قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مولتان در پروسه حمل هوایی به شهر مولتان

قوانین گمرکی کشور پاکستان درباره حمل هوایی به مولتان


اگر شما هم بنا دارید باری به شهر مولتان در کشور پاکستان ارسال کنید، حتماً از آشنایی با خدمات حمل هوایی خوشحال می‌شوید؛ هر مسافری که یک بار امنیت، سرعت و قیمت مقرون‌به‌صرفه حمل هوایی را تجربه کرده باشد، شاهد مدعای ماست. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه مولتان شهر مولتان پاکستان منتظر هستند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که سرعت بالای حمل هوایی به دلتان خواهند نشست. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً پرسش بسیاری از شما این است که چگونه باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از دشواری کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را ساده کرده ایم و قوانین گمرکی کشور پاکستان را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور پاکستان یکسان اعمال خواهد شد.

حمل هوایی به مولتان در قوانین گمرکی پاکستان


حالا که بار هوایی شما به فرودگاه مولتان رسیده است نوبت به ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه که Pakistan Customs نام دارد می‌رسد. دانستن قوانین گمرکی پاکستان و میزان عوارض و مالیات و همچنین معافیت‌های مربوط به بار مسافری در تسریع کار شما بسیار اثر دارد. به همین سبب ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. آشنایی با فرم‌های گمرکی لازم برای بار هوایی و کاربرد هرکدام نیز مهم است. شما می‌توانید به راحتی این فرم‌ها را از سایت سفیران دانلود کنید.

قوانین گمرک پاکستان برای مسافران مولتان


در هنگام سفر به شهر مولتان در کشور پاکستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی موردنیاز مسافر
 • ۴۰۰ نخ سیگار یا ۵۰ سیگار برگ یا ۲۵۰ گرم توتون پیپ

موارد این بخش فقط برای بار هوایی همراه مسافران مولتان است و برای مرسولات بار هوایی کاربرد ندارد.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خودتان را با شنیدن پادکست کشور پاکستان دریافت کنید. شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به پاکستان ببرید و کدام‌ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک پاکستان جهت ورود به مولتان


هنگام بستن چمدان‌های سفر به مولتان باید بدانید بردن چه اقلامی شما را به دردسر می‌اندازد. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک پاکستان در بارتان باشد دردسرهای بزرگی در مسیر سفرتان قرار می‌گیرد. از نظر قوانین گمرک کشور پاکستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • متون عکس‌ها و فیلم‌های مستهجن
 • متون به‌دوراز نزاکت سیاسی
 • مواد مخدر و داروهای ممنوعه
 • ابزار قمار
 • اسلحه و مهمات
 • سلاح‌هایی که دارای تیغ یا لبه تیز باشند.

قوانین گمرک پاکستان جهت مهاجرین مولتان


آیا تفاوت بین مسافر و مهاجر را می‌دانید؟ حتماً می‌دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به شهر مولتان در کشور پاکستان سفر می‌کند. پس در تناسب با مدت سفر، مهاجر به لوازم بیشتری هم نیاز دارد؛ یعنی به‌احتمال‌زیاد مهاجر به شهر مولتان پاکستان با موضوع اضافه‌بار مسافری روبه‌رو می‌شود. در این شرایط همه به بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه فکر می‌کنند؛ اما راه بهتر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با همکاران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع خواهد بود. اگر باری که به کشور پاکستان می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه پاکستان به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور پاکستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • افرادی که یکی از ویزاهای ذکرشده در زیر را اخذ کرده باشند می‌توانند تمامی وسایل خود را معاف از پرداخت هرگونه عوارض و مالیات به این کشور وارد نمایند:
 • G9
 • 13G
 • 9D
 • 47A2
 • 13A
 • اگر یکی از ویزاهای ذکرشده را اخذ کرده‌اید ۹۰ روز فرصت دارید تا بعد از رسیدن به پاکستان مرسوله خود را وارد نمایید.
 • در نظر داشته باشید تمامی مرسولات از زمان رسیدن به پاکستان مشمول پرداخت هزینه‌های انبارداری تا زمان ترخیص می‌شوند.

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پاکستان مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت پاکستان شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست پاکستان گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه شود در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

هزینه حمل هوایی به مولتان چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به مولتان به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به‌صورت معمول فرآیند حمل هوایی به دو تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به مولتان می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و باتجربه سفیران بسپارید.


اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی مولتان

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور پاکستان ، گمرک Deputy Collector Custom Office ، واقع در فرودگاه بین‌المللی مولتان (Multan Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مولتان فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Deputy Collector Custom Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی مولتان (Multan Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی مولتان ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور پاکستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور پاکستان در شهر مولتان واقع در فرودگاه Multan Intl. Airport (Multan Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  پاکستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور پاکستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور پاکستان از طریق Pakistan Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور پاکستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مولتان

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار