قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی لئوپولد سدار سنگور در پروسه حمل هوایی به شهر داکار

مراحل حمل هوایی به داکار و ترخیص کالا از گمرک سنگال


اگر شما هم قصد ارسال بار به داکار را دارید آشنایی با حمل هوایی برایتان خوش‌آیند خواهد بود؛ چرا که تنها دغدغه یک فرد پربار، امنیت، سرعت و البته مقرون به صرفه بودن خدمات حمل بار است که این هر سه در حمل هوایی گرد هم آمده‌اند. هیچ دغدغه ای در میان نیست؛ شما بارتان را به شرکتی در مبدأ سپرده‌اید و حالا بارتان به فرایند حمل هوایی وارد شده. پس با خیال راحت در فرودگاه بین المللی لئوپولد سدار سنگور شهر داکار منتظر دریافت آن باشید. حتماً با قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه آشنا هستید. دفتر گمرک این فرودگاه SENEGALESE CUSTOMS نام دارد. اگر درباره قوانین گمرکی کشور سنگال اطلاعات زیادی ندارید با ما همراه باشید. بد نیست بدانید قانون گمرکی سنگال در سراسر کشور یکسان است و شما کافی است قوانین کلی گمرک سنگال را رعایت کنید.

قوانین مهم گمرک سنگال در حمل هوایی به داکار


حالا بار در فرودگاه بین المللی لئوپولد سدار سنگور شهر داکار است. وقتی به دنبال ترخیص کالا هستید، کلماتی مثل مالیات و عوارض، بسیار خواهید شنید که شما باید پیش تر با این عبارات آشنا باشید. دانستن قوانین گمرکی سنگال و میزان عوارض و مالیات و همچنین معافیت‌هایی که بسته به شرایط و نوع بار هوایی منظور می شوند، به شما کمک شایانی خواهد کرد. به همین سبب ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. آشنایی با فرم های لازم و کاربرد هرکدام نیز مهم است. شما می‌توانید به راحتی این فرم ها را از سایت سفیران دانلود کنید.

قوانین گمرک مسافری سنگال برای مسافرین داکار


در هنگام سفر به شهر داکار کشور سنگال هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار‌برگ یا 250 گرم توتون
 • 1 شیشه عطر و 1 شیشه ادکلن
 • لوازم شخصی مورد نیاز مسافر

از یاد نبرید که این معافیت‌ها صرفاً برای بار هوایی همراه مسافرین داکار است و برای مرسوله بار هوایی شما کاربرد ندارد.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور سنگال در توان هرکسی نیست. این را از ما بخواهید. همه چیز در سایت سفیران برای راحتی سفر شما مهیاست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور سنگال همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پیش روی شماست. پس شنیدن پادکست ما را در اولویت قرار دهید.

ورود کدام کالاها به گمرک شهر داکار سنگال ممنوع است


وقتی بار سفر به شهر داکار در کشور سنگال را می بندید، لوازم موجود در بار هوایی خود را با لیست زیر تطابق دهید؛ چرا که اگر یکی از اقلام ممنوعه از نظر گمرک کشور سنگال در بار هوایی همراه شما یا بار هوایی ارسالیتان باشد مشکلات زیادی برایتان درست می شود. از نظر قوانین گمرک کشور سنگال ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • اسلحه و مهمات
 • گوشت
 • گونه‌های در خطر جانوری و محصولات مربوط به آن‌ها
 • داروهای غیر قانونی

قوانین مهاجرت به شهر داکار در کشور سنگال


اگر مهاجر شهر داکار در کشور سنگال هستید موضوع متفاوت است. تفاوت در طول مدت اقامتتان حجم بار هوایی شما را نیز متفاوت می کند. بی شک بار مهاجر بسیار بیش از بار مسافر است. هم از نظر تعداد و هم از نظر حجم و وزن. به نظر می رسد سپردن این وسایل به کانتر پرواز، در همان ابتدای سفر، جیبتان را خالی خواهد کرد. چرا که جریمه اضافه‌بار مسافری بسیار سنگین است. راه‌حل تماس با مشاوران شرکت سفیران است. راه مطمئن و آسان. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور سنگال به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور سنگال سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نماید به قوانین زیر توجه نمایید:

 • لوازم شخصی و خانگی دست دوم که حداقل به مدت 6 ماه تحت مالکیت و مورد استفاده شما بوده باشند، ورودشان معاف از پرداخت عوارض گمرکی است.
 • برای ورود معاف از عوارض گمرکی باید مدارک خود را قبل از ارسال مرسوله به این کشور، برای بررسی های لازم به گمرک تحویل دهید.
 • یک یخچال، اجاق گاز، فریزر، کامپیوتر، تلویزیون و جاروبرقی را می‌توانید، معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایید. اگر از هرکدام از کالاهای ذکر شده بیش از یکی در مرسوله شما باشد، باید عوارض مربوط به آن را پرداخت نمایید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سنگال مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سنگال مجموعه ای از اطلاعات ضروری و مفید است. خیلی از مسافران پرسش هایی درباره حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، حمل جهیزیه زوج های جوان و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل و نحوه حمل آن‌ها به سنگال برایشان پیش می‌آید. شاید عجیب باشد اما ما در این پادکست به ریزترین موارد حمل کالا به کشور سنگال اشاره کرده‌ایم. نحوه دریافت و پر کردن فرم های ضروری نیز گفته شده که حتماً به کارتان خواهد آمد. پس با شنیدن پادکست ما کار بارتان را رواج دهید.

هزینه حمل هوایی به داکار چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به داکار به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به داکار می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی لئوپولد سدار سنگور

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سنگال ، گمرک Customs Office Dakar-Port North ، واقع در فرودگاه بین‌المللی لئوپولد سدار سنگور (Léopold Sédar Senghor Intl.) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر داکار فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Office Dakar-Port North

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی لئوپولد سدار سنگور (Léopold Sédar Senghor Intl.) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی لئوپولد سدار سنگور ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سنگال

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سنگال در شهر داکار واقع در فرودگاه Léopold Sédar Senghor Intl. (Léopold Sédar Senghor Intl.) صحبت خواهیم کرد.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به داکار

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار