قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی ملبورن در پروسه حمل هوایی به شهر ملبورن

گمرک کشور استرالیا درباره حمل هوایی به ملبورن چه قوانینی دارد


فریت بار یا حمل هوایی به ملبورن موضوعی است که همه مسافران شهر ملبورن کشور استرالیا با آن کمابیش آشنا هستند. یکی از جذابیت‌های حمل هوایی برای افراد، ویژگی‌هایی مثل، سرعت بالا، ایمنی و هزینه مقرون به صرفه هستند. به‌این‌ترتیب شما به فرایند حمل هوایی واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک Australian Customs and Border Protection Service, Customs House Tullamarine در فرودگاه ملبورن در شهر ملبورن کشور استرالیا خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور استرالیا آشنا باشید بار هوایی شما به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور استرالیا از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور استرالیا پذیرش شده است.

قوانین مهم گمرک استرالیا درباره حمل هوایی به ملبورن


حالا بار هوایی شما به فرودگاه‌ ملبورن در شهر ملبورن استرالیا رسیده است. همان موقعی که بارتان وارد استرالیا شد، تمامی قوانین گمرکی برایش منظور می شود. شما باید از عوارض گمرکی ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون گمرکی کشور استرالیا محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همین‌طور باید بدانید در این میان معافیت‌ها و استثنائاتی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
پیدا کردن اطلاعات تخصصی‌ای مثل قوانین گمرک استرالیا کار دشواری است که برای همه مقدور نیست. لذا ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر ملبورن کشور استرالیا را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص بار هوایی در این سایت قابل دانلود است. برای سرعت بخشیدن به مراحل ترخیص کالا می توانید پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری استرالیا

در هنگام سفر به شهر ملبورن در کشور استرالیا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک و مواد غذایی را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. قوانین مربوط به گمرک مسافری کشور استرالیا از این قرار هستند:

 • برای افراد بالای 18 سال میزان مجاز ارزش بار برای معافیت از عوارض 900 دلار استرالیا است.
 • برای افراد زیر 18 سال میزان مجاز ارزش بار برای معافیت از عوارض 450 دلار استرالیا است.
 • اگر ارزش بار همراه شما از میزان تعیین شده فراتر باشد، باید برای تمامی اقلام همراه خود مالیات پرداخت کنید.
 • از تاریخ یکم جولای سال 2019 ورود دخانیات بدون مجوز کتبی به این کشور ممنوع شده است.

مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم فقط برای بار همراه مسافر هستند و به محموله‌های ارسالی به استرالیا تعلق نمی گیرند. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک استرالیا را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور استرالیا را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری استرالیا را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور استرالیا را حتماً در برنامه پیش از سفر به ملبورن قرار دهید.

ورود کدام کالاها به شهر ملبورن در گمرک استرالیا ممنوع است


اگر مسافر ملبورن استرالیا هستید، قبل از بستن چمدان لیست زیر را ببینید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسر ساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بی انجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور استرالیا ممنوع هستند؛ از نظر قوانین گمرک کشور استرالیا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • توتون
 • نژادهای خطرناک سگ مثل پیت بول تریر
 • مواد مخدر
 • گونه‌های درخطر جانوری و گیاهی
 • پورنو گرافی و محتوای مستهجن
 • دستگاه‌های خودکشی
 • خاک

قوانین گمرکی حمل هوایی به ملبورن برای مهاجرین


مهاجران به شهر ملبورن استرالیا، داستان متفاوتی دارند؛ چرا که مایل هستند برای شروع زندگی خود در این شهر جدید وسایل زیادی همراه خود ببرند. اینجاست که پای اضافه‌بار به میان می آید که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت رو به رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت جریمه اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به ملبورن راه بسیار مناسب تر و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه ملبورن در شهر ملبورن کشور استرالیا به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به‌قصد اقامت به شهر ملبورن در کشور استرالیا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نماید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • شهروندان استرالیایی در حال بازگشت یا افرادی که با ویزای اقامت بلندمدت یا دائم به استرالیا سفر می‌کنند. این افراد باید به مدت حداقل 12 ماه قبل از ورود به استرالیا، در کشوری خارجی ساکن بوده باشند. اگر محموله شرایط لازم برای لوازم شخصی غیرهمراه را نداشته باشد، مشمول عوارض و مالیات رسمی خواهد شد.
 • تمامی لوازم‌خانگی و شخصی که وارد استرالیا می‌شوند توسط دپارتمان کشاورزی (DOA) بازرسی خواهند شد. این بازرسی در مجموعه‌های مورد تائید دپارتمان کشاورزی انجام می‌شود و امکان دارد تا چهارده روز کاری فرآیند ترخیص را به تعویق بی اندازد. این بازرسی به این معنا است که لوازم به‌صورت مستقیم در بسته‌بندی اولیه تحویل واردکننده داده نمی‌شوند.
 • کالاهای مهم ازنظر دپارتمان کشاورزی، شامل تمامی کالاهایی می‌شود که امکان تماس با خاک و گیاهان را داشته‌اند؛ مثل تجهیزات باغبانی، دوچرخه، اسکوتر، تجهیزات ورزشی و کمپینگ، چوب گلف، جارو، کیسه جاروبرقی و لوازم این‌چنینی. این لوازم قبل از ارسال باید کاملاً تمیز شوند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت استرالیا، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور استرالیا مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به ملبورن مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

ارسال بار هوایی به ملبورن چقدر زمان می برد؟


به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به ملبورن به چهار تا پنج روز زمان نیاز دارد.

آیا حمل هوایی به ملبورن در مقصد هزینه ای در بر دارد؟


هزینه های مربوط به حمل هوایی در مبدا با شما تسویه خواهند شد؛ اما بسته به نوع بار شما ممکن است در مقصد هزینه هایی مربوط به تشریفات گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی وجود داشته باشند.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی ملبورن

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور استرالیا ، گمرک Australian Customs and Border Protection Service, Customs House Tullamarine ، واقع در فرودگاه بین المللی ملبورن (Melbourne Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ملبورن فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Australian Customs and Border Protection Service, Customs House Tullamarine

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی ملبورن (Melbourne Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی ملبورن ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور استرالیا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور استرالیا در شهر ملبورن واقع در فرودگاه Melbourne Airport (Melbourne Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  استرالیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت اول)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  استرالیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت دوم)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور استرالیا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور استرالیا از طریق Australian Customs and Border Protection Service, Customs House Tullamarine نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور استرالیا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ملبورن

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار