قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی لا آررا در پروسه حمل هوایی به شهر گواتمالاسیتی

مراحل حمل هوایی به گواتمالاسیتی و ترخیص کالا از گمرک گواتمالا


فریت بار یا حمل هوایی به گواتمالاسیتی احتیاج ضروری بسیاری از مسافران کشور گواتمالا است. پیدا کردن سریع‌ترین، آسان‌ترین، ارزان‌ترین و امن‌ترین روش برای ارسال بار اهمیت قبل توجهی دارد. فریت بار بهترین پیشنهاد است. فرایند قابل اطمینان حمل هوایی شما را مجاب می‌کند تا بار خود را در مبدأ تحویل دهید و در مقصد در فرودگاه لاآررا شهر گواتمالاسیتی با خیالی آسوده منتظر دریافتش بمانید. دفتر گمرک این فرودگاه Customs Office نام دارد. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در گمرک گواتمالا را می دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور گواتمالا نرفته‌اید با ما همراه باشید. باید بدانید قانون گمرکی گواتمالا در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اجرا خواهد شد.

قوانین مهم گمرک گواتمالا در حمل هوایی به گواتمالاسیتی


وقتی بارتان به فرودگاه لاآررا در شهر گواتمالاسیتی گواتمالا رسید، اطلاع از مقررات گمرکی کشور گواتمالا اهمیت ویژه‌ای میابد. بهتر است بدانید عوارض و مالیات هر یک از اقلام موجود در بار هوایی شما در کشور گواتمالا چقدر است. خب در این بین معافیت‌هایی هم پیش بینی شده که اگر با شرایط شما هم خوانی داشته باشند کاملاً به نفع شماست. می بینید که اطلاعات در این زمینه ارزش بسیار زیادی دارد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده ایم. فرم های لازم را هم می توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری گواتمالا برای مسافرین گواتمالاسیتی


در زمان سفر به شهر گواتمالاسیتی در کشور گواتمالا هر مسافر می تواند اقلام زیر را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید:

 • 80 نخ سیگار یا 100 گرم توتون
 • لوازم شخصی مورد نیاز سفر
 • مقدار منطقی عطر و ادکلن برای استفاده شخصی
 • در زمان خروج از این کشور تمامی مسافرین ملزم به پرداخت مالیات امنیت فرودگاه به میزان 20 کوتزل گواتمالایی تقریبا معادل 2.5 دلار هستند.

به خاطر داشته باشید که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین شهر گواتمالاسیتی در کشور گواتمالا منظور می گردد و برای مرسولات حمل هوایی نیست.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور گواتمالا کار آسانی نیست که در سایت سفیران در اختیار شماست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور گواتمالا همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یک جا در اختیارتان قرار می گیرد. پس قبل از هر اقدامی پادکست ما را بشنوید.

ورود کدام کالاها به شهر گواتمالاسیتی در گمرک گواتمالا ممنوع است


در قوانین گمرکی کشور گواتمالا، ورود برخی کالاها به این کشور ممنوع اعلام شده است. پس وقتی چمدان‌های سفر و یا بسته‌های حمل هوایی به گواتمالاسیتی را می بندید، دقت به خرج دهید تا موردی از اقلام موجود در لیست زیر در بار هوایی‌تان نباشد. برای بررسی بارتان باید بدانید ورود اقلام زیر به کشور گواتمالا ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • داروهای غیر قانونی
 • اسلحه و مهمات و مواد منفجره
 • شیر و لبنیات
 • گیاهان وحشی و محصولاتشان
 • پول و اقلام تقلبی
 • محتوای مستهجن

قوانین گمرکی مهاجرت به گواتمالاسیتی در کشور گواتمالا


از دید یک شرکت حمل بار تفاوت اصلی میان مسافر و مهاجر شهر گواتمالاسیتی، در میزان بار هوایی شان است. مهاجر چون سفری طولانی در پیش روی خود می بیند به وسایل زیادی نیاز دارد و به همین دلیل اکثر مهاجرین کشور گواتمالا با مشکلی به نام جریمه اضافه بار مسافری رو به رو می شوند که هزینه ای سنگین است و مخارج سفر را افزایش می دهد. این جاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان این جاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور گواتمالا به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور گواتمالا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نمایید به قوانین زیر توجه کنید:

 • تمامی مرسولات لوازم شخصی و خانگی مشمول پرداخت عوارض گمرکی می شوند.
 • ارزش مرسوله شما باید در بارنامه مشخص شده باشد.
 • قبل از شروع فرآیند ترخیص باید کد شناسایی مالیاتی (NIT) خود را از وزارت اقتصاد گواتمالا دریافت کنید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت گواتمالا مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت گواتمالا شما را از ریز تا درشت قانون ها آگاه می‌کند. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می توانید حیوان خانگی را به گواتمالا ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج های جوان چیست و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به گواتمالا را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده ایم. گمان می کنم اکنون نیز شما با ما هم نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به گواتمالاسیتی مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به گواتمالاسیتی در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به گواتمالاسیتی به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی لا آررا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور گواتمالا ، گمرک Empresa Técnica de Adunas ، واقع در فرودگاه بین‌المللی لا آررا (La Aurora Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر گواتمالاسیتی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Empresa Técnica de Adunas

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی لا آررا (La Aurora Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی لا آررا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور گواتمالا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور گواتمالا در شهر گواتمالاسیتی واقع در فرودگاه La Aurora Intl. Airport (La Aurora Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  گواتمالا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور گواتمالا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور گواتمالا از طریق Customs Office نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور گواتمالا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به گواتمالاسیتی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار