قوانین گمرکی فرودگاه لومه-توکین در پروسه حمل هوایی به شهر لومه

مراحل حمل هوایی به لومه و ترخیص کالا از گمرک توگو


اگر قرار است باری به شهر لومه در کشور توگو بفرستید راه منتخب شما کدام است؟ فریت بار و حمل هوایی. جوابی که اکثر افراد آشنا با این خدمات به شما می‌دهند همین است. این افراد آگاهی کامل دارند که با این شیوه، بارشان با بالاترین سرعت و امنیت ممکن و با هزینه‌ای مقرون به صرفه به مقصد می رسد. با انتخاب گزینه حمل هوایی، شما در فرآیند آن قرار گرفته‌اید، این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور توگو آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور توگو که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

قوانین مهم گمرک توگو در حمل هوایی به لومه


حالا بارتان به فرودگاه لومی-توکین در شهر لومه کشور توگو رسیده است. باید به فکر ترخیص بارتان از دفتر گمرک فرودگاه که Customs Office نام دارد باشید. در انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص بار هوایی، عوارض و مالیات بر واردات و مالیات بر ارزش افزوده مصوب در این کشور برای مرسوله بار هوایی شما منظور می گردد. مگر در شرایط ویژه که امتیاز یا معافیتی به شما تعلق بگیرد. با این تفاسیر آگاهی از قوانین گمرکی توگو می‌تواند برایتان کمک بزرگی باشد.
اما دسترسی به این اطلاعات دشوار و زمان بر است و برای همه مقدور نیست. ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور توگو را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص کالا در این سایت قابل دانلود است. لازم است پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و برای ترخیص کالا به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری توگو برای مسافرین لومه


در هنگام سفر به شهر لومه در کشور توگو هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 10 پاکت سیگار یا 50 سیگار برگ کوچک یا 250 گرم توتون
 • 1 شیشه عطر و 1 شیشه ادکلن

از یاد نبرید که معافیت‌های ذکر شده در این بخش فقط برای بار هوایی همراه مسافران لومه است و بار هوایی ارسالی را شامل نمی شود.
لوازم شخصی همراه مسافر اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور توگو در توان هرکسی نیست. این را از ما بخواهید. همه چیز در سایت سفیران برای راحتی سفر شما مهیاست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور توگو همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پیش روی شماست. پس شنیدن پادکست ما را در اولویت قرار دهید.

ورود کدام کالاها به شهر لومه در گمرک توگو ممنوع است


ورود برخی کالاها به شهر لومه در مقررات گمرکی کشور توگو ممنوع اعلام شده است. توصیه می کنیم هنگام بستن مرسوله حمل هوایی به لومه یا بستن چمدان‌های سفر دقت کافی را به خرج دهید. باید بدانید بردن کدام کالاها به کشور توگو مسافر را دچار دردسر می‌کند. بهتر است بازهم به پادکست ما مراجعه کنید و ریز و درشت همه ممنوعیت‌های حمل بار به کشور توگو را بشنوید. از نظر قوانین گمرک کشور توگو ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • اسلحه و مهمات
 • گوشت
 • داروی بدون نسخه
 • اقلام مربوط به گونه های جانوری محافظت شده

قوانین گمرکی مهاجرت به لومه در کشور توگو


حال تفاوت بین مسافر و مهاجر چیست؟ حتماً می‌دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به شهر لومه در کشور توگو سفر می‌کند. پس در تناسب با مدت سفر، مهاجر به لوازم بیشتری هم نیاز دارد؛ یعنی به احتمال زیاد مهاجر به شهر لومه توگو با موضوع اضافه‌بار مسافری روبه‌رو می شود. در این شرایط همه به بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه می‌اندیشند؛ اما راه بهتر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور توگو می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه توگو به شما تحویل می‌دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور توگو سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نماید به قوانین زیر توجه کنید:

 • قبل از ارسال مرسوله خود، تمامی مدارک را به گمرک تحویل دهید و درخواست ورود معاف از عوارض بدهید.
 • تمامی مرسولات به صورت کامل بازرسی فیزیکی می شوند.
 • در صورتی که موفق به دریافت امتیاز معافیت از پرداخت عوارض نشوید، باید بر ارزش گمرکی مرسوله خود عوارض و مالیات واردات پرداخت نمایید.
 • و ...

برای آگاهی از میزان عوارض و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت توگو مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت توگو مجموعه ای از اطلاعات ضروری و مفید است. خیلی از مسافران پرسش هایی درباره حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، حمل جهیزیه زوج های جوان و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل و نحوه حمل آن‌ها به توگو برایشان پیش می آید. شاید عجیب باشد اما ما در این پادکست به ریزترین موارد حمل کالا به کشور توگو اشاره کرده‌ایم. نحوه دریافت و پر کردن فرم‌های ضروری نیز گفته شده که حتماً به کارتان خواهد آمد. پس با شنیدن پادکست ما کار بارتان را رواج دهید.

هزینه حمل هوایی به لومه چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به لومه به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به لومه می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه لومه-توکین

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور توگو ، گمرک Togo Revenue Authority ، واقع در فرودگاه لومه-توکین (Lomé-Tokoin Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لومه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Togo Revenue Authority

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه لومه-توکین (Lomé-Tokoin Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه لومه-توکین ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور توگو

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور توگو در شهر لومه واقع در فرودگاه Lomé-Tokoin Intl. Airport (Lomé-Tokoin Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  توگو، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لومه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار