قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی پییر الیوت ترودو در پروسه حمل هوایی به شهر مونترال

قوانین گمرکی کشور کانادا در حمل هوایی به مونترال 


حمل هوایی به مونترال پرطرفدارترین و بهینه‌ترین روش حمل بار به کانادا، در سال‌های اخیر بوده است. امنیت، سرعت و هزینه مناسب، دلایل اصلی اقبال روزافزون ارسال بار هوایی به مونترال است. در پروسه حمل هوایی، مرسوله بار شما از دو گمرک یکی در مبدأ و یکی در مقصد گذر خواهد کرد؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند حمل هوایی شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی کانادا در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور کانادا همگی تابع قوانین گمرک کشور کانادا هستند؛ این به آن معنا است که به ‌عنوان ‌مثال اگر شما بار هوایی خود را به شهر هالیفاکس  وارد کنید، قوانین گمرکی در هالیفاکس در هر شهر دیگر کانادا، مثل تورنتو یا ونکوور یکسان است. لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور کانادا صادق است.

قوانین گمرکی کانادا در مورد ترخیص بار هوایی در مونترال


می‌خواهیم در رابطه با قوانین گمرکی کشور کانادا در شهر مونترال، فرودگاه بین‌المللی پیر الیوت ترودو-مونترال، دفتر Canada Border Services Agency, Commercial به هنگام ترخیص بار هوایی شما صحبت نماییم. تمامی کشورهای دنیا برای ورود اقلام مختلف به مرزهایشان قوانین ویژه‌ای دارند. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد. برای آشنایی با این قوانین شاید لازم باشد مدت زیادی را به جمع‌آوری این اطلاعات اختصاص دهید، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به حمل هوایی مسافرین و مهاجرین به این کشور را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین با جزییات کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار هوایی خود به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک کانادا جهت مسافرین مونترال


اکنون باید مقررات مربوط به بار همراه مسافر در این شهر را بدانید. ورود لوازم شخصی شما، شامل البسه، لوازم الکترونیکی، دخانیات و مواد غذایی به کشور کانادا معاف از پرداخت عوارض گمرکی است. البته حد و حدودی نیز برای این معافیت در نظر گرفته‌شده است:

 • میزان دخانیات همراه شما برای ورود معاف از عوارض باید در حدود تعیین شده زیر باشد:
  • دویست نخ سیگار، یا
  • پنجاه سیگار برگ، یا
  • دویست گرم تنباکو
 • شکل بار همراه شما باید معقول و متناسب باشد. برای مثال اگر در بار همراه خود ده جفت کفش نو قرار داده باشید، ممکن است بار شما تجاری تلقی و معافیت از عوارض شما باطل شود.
 • ارزش بار همراه برای هر نفر نیز نباید بیش از هشت‌صد دلار کانادا باشد. ارزش‌گذاری کالاهای شما توسط گمرک کانادا انجام می‌شود و افسر مربوطه با توجه به فهرستی که در اختیار دارد، ارزش بار همراه شمارا تخمین می‌زند. اگر ارزش بار شما از مبلغ ذکرشده بیشتر باشد باید عوارض گمرکی پرداخت کنید.

معافیت از عوارض و مالیاتی که در این بخش گفتیم، صرفا مربوط به بار همراه مسافران است. برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور کانادا، حتماً به پادکست فریت بارو کارگو سفیران قسمت کانادا گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری کانادا را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.

اقلام ممنوعه در قوانین گمرکی کانادا  به هنگام حمل هوایی به مونترال


حالا تصور می‌کنیم شما مسافر مونترال هستید و دارید چمدان‌هایتان را می‌بندید. حالا بهترین زمانی است که توجه کنید چه  چیزی را در بار خود قرار می دهید تا به دردسر نیافتید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور کانادا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و سلاح گرم (که شامل اسلحه تقلبی، چماق و اسپری فلفل نیز می‌شود.)
 • مواد منفجره (که شامل مهمات و مواد آتش‌بازی نیز می‌شود)
 • محصولات مصرفی که می‌تواند برای عموم خطرناک باشند
 • مواد و لوازم مستهجن، تبلیغات با موضوعات نفرت پراکنی و پورنو گرافی کودکان
 • محصولات درمانی (شامل محصولات درمانی طبیعی، داروهای نسخه‌ای، داروهای کنترل‌شده) مگر در صورت همراه داشتن نسخه پزشک معتبر
 • اقلامی که کاربرد تجاری دارند.

قوانین گمرک کانادا جهت بار هوایی مهاجران به مونترال


اگر قصد مهاجرت به شهر مونترال کانادا را دارید، داستان کمی متفاوت‌ می‌شود. معمولاً بار همراه مهاجر به چند چمدان محدود نمی‌شود و مهاجرین به دلیل ماهیت بلندمدت سفرشان، حتماً بار بیشتری همراه خودشان دارند. قوانین دراین‌باره نیز متفاوت است. اول بگوییم که اگر باری که به شهر مونترال در کشور کانادا می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، دردسر اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به آن را به جان نخرید. در این شرایط حمل هوایی به مونترال کانادا از همه نظر منطقی‌تر به نظر می‌رسد. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از درب منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از جریمه اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.
در زمان رسیدن به شهر مونترال، باید حتماً از طریق فرم‌های مربوطه، به دفتر گمرک واقع در فرودگاه این شهر اعلام کنید که بار غیرهمراه دارید. این کار از طریق فرم E311 انجام می‌شود که در آن باید بخش مربوط به بار غیرهمراه را علامت بزنید. معافیتی که برای ورود بارهای این‌چنینی به این کشور در نظر گرفته‌شده ازاین‌قرار است:
ورود بار مهاجرین معاف از عوارض گمرکی است اگر:

 • بارشان متشکل از لوازم شخصی و لوازم‌خانگی‌ای باشد که حداقل شش ماه قبل از مهاجرت در مالکیت و تحت استفاده ایشان بوده باشند. پس تمامی لوازم‌خانگی و شخصی دست‌دوم خود را می‌توانید ذیل این قانون به‌صورت رایگان به کشور کانادا وارد نمایید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کانادا، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و مایلید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در کانادا سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران شهر مونترال در کشور کانادا ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

آیا در هنگام ترخیص بار از گمرک‌ شهر مونترال در کشور کانادا بار هوایی من مشمول پرداخت عوارض گمرکی می شود؟ 


بسته به نوع و وزن بار و همچنین تجاری و یا غیر تجاری بودن بار به‌علاوه نوع اقامت شما در کانادا امکان مشمول شدن بار شما به پرداخت عوارض گمرکی در گمرک کانادا وجود دارد.

آیا مهاجرین برای ارسال لوازم منزل خود به شهر مونترال کانادا می بایست عوارض گمرکی پرداخت کنند؟


مهاجرین در هنگام اولین ورود به کانادا (First Landing) در صورتی که لیست لوازم منزل خود را به گمرک کانادا اعلام نمایند، می توانند اسباب و اثاثیه منزل خود را بدون پرداخت عوارض به کشور کانادا وارد کنند.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به مونترال چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی پییر الیوت ترودو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کانادا ، گمرک Canada Border Services Agency MONTREAL-PIERRE ELLIOTT TRUDEAU INTERNATIONAL AIRPORT, Commercial ، واقع در فرودگاه بین المللی پییر الیوت ترودو (Montréal–Pierre Elliott Trudeau Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مونترال فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Canada Border Services Agency MONTREAL-PIERRE ELLIOTT TRUDEAU INTERNATIONAL AIRPORT, Commercial

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی پییر الیوت ترودو (Montréal–Pierre Elliott Trudeau Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی پییر الیوت ترودو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کانادا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کانادا در شهر مونترال واقع در فرودگاه Montréal–Pierre Elliott Trudeau Intl. Airport (Montréal–Pierre Elliott Trudeau Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کانادا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت اول)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کانادا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت دوم)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کانادا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کانادا از طریق CBSA, Montreal-Pierre Elliott Trudeau Int. Airport, Commercial نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کانادا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مونترال

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار