قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی لیلونگوه در پروسه حمل هوایی به شهر لیلونگوه

حمل هوایی به لیلونگوه و ترخیص کالا در گمرک مالاوی


از دید ما برای ارسال بار به لیلونگوه در کشور مالاوی بهترین راه استفاده از خدمات حمل هوایی به لیلونگوه است. هرکسی که یک بار امنیت، سرعت و قیمت مقرون به صرفه حمل هوایی را تجربه کرده باشد این گفته ما را تائید می‌کند. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین‌المللی کاموزو شهر لیلونگوه مالاوی منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که سرعت بالای حمل هوایی به دلتان می نشیند. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور مالاوی را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور مالاوی یکسان اعمال می‌شود.

گمرک کشور مالاوی و قوانینش برای حمل هوایی به لیلونگوه


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه بین‌المللی کاموزو شهر لیلونگوه به شما تحویل دهند. زیاد عجله نکنید. قبل از هر چیز باید بار هوایی خود را از دفتر گمرک فرودگاه که Malawi Revenue Authority نام دارد ترخیص کنید. قوانین گمرکی باید درباره همه بارها اعمال شود. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات بر واردات که بر اساس قانون گمرکی مالاوی اعمال می‌شود. همین‌طور باید توجه کنید که ممکن است، بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. خب دستیابی به این اطلاعات شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری مالاوی برای مسافرین لیلونگوه


در هنگام سفر به شهر لیلونگوه در کشور مالاوی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی موردنیاز سفر
 • 200 نخ سیگار یا 250 گرم توتون در هر فرم
 • 250 میلی‌لیتر ادوکلن و 50 میلی‌لیتر عطر

در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک مالاوی مجاز است. هر آنچه که مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده‌ایم. پس مسافران کشور مالاوی شنیدن این پادکست را از دست ندهند.
به یاد داشته باشید که معافیت‌هایی که در این بخش معرفی کردیم، صرفا برای بار هوایی همراه مسافرین هستند و مرسوله حمل هوایی که به لیلونگوه ارسال می کنید، از این موارد محروم است.

ورود کدام کالاها به شهر لیلونگوه در گمرک مالاوی ممنوع است


پای مقررات گمرکی که در میان باشد یعنی بار هوایی که به لیلونگوه می برید به شکل دقیق کنترل می‌شوند و اینکه قانون گمرکی مالاوی اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند برایتان اهمیت پیدا می‌کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور مالاوی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • محتوای مستهجن
 • مواد منفجره
 • مواد مخدر
 • اقلام تقلبی

قوانین گمرکی مهاجرت به لیلونگوه در کشور مالاوی


مهاجرین شهر لیلونگوه در کشور مالاوی یک تفاوت اساسی با مسافرین این شهر دارند. مهاجر از آنجایی که به قصد اقامت طولانی سفر می‌کند وسایل بیشتری نسبت به مسافر دارد و به همین دلیل اکثر مهاجرین مالاوی در زمان سفر به لیلونگوه اضافه بار دارند. جریمه اضافه بار مسافری مبلغ گزافی است که پرداخت هزینه آن در ابتدای سفر معادلات مالی شما را بر هم خواهد زد؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که به کشور مالاوی می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مالاوی تحویلتان می دهند.
اگر برای اقامت به کشور مالاوی سفر می‌کنید، برای وارد کردن لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود، قوانین زیر را در نظر داشته باشید:

 • باید قبل از ارسال مرسوله به این کشور، مدارک مربوطه را به گمرک تسلیم نمایید تا بتوانید درخواست ورود معاف از عوارض لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را بدهید.
 • اقلام نو مشمول پرداخت مالیات بر ارزش اعلام شده‌شان هستند. برای آگاهی از میزان این مالیات به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مالاوی مراجعه کنید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریز و درشت قوانین گمرکی کشور مالاوی است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده‌اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه‌هایتان معلوم نیست. شاید هم به رسم همه ایرانی ها دارید سوغاتی‌های منحصر به فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به مالاوی بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلاً این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره کرده‌ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور مالاوی نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

برای حمل هوایی به لیلونگوه می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به لیلونگوه چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به لیلونگوه مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی لیلونگوه

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مالاوی ، گمرک Malawi Revenue Authority ، واقع در فرودگاه بین‌المللی لیلونگوه (Lilongwe Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لیلونگوه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Malawi Revenue Authority

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی لیلونگوه (Lilongwe Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی لیلونگوه ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مالاوی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مالاوی در شهر لیلونگوه واقع در فرودگاه Lilongwe Intl. Airport (Lilongwe Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مالاوی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور مالاوی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور مالاوی از طریق Malawi Revenue Authority نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور مالاوی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لیلونگوه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار