قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی لیبرویله در پروسه حمل هوایی به شهر لیبرویل

قوانین گمرکی کشور گابن درباره حمل هوایی به لیبرویل


حمل هوایی به لیبرویل، بهترین روش حمل بار به کشور گابن است. فرآیند حمل هوایی ویژگی‌های مهمی مثل امنیت و سرعت بالا و قیمت مقرون به صرفه را در خود جای داده است. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین‌المللی لئون-امبا در شهر لیبرویل منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که به ارزش و اهمیت سرعت بالای حمل هوایی پی می برید. دفتر گمرک این فرودگاه Customs Office نام دارد. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور گابن را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور گابن یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به لیبرویل با نگاهی به گمرک گابن


حال که بارتان به فرودگاه بین‌المللی لئون-امبا رسیده است باید به فکر ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه باشید. کشور گابن هم مقررات گمرکی خاص خود را دارد که با قوانین دیگر کشورها تفاوت دارد؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها متفاوت است. البته که برخی از کالاها هم ورودشان بسته به شرایط معاف از پرداخت عوارض و مالیات است. بی‌شک مسافرانی می‌توانند به‌آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین کشور گابن در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار هوایی و دریافت آن در لیبرویل همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری گابن برای مسافرین لیبرویل


در هنگام سفر به شهر لیبرویل در کشور گابن هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 250 گرم توتون
 • تا 500 گرم زیورآلات
 • لوازم شخصی همراه مسافر

این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین به شهر لیبرویل است و بار هوایی که به گابن ارسال می کنید را شامل نمی‌شود.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور گابن دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به گابن ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک گابن جهت ورود به لیبرویل


هنگام بستن چمدان‌های سفر به لیبرویل باید بدانید بردن چه کالاهایی به گابن شما را به دردسر خواهد انداخت. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک گابن در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور گابن ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای غیرقانونی
 • محتوای مستهجن
 • مواد سمی
 • روغن های خوراکی
 • شکر
 • اسلحه و مواد منفجره

قوانین گمرک گابن جهت مهاجر


در فرهنگ سفر واژه‌هایی هست که هرکدام با دیگری متفاوت است. مثل مسافر و مهاجر. حتماً می‌دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به گابن سفر می‌کند. پس بار او هم باید متناسب با این زمان اقامت باشد و تصدیق می‌کنید که بار همراه مهاجر چندین برابر بار همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به کشور گابن با موضوع اضافه‌بار مسافری روبه‌روست. در این موارد همه به بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه می‌اندیشند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور گابن می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه گابن به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور گابن سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • لوازم شخصی و خانگی که حداقل به مدت شش ماه تحت مالکیت و مورداستفاده فرد واردکننده بوده باشند، ورودشان معاف از عوارض گمرکی است.
 • قبل از واردات این لوازم لازم است تا حداقل به مدت یک سال در کشوری خارج از گابن زندگی کرده باشید.
 • تمامی مرسولات مشمول پرداخت مالیات بر ارزش گمرکی‌شان هستند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان مالیات ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت گابن مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت گابن شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست گابن گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

هزینه حمل هوایی به لیبرویل چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به لیبرویل به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به لیبرویل می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی لیبرویله

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور گابن ، گمرک Direction Générale des DOUANES et DROITS INDIRECTS - DGDDI ، واقع در فرودگاه بین‌المللی لیبرویله (Libreville Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لیبرویل فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Direction Générale des DOUANES et DROITS INDIRECTS - DGDDI

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی لیبرویله (Libreville Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی لیبرویله ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور گابن

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور گابن در شهر لیبرویل واقع در فرودگاه Libreville Intl. Airport (Libreville Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  گابن، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لیبرویل

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار