قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مکتان-کبو در پروسه حمل هوایی به شهر سبو

قوانین گمرکی کشور فیلیپین درباره حمل هوایی به سبو


اگر دید تخصصی داشته باشیم، بهترین راه برای ارسال بار به شهر سبو در کشور فیلیپین، استفاده از خدمات حمل هوایی به سبو است. چرا که تمامی خواسته های شما اعم از سرعت بالا، امنیت مناسب و هزینه مقرون به صرفه را پاسخ می دهد. افرادی که یک بار وارد فرآیند حمل هوایی شده اند این را به خوبی می دانند. ورود به فرآیند یعنی بارشان را در فرودگاه مبدا تحویل داده اند و در فرودگاه ماکتان-کبو شهر سبو منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. این جاست که به ارزش و اهمیت به موقع رسیدن بار پی می برید. پس از رسیدن بار نوبت به ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه که Bureau of Customs نام دارد می رسد، پس بد نیست با قوانین گمرکی فیلیپین نیز آشنا بشوید. حتما بسیاری از شما می پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست و جو میان منابع گله می کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور فیلیپین را یکجا در اختیارتان می گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک های کشور فیلیپین یکسان اعمال می‌شود.

قوانین گمرکی حمل هوایی به سبو در فیلیپین


وقتی بار هوایی خود را به شهر سبو ارسال می‌کنیم و قصد آگاهی از قوانین گمرکی کشور فیلیپین را داریم، برایمان یادآوری می‌شود که هر کشوری قوانین گمرکی خاص خود را دارد که با دیگر کشورها متفاوت است؛ یعنی میزان عوارض و مالیات ها برای اقلام مختلف با هم تفاوت دارند. بعضی کالا هم بسته به مورد و شرایط ورودشان معاف از پرداخت عوارض گمرکی است. بی شک مسافرانی می‌توانند به آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاهند. پیدا کردن این اطلاعات اما دشوار است. به همین منظور ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین گمرکی کشور فیلیپین در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته ایم و فرم های مربوط را نیز در سایت قرار داده ایم.

قوانین گمرک مسافری در شهر سبو کشور فیلیپین


حالا که به شهر سبو سفر می کنید آگاه باشید، در هنگام سفر به کشور فیلیپین هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی مورد نیاز مسافر
 • ۴۰۰ نخ سیگار یا ۵۰ سیگار برگ یا ۲۵۰ گرم توتون پیپ

موارد معافیتی که در این بخش توضیح دادیم، فقط برای بار هوایی همراه مسافرین است.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور فیلیپین دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در می یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به فیلیپین ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک فیلیپین جهت ورود به شهر سبو


وقت بستن بار سفر به شهر سبو، حتما باید بدانید که همراه داشتن چه کالاهایی در سفر به کشور فیلیپین ممنوع است. چون اگر کالای ممنوعه ای از نظر گمرک فیلیپین در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور فیلیپین ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • متون عکس ها و فیلم های مستهجن
 • متون به دور از نزاکت سیاسی
 • مواد مخدر و داروهای ممنوعه
 • ابزار قمار
 • اسلحه و مهمات
 • سلاح‌هایی که دارای تیغ یا لبه تیز باشند.

قوانین گمرک فیلیپین جهت مهاجر به شهر سبو


در نظر بگیریم که هدف شما از سفر به شهر سبو، مهاجرت به کشور فیلیپین است. بدون شک میزان لوازمی که برای مهاجرت به سبو نیاز دارید، از نیازهای یک مسافر بیشتر است. با در نظر گرفتن این حقیقت که شرکت های هواپیمایی حجم مجاز بار هوایی همراه مسافر را با توجه به نیازهای مسافرین تعریف کرده اند، معمولا بار هوایی مهاجر در این محدوده ها نمی گنجد؛ یعنی مسافر محکوم به پرداخت جریمه سنگین اضافه بار مسافری می گردد؛ اما راه آسان تر و کم هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی درد سر از این موضوع است. اگر باری که به کشور فیلیپین می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه فیلیپین به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور فیلیپین سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مد نظر داشته باشید:

 • افرادی که یکی از ویزا های ذکر شده در زیر را اخذ کرده باشند می‌توانند تمامی وسایل خود را معاف از پرداخت هرگونه عوارض و مالیات به این کشور وارد نمایند:
 • G9
 • 13G
 • 9D
 • 47A2
 • 13A
 • اگر یکی از ویزا های ذکر شده را اخذ کرده اید ۹۰ روز فرصت دارید تا بعد از رسیدن به فیلیپین مرسوله خود را وارد نمایید.
 • در نظر داشته باشید تمامی مرسولات از زمان رسیدن به فیلیپین مشمول پرداخت هزینه های انبارداری تا زمان ترخیص می‌شوند.

برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت فیلیپین مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت فیلیپین شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست فیلیپین گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

برای حمل هوایی به سبو می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به سبو چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به سبو مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی مکتان-کبو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور فیلیپین ، گمرک Bureau of Customs Office ، واقع در فرودگاه بین‌المللی مکتان-کبو (Mactan–Cebu Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر سبو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Bureau of Customs Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی مکتان-کبو (Mactan–Cebu Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی مکتان-کبو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور فیلیپین

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور فیلیپین در شهر سبو واقع در فرودگاه Mactan–Cebu Intl. Airport (Mactan–Cebu Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  فیلیپین، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور فیلیپین جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور فیلیپین از طریق Bureau of Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور فیلیپین را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به سبو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار