قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مینسک در پروسه حمل هوایی به شهر مینسک

قانون‌های گمرکی بلاروس در رابطه با حمل هوایی به مینسک


اگر قرار باشد بارتان را به شهر مینسک در کشور بلاروس بفرستید راه منتخب شما کدام است؟ فریت بار و حمل بار هوایی. این جواب را اکثر افرادی که تجربه استفاده از این خدمات را دارند به شما می دهند. این افراد آگاهی کامل دارند که با این شیوه، بار ارسالی‌شان با امنیت بالا به مقصد می‌رسد و به دلیل مقرون به صرفه بودن حمل هوایی در هزینه‌هایشان هم صرفه‌جویی می‌شود و صد‌البته سرعت انتقال کالا را هم در نظر می‌گیرند که در روش هوایی بسیار سریع تر است. حال با انتخاب فریت بار، شما وارد مسیر حمل هوایی می شوید، این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است تا حد امکان با قوانین گمرکی کشور بلاروس آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور بلاروس که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. مثل اکثریت کشورهای دنیا، تمام گمرک‌های این کشور نیز از قانونی واحد پیروی می‌کنند. حال فرض می کنیم بار خود را در مبدا تحویل داده‌اید و در فرودگاه ملی مینسک شهر مینسک در کشور بلاروس منتظر رسیدن بار هوایی خود هستید. دفتر گمرک این فرودگاه CENTRAL CUSTOM نام دارد.

داستان بار هوایی در گمرک شهر مینسک کشور بلاروس


حال که بارتان به مقصد رسیده، باید تمامی قوانین گمرکی مربوط به آن اعمال گردد. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالاهای خاص و مالیات‌هایی که بر اساس قانون کشور بلاروس برای شرایط مختلف اعمال می‌شود. همچنین باید توجه کنید که شاید شما مشمول امتیازات و معافیت‌های گمرکی نیز بشوید. خب دستیابی به این موارد و اطلاعات شاید کمی دشوار باشد و غیر ممکن به نظر برسد. ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. فرم‌های مربوط به ترخیص بار هوایی نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک بلاروس برای بار هوایی مسافرین شهر مینسک


در هنگام سفر به شهر مینسک در کشور بلاروس هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 250 گرم توتون
 • میزان منطقی عطر و ادوکلن برای مصرف شخصی
 • لوازم شخصی تا ماکسیموم ارزش 1500 یورو

فراموش نکنید که این امتیازات و معافیت ها فقط مربوط به بار همراه مسافر است و برای دیگر بار های هوایی منظور نمی گردد.
پادکست ما در قسمت کشور بلاروس به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد... در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور بلاروس، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

کالاهایی که گمرک بلاروس در حمل هوایی ممنوع می‌داند


همراه داشتن کالاهای ممنوع بدترین اتفاقی است که می تواند برایتان بیافتد، به همین سبب لازم است دقت کافی را در بستن بار خود به خرج دهید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شما را واقعاً توی دردسر می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک بلاروس یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینند تا شاید ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور بلاروس ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای روان‌گردان
 • محتوای مستهجن شامل کتاب سی دی، دی‌وی‌دی و کاست
 • اسلحه
 • فلزات، شامل شمش سنگ
 • مواد رادیواکتیو
 • تجهیزات مربوط به مواد رادیواکتیو

قوانین کشور بلاروس درباره بار هوایی مهاجرین به مینسک


موضوع دیگری که ممکن است لازم باشد بدانید درباره مهاجرت است. مهاجر به سبب ماهیت سفرش، کسی است که قصد اقامت بلندمدت در یک کشور را دارد و بدیهی است که به وسایل بیشتری هم احتیاج دارد. پس به احتمال زیادی حجم و وزن بار وی زیاد است. نکته مهم این است که اول شما راهی را پیدا کنید که از دادن هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار راحت شوید. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور بلاروس به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور بلاروس سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه داشته باشید:

 • اگر به‌قصد اقامت به کشور بلاروس سفر می‌کنید می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید.
 •  اگر ویزای اقامت اخذ کرده باشید ورود لوازم شما معاف از پرداخت عوارض و مالیات گمرکی خواهد بود.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور بلاروس آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل بار هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

هزینه حمل هوایی به مینسک چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به مینسک به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به مینسک می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی مینسک

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بلاروس ، گمرک Central Custom ، واقع در فرودگاه بین‌المللی مینسک (Minsk National Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مینسک فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Central Custom

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی مینسک (Minsk National Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی مینسک ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بلاروس

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بلاروس در شهر مینسک واقع در فرودگاه Minsk National Airport (Minsk National Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بلاروس، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مینسک

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار