قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی لونگی در پروسه حمل هوایی به شهر فری تاون

حمل هوایی به فری‌تاون و ترخیص کالا از گمرک سیرالئون


حمل هوایی به فری‌تاون مقرون به صرفه ترین، سریع ترین و ایمن ترین روش ارسال بار به کشور سیرالئون است. ویژگی‌هایی که برای فرآیند حمل هوایی برشمردیم، دلایل اصلی اقبال روز افزون این روش ارسال بار است؛ شما بارتان را به شرکتی در مبدأ سپرده‌اید و حالا بارتان به فرایند حمل و نقل وارد شده. پس با خیال راحت در فرودگاه بین المللی فری‌تاون در شهر فری‌تاون کشور سیرالئون منتظر دریافت آن باشید. دفتر گمرک این فرودگاه NATIONAL REVENUE AUTHORITY نام دارد. حتماً با قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه آشنا هستید. اگر درباره قوانین گمرکی کشور سیرالئون اطلاعات زیادی ندارید با ما همراه باشید. بد نیست بدانید قانون گمرکی سیرالئون در سراسر کشور یکسان است و شما کافی است قوانین کلی گمرک سیرالئون را رعایت کنید.

مهم‌ترین قوانین گمرک سیرالئون در حمل هوایی به فری‌تاون


حالا بار در فرودگاه بین المللی فری‌تاون در شهر فری‌تاون کشور سیرالئون است. وقتی به دنبال ترخیص کالا هستید، عباراتی مثل مالیات و عوارض، فراوان شنیده می شود که شما باید پیش تر با این عبارات آشنا باشید. دانستن مقررات گمرکی سیرالئون و نرخ عوارض و مالیات و همچنین معافیت‌های مربوط به بار مسافرین شهر فری‌تاون در تسریع کار شما بسیار اثر گذار است. به همین سبب ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. آشنایی با فرم های لازم و کاربرد هرکدام نیز مهم است. شما می‌توانید به راحتی این فرم ها را از سایت سفیران دانلود کنید.

قوانین حمل بار مسافری سیرالئون برای مسافرین فری‌تاون


در هنگام سفر به شهر فری‌تاون در کشور سیرالئون هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 225 گرم توتون
 • لوازم شخصی مورد نیاز سفر

معافیت‌های این بخش فقط برای بار هوایی همراه مسافرین فری‌تاون است و برای مرسولات حمل هوایی به فری‌تاون کاربردی ندارد.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور سیرالئون در توان هرکسی نیست. این را از ما بخواهید. همه چیز در سایت سفیران برای راحتی سفر شما مهیاست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور سیرالئون همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پیش روی شماست. پس شنیدن پادکست ما را در اولویت قرار دهید.

کدام کالاها مجاز نیستند به شهر فری‌تاون در گمرک سیرالئون وارد شوند


در زمان بستن بار سفر به شهر فری‌تاون باید دقت کافی را منظور کنید. کشور سیرالئون در قوانین گمرکی خود مواردی دارد که اگر شما به این قوانین بی توجه باشید در گمرک سیرالئون به دردسر خواهید افتاد. پس بهتر است پیش از بستن چمدان‌ها با محدودیت‌های حمل بار کشور سیرالئون آشنا شوید. از نظر قوانین گمرک کشور سیرالئون ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • اسلحه بدون مجوز
 • محتوای مستهجن
 • سنگ ها و فلزات قیمتی
 • داروهای غیرقانونی

مهاجران فری‌تاون و قوانین گمرک کشور سیرالئون


اگر مهاجر شهر فری‌تاون در کشور سیرالئون باشید، قوانین گمرکی مربوط به مهاجرین این کشور برای بار هوایی شما منظور خواهد شد. مهاجرین به دلیل اینکه سفر بلند مدتی پیش رویشان است، وسایل زیادی نیاز دارند. به همین دلیل معمولاً مهاجران اضافه‌بار دارند و مجبور به پرداخت هزینه سنگین مربوط به جریمه اضافه‌بار مسافری می شوند. راه رهایی از این هزینه، تماس با مشاوران شرکت سفیران است. راه مطمئن و آسان. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور سیرالئون به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور سیرالئون سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • ورود لوازم برقی مشمول پرداخت مالیات است.
 • همچنین کل مرسوله مشمول پرداخت درصد ثابتی مالیات بر ارزش گمرکی آن می شود.
 • در بارنامه باید تعداد لوازم حاضر در مرسوله مشخص شده باشد.
 • و ...

برای آگاهی از میزان مالیات قابل پرداخت و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سیرالئون مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سیرالئون مجموعه ای از اطلاعات ضروری و مفید است. خیلی از مسافران پرسش هایی درباره حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، حمل جهیزیه زوج های جوان و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل و نحوه حمل آن‌ها به سیرالئون برایشان پیش می‌آید. شاید عجیب باشد اما ما در این پادکست به ریزترین موارد حمل کالا به کشور سیرالئون اشاره کرده‌ایم. نحوه دریافت و پر کردن فرم های ضروری نیز گفته شده که حتماً به کارتان خواهد آمد. پس با شنیدن پادکست ما کارو بارتان را رواج دهید.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به فری‌تاون مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به فری‌تاون در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به فری‌تاون به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی لونگی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سیرالئون ، گمرک Customs and Excise Department ، واقع در فرودگاه بین‌المللی لونگی (Lungi Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر فری تاون فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs and Excise Department

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی لونگی (Lungi Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی لونگی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سیرالئون

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سیرالئون در شهر فری تاون واقع در فرودگاه Lungi Intl. Airport (Lungi Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  سیرالئون، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور سیرالئون جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور سیرالئون از طریق NATIONAL REVENUE AUTHORITY نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور سیرالئون را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به فری تاون

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار