قوانین گمرکی فرودگاه لیوبلیانا در پروسه حمل هوایی به شهر لیوبلیانا

حمل هوایی به لیوبلیانا و ترخیص کالا از گمرک اسلوونی


بهترین راهکار برای مسافرین و مهاجرین و همچنین افرادی که قصد ارسال بار به لیوبلیانا را دارند، استفاده از خدمات حمل هوایی یا فریت بار است. در هر دوره متولیان رشته‌های گوناگون در پی به وجود آوردن راه‌هایی هستند که آسان‌تر از راه‌های موجود به مشتریانشان خدماتی ارزان‌تر، امن‌تر و سریع‌تر ارائه دهند. در رشته حمل بار هم باکمی جست‌وجو به سخن آغازین ما پی می‌برید. فریت بار یا همان حمل هوایی بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه جوزه پوچنیک لیوبلیانا نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور اسلوونی نرفته اید با ما همراه باشید. نام دفتر گمرک این فرودگاه SLOVENIA CUSTOMS OFFICE است. البته که قانون گمرکی اسلوونی در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بار هوایی شما در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک اسلوونی مربوط به حمل هوایی به لیوبلیانا


پس از رسیدن بار هوایی شما به شهر لیوبلیانا، یکی از مهم‌ترین موضوعات داشتن آگاهی نسبت به تعرفه‌های گمرکی است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور اسلوونی چگونه محاسبه می‌شود. همچنین آگاهی از معافیت هایی که باعث کاهش هزینه های گمرکی می شود نیز بسیار ارزشمند است؛ اما دستیابی به این اطلاعات دشوار است. برای همین ما اطلاعات مورد نیاز شما را در شکل‌های گوناگون به صورت متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم برای بار هوایی خود را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و پس از تکمیل به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک اسلوونی مرتبط با بار هوایی همراه مسافران


در هنگام سفر به کشور اسلوونی هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار‌برگ یا 250 گرم توتون
 • دیگر اقلام تا ارزش 430 یورو برای مسافرین هوایی و دریایی و 300 یورو برای مسافرین زمینی

این موارد برای حمل هوایی یا فریت بار نیستند و فقط برای بار همراه مسافرین کاربرد دارند. اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور اسلوونی کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور اسلوونی همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

کالاهای ممنوع گمرک اسلوونی جهت حمل هوایی به لیوبلیانا


بهترین زمان برای کسب آگاهی در رابطه با اقلام ممنوعه از نظر گمرک اسلوونی قبل از بستن چمدان‌ها و آماده سازی نهایی بسته های بار هوایی است. چون اگر کالای ممنوعه ای از نظر گمرک اسلوونی در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور اسلوونی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • گوشت و محصولات گوشتی
 • شیر و لبنیات
 • اسلحه و مهمات
 • مواد منفجره

قوانین گمرک اسلوونی جهت بار هوایی مهاجرین لیوبلیانا


با نگاهی به فرهنگ سفر به دو واژه مهم می رسیم که تفاوتی اساسی با هم دارند، مسافر و مهاجر. حتماً می دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به لیوبلیانا سفر می کند. پس بار هوایی او هم باید متناسب با این زمان اقامت باشد و تصدیق می کنید که بار مورد نیاز مهاجر چندین برابر میزان بار مجاز همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی اکثر مهاجرین با معضل اضافه بار مسافری مواجه می شوند. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه ترین راه می اندیشند؛ اما راه آسان تر و کم هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر لیوبلیانا می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه جوزه پوچنیک لیوبلیانا به شما تحویل می دهند.
اگر به‌قصد اقامت به کشور اسلوونی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • برای ورود معاف از عوارض این لوازم باید شرایط زیر وجود داشته باشد:
 • اقلام حداقل به مدت 6 ماه قبل از ورود به این کشور باید تحت مالکیت و مورداستفاده شما بوده باشند.
 • اقلام را در بازه 12 ماهه بعد از شروع اقامت خود در کشور اسلوونی به این کشور وارد نمایید.
 • حداقل به مدت 1 سال بعد از واردات وسایل امکان فروش یا انتقال به غیر آن‌ها را نخواهید داشت.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

شنیدن پادکست ما در قسمت اسلوونی شما را از تمام قوانین آگاه می کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست اسلوونی گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین طور فرم هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به لیوبلیانا مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به لیوبلیانا در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به لیوبلیانا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه لیوبلیانا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اسلوونی ، گمرک Brnik Airport Customs Clearance Post ، واقع در فرودگاه لیوبلیانا (Ljubljana Jože Pučnik Airport (Brnik Airport)) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لیوبلیانا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Brnik Airport Customs Clearance Post

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه لیوبلیانا (Ljubljana Jože Pučnik Airport (Brnik Airport)) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه لیوبلیانا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اسلوونی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اسلوونی در شهر لیوبلیانا واقع در فرودگاه Ljubljana Jože Pučnik Airport (Brnik Airport) (Ljubljana Jože Pučnik Airport (Brnik Airport)) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اسلوونی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور اسلوونی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور اسلوونی از طریق Slovenia Customs Office نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور اسلوونی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لیوبلیانا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار