قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مالابو در پروسه حمل هوایی به شهر مالابو

قوانین گمرکی کشور گینه استوایی درباره حمل هوایی به مالابو


از نگاه ما استفاده از خدمات حمل هوایی به مالابو بهترین روش ارسال بار به کشور گینه استوایی است. این روش از نظر سرعت، امنیت و مقرون به صرفه بودن هزینه، بهترین روش برای ارسال بار به این کشور است. این را تنها افرادی می‌دانند که با این خدمات آشنا هستند و وارد فرایند ارسال بار شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه مالابو شهر مالابو منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به‌موقع رسیدن بار پی می‌برید. دفتر گمرک فرودگاه مالابو، Customs office نام دارد. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و در فرآیند حمل هوایی به مالابو سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور گینه استوایی را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور گینه استوایی یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به مالابو در قوانین گمرکی گینه استوایی


حالا که بار هوایی ما به شهر مالابو رسیده است، وقت انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص آن شده است. ناگفته پیداست که گمرک کشور گینه استوایی قوانین خاص خود را دارد و برای کالاهای مختلف نرخ های متفاوت عوارض و مالیات تعریف نموده است. در این میان معافیت‌هایی نیز وجود دارد که اگر شامل حالتان بشود می توانید هزینه‌های حمل هوایی به مالابو را کاهش دهید. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی درزمینه قوانین کشور گینه استوایی در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری گینه استوایی جهت مسافرین مالابو


در هنگام سفر به شهر مالابو در کشور گینه استوایی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی موردنیاز سفر
 • دخانیات
 • 200 نخ سیگار یا
 • 50 سیگار برگ یا
 • 250 گرم توتون

به خاطر داشته باشید این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافر هستند و مرسولات حمل هوایی به مالابو نمی‌توانند از آن ها استفاده کنند.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور گینه استوایی دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به گینه استوایی ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک گینه استوایی جهت ورود به مالابو


مرحله آماده‌سازی بار هوایی سفر به شهر مالابو در گینه استوایی مرحله مهمی است. باید بدانید چه کالاهایی را به هیچ عنوان نباید در بار هوایی همراه یا ارسالی خود قرار دهید. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک گینه استوایی در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور گینه استوایی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • لباس نظامی
 • کتاب‌ها و فیلم‌هایی که مربوط به جنگ‌ها یا وقایع تروریستی هستند
 • دوربین شکاری و دوربین‌های نظامی

قوانین گمرک گینه استوایی جهت مهاجرین مالابو


اگر برای مهاجرت به کشور گینه استوایی به شهر مالابو سفر می کنید و می خواهید مدت طولانی در این کشور بمانید شرایط کمی تغییر می‌کند. چون مدت سفرتان طولانی است، حتماً به وسایل بیشتری در مقایسه با یک مسافر نیاز دارید و از آنجایی که شرکت های هواپیمایی محدوده بار هوایی مجاز را با توجه به نیازهای مسافرین تعریف کرده اند، شما اضافه بار خواهید داشت. جریمه اضافه بار مسافری سنگین است و در مواجهه با آن همه به دنبال راه چاره می گردند. تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور گینه استوایی می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مالابو گینه استوایی به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور گینه استوایی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • ورود این لوازم فقط برای افرادی که شرکت استخدام کننده‌شان با دولت توافق داشته باشد معاف از پرداخت عوارض خواهد بود.
 • برای دیگر افراد عوارض به شکل زیر دریافت می گردد:
 • 10% برای تمامی لوازم دست دوم خانگی که بر قیمت مشخص شده در لیست اقلام منظور می گردد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ازبکستان مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت گینه استوایی شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست گینه استوایی گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به مالابو مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به مالابو در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به مالابو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی مالابو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور گینه استوایی ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی مالابو (Malabo Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مالابو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی مالابو (Malabo Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی مالابو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور گینه استوایی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور گینه استوایی در شهر مالابو واقع در فرودگاه Malabo Intl. Airport (Malabo Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  گینه استوایی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مالابو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار