قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ژنرال ماریانو اسکبیدو در پروسه حمل هوایی به شهر مونته ری

گمرک مکزیک درباره حمل هوایی به مونته ری چه قوانینی دارد


اگر باید مرسوله بارتان را به شهر مونته ری در کشور مکزیک برسانید، حمل هوایی به مونته ری بهترین انتخاب برای شما می باشد. اقبال روز افزون این روش ارسال بار به دلیل دارا بودن ویژگی‌هایی مثل ایمنی استاندارد، سرعت بالا و قیمت مقرون به‌صرفه آن است. به‌این‌ترتیب شما به فرایند حمل هوایی به مونته ری واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در گمرک مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار تحویل آن در فرودگاه بین المللی مونته ری و ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه که CUSTOMS OFFICE نام دارد، خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور مکزیک آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بدنیست بدانید همه گمرک‌های کشور مکزیک از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور مکزیک پذیرش‌شده است.

قوانین مهم گمرک مکزیک در حمل هوایی به مونته ری


حالا بارتان به فرودگاه‌ بین المللی مونته ری در شهر مونته ری کشور مکزیک رسیده است. وقت ترخیص بار رسیده و شما از حالا به بعد باید کاملاً تابع قوانین گمرکی کشور مکزیک باشید. اگر از پیش آگاهی خود درباره نرخ عوارض و مالیات بر واردات در این کشور را بالا برده باشید و همچنین از معافیت‌ها و امتیازات گمرکی که برای شرایط خاص در نظر گرفته شده اند، آگاه باشید، کمک بزرگی به مدیریت هزینه‌های فرآیند حمل هوایی خود به شهر مونته ری نموده اید.
اما دسترسی به این اطلاعات دشوار است و حتی در شرایطی که آن‌ها را پیدا کنید نیاز به ترجمه دارند، ولی نگران نباشید؛ ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور مکزیک را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص کالا در این سایت قابل دانلود است. لازم است پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و برای ترخیص کالا به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری مکزیک برای مسافرین مونته ری


در هنگام سفر به شهر مونته ری در کشور مکزیک هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این صورت است:

 • لوازم شخصی موردنیاز مسافر تا ارزش 300 دلار آمریکا.
 • 2 کارتن سیگار، یا 50 سیگار برگ یا 1 کیلوگرم توتون
 • یک کامپیوتر
 • 2 دوربین (عکاسی و فیلم‌برداری)
 • بار شخصی شما ازنظر ماهیت و حجم باید به‌گونه‌ای باشد که این تلقی را ایجاد نکند که بارتان را به‌منظور تجارت به مکزیک وارد می‌کنید.
 • اگر دربار همراهتان اسلحه یا مواد مخدر وجود داشته باشد، برای مدتی طولانی به زندان خواهید افتاد.

به یاد داشته باشید که معافیت‌هایی که در این بخش گفتیم، فقط مختص بار هوایی همراه مسافران مونته ری است و بار هوایی که به این شهر ارسال می‌کنید را شامل نمی‌شود.
اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی باخبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک مکزیک را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور مکزیک را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری مکزیک را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور مکزیک را حتماً در برنامه پیش از سفر قرار دهید.

ورود کدام کالاها به مونته ری از نظر گمرک مکزیک ممنوع است


اگر برای سفر به شهر مونته ری کشور مکزیک مصمم هستید، اندکی دست نگه‌دارید لازم است آگاه باشید همراه داشتن چه کالاهایی می‌توان موجب ایجاد دردسر شود. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بیانجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌تردید کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد  از نظر قوانین گمرک کشور مکزیک ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • دانه حشیش، گیاه حشیش و محصولات مرتبط به آن
 • CD و DVD خام
 • اسلحه و مهمات
 • حجم زیاد از هر محصول (به این دلیل که این شک را ایجاد می‌کند که قصد تجارت دارید.)
 • پودر لباس‌شویی، صابون و اقلام این‌چنینی

قوانین گمرکی مکزیک در مهاجرت به مونته ری


وقتی قصد شما از سفر سیاحت نباشد و برای مهاجرت به شهر مونته ری در کشور مکزیک سفر کنید، شرایط به شکلی متفاوت برایتان رقم می خورند. اولین تفاوت در میزان بار هوایی مهاجر است که در اکثر اوقات از میزان تعریف شده برای بار همراه مسافر بیشتر است. اینجاست که پای جریمه سنگین اضافه‌بار به میان می‌آید که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت روبه‌رو شدید، روش بهتری را جایگزین پرداخت جریمه اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به مکزیک راه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور مکزیک به شما تحویل می‌دهیم.
در زمان سفر به مکزیک به‌قصد سکونت می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را معاف از عوارض گمرکی به این کشور وارد کنید. کالاهای شما باید حداقل به مدت 6 ماه استفاده‌ شده باشند و نباید به‌منظور فروش وارد شوند.
در زمان ارسال بار خود اگر اقلام جدیدی بین بار شما هست، این اقلام را به‌صورت جداگانه بسته‌بندی کنید. در نظر بگیرید که اقلام دست‌دوم خود را نباید در بسته‌بندی اصلی خود بگذارید، چراکه ممکن است این اقلام نو در نظر گرفته بشوند. کالاهای نو مشمول پرداخت عوارض و مالیات می‌شوند. در لیست اقلام برای لوازم برقی، شماره‌سریال دستگاه و سال ساخت آن را نیز مشخص کنید.
فرش، تابلو نقاشی، لوازم قدیمی و لوازم دکوری باید به تعداد کم و منطقی باشند تا این تلقی را ایجاد نکنند که به‌قصد تجاری وارد می‌شوند. همچنین توصیه می‌گردد تا زمانی که همه مدارک شما آماده نشده‌اند، مرسوله خود را ارسال نکنید.
در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مکزیک، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور مکزیک مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را در این صفحه بشنوید.

هزینه حمل هوایی به مونته ری چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به مونته ری به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به مونته ری می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ژنرال ماریانو اسکبیدو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مکزیک ، گمرک Sección Aduanera del Aeropuerto Internacional “Gral. Mariano Escobedo” ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ژنرال ماریانو اسکبیدو (Monterrey Intl. Airport (General Mariano Escobedo)) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مونته ری فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Sección Aduanera del Aeropuerto Internacional “Gral. Mariano Escobedo”

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ژنرال ماریانو اسکبیدو (Monterrey Intl. Airport (General Mariano Escobedo)) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ژنرال ماریانو اسکبیدو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مکزیک

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مکزیک در شهر مونته ری واقع در فرودگاه Monterrey Intl. Airport (General Mariano Escobedo) (Monterrey Intl. Airport (General Mariano Escobedo)) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مکزیک، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور مکزیک جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور مکزیک از طریق CUSTOMS OFFICE نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور مکزیک را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مونته ری

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار