قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ماپوتو در پروسه حمل هوایی به شهر ماپوتو

مراحل حمل هوایی به ماپوتو و ترخیص کالا از گمرک موزامبیک


حمل هوایی به ماپوتو همان چیزی است که مسافران و مهاجران کشور موزامبیک به آن احتیاج دارند. در زمینه های مختلف کاری، همواره افراد پیشرو به دنبال یافتن راه هایی برای ارائه کردن خدمات بهینه تر هستند. در حوزه حمل بار، حمل هوایی آخرین دستاورد بوده که از نظر سرعت، امنیت و مقرون به صرفه بودن سرآمد است. به‌محض تصمیم‌گیری برای استفاده از خدمات حمل بار هوایی، شما به این فرآیند پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه ماپوتو در شهر ماپوتو موزامبیک نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. دفتر گمرک این فرودگاه AUTORIDADE TRIBUTÁRIA DE MOÇAMBIQUE نام دارد. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور موزامبیک نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی موزامبیک در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک موزامبیک در حمل هوایی به ماپوتو


وقتی بار هوایی شما به فرودگاه ماپوتو برسد، باید به فکر انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص آن باشید. کشور موزامبیک هم مثل هر کشور دیگر قوانین گمرکی خاص خود را دارد. ورود کالاهای مختلف به این کشور شرایط متفاوتی دارد. برخی مشمول پرداخت مالیات‌اند و برخی معاف. برای تحویل گرفتن برخی هم باید عوارض پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده‌های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار هوایی است.
کسب این اطلاعات دشوار و وقت گیر است پس چه بهتر که این اطلاعات را از ما بخواهید. ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری موزامبیک برای مسافرین ماپوتو


در هنگام سفر به شهر ماپوتو در کشور موزامبیک هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی مسافر
 • 200 نخ سیگار یا 250 گرم توتون
 • میزان منطقی عطر و ادکلن در بسته‌بندی‌های بازشده
 • دیگر اقلام تا ارزش 250 دلار امریکا

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور موزامبیک کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور موزامبیک همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.
موارد این بخش فقط برای بار هوایی همراه مسافران ماپوتو است و برای مرسولات بار هوایی کاربرد ندارد.

ورود کدام کالاها به شهر ماپوتو در گمرک موزامبیک ممنوع است


در زمان بستن بار سفر به ماپوتو باید دقت کافی به خرج دهید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شمارا واقعاً توی دردسر می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک موزامبیک یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینند تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور موزامبیک ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای غیرقانونی
 • محتوای مستهجن
 • اسلحه و مهمات
 • مدارک جعلی
 • پول تقلبی

قوانین گمرکی مهاجرت به ماپوتو در کشور موزامبیک


اگر بخواهید به شهر ماپوتو در کشور موزامبیک مهاجرت کنید، حتما به وسایل زیادی برای زندگی جدید خود در این کشور نیاز دارید. زیاد بودن وسایلتان معمولا به همراه داشتن اضافه بار می انجامد. جریمه اضافه بار مسافری مبلغی سنگین است که پرداخت آن برای همه مقدور نیست؛ خصوصاً برای مهاجرین که مدیریت هزینه‌ها برایشان اهمیت قابل توجهی دارد. حمل هوایی به موزامبیک راه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای برای رساندن اضافه بار مسافری به شهر ماپوتو است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور موزامبیک به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به قصد اقامت به کشور موزامبیک سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • اگر اقلام شما حداقل به مدت 6 ماه قبل از واردات به موزامبیک تحت مالکیت و مورداستفاده شما بوده باشند ورودشان معاف از پرداخت عوارض گمرکی است.
 • حداکثر زمانی که فرصت دارید تا اقلام خود را به این کشور وارد نمایید 6 ماه پس از رسیدن شما به این کشور است.

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت موزامبیک مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت موزامبیک را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور موزامبیک آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به موزامبیک ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به موزامبیک را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به ماپوتو مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به ماپوتو در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به ماپوتو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ماپوتو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور موزامبیک ، گمرک Autoridade Tributária de Moçambique ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ماپوتو (Maputo Intl. Airport (Lourenço Marques Airport)) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ماپوتو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Autoridade Tributária de Moçambique

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ماپوتو (Maputo Intl. Airport (Lourenço Marques Airport)) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ماپوتو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور موزامبیک

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور موزامبیک در شهر ماپوتو واقع در فرودگاه Maputo Intl. Airport (Lourenço Marques Airport) (Maputo Intl. Airport (Lourenço Marques Airport)) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  موزامبیک، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ماپوتو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار