کنند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کویت، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در کویت سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران کویت ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

حمل بار هوایی به کویت چند روز طول می کشد؟


بعد از اینکه بار خود را به فرودگاه مبدأ تحویل دهید، معمولا بار شما پس از دو تا چهار روز به مقصد خواهد رسید.

هزینه حمل بار هوایی به کویت چقدر است؟


شرکت سفیران تمامی خدمات پیک آپ بار در محل، بسته بندی و حمل تا فرودگاه را ارائه می دهد، هزینه حمل بار هوایی بسته به خدمات انتخابی شما و همچنین وزن و حجم بارتان محاسبه خواهد شد.

حمل اضافه بار مسافری به کویت چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل بار هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کویت

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کویت ، گمرک Overland Customs Clearance ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کویت (Kuwait Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کویت فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Overland Customs Clearance

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کویت (Kuwait Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کویت ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کویت

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کویت در شهر کویت واقع در فرودگاه Kuwait Intl. Airport (Kuwait Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کویت، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کویت جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کویت از طریق الادارة العامة للجمارك نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کویت را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کویت

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار