قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی انجامنا در پروسه حمل هوایی به شهر انجامنا

قانون‌های حمل هوایی به انجامنا و ترخیص کالا در کشور چاد


قرار است باری به شهر انجامنا در کشور چاد ارسال کنید؟ بهترین راه برایتان استفاده از خدمات حمل هوایی به انجامنا است. این روش از نظر سرعت و امنیت در بین روش‌های ارسال بار سرآمد است و از نظر هزینه هم خیلی مقرون‌به‌صرفه است. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور چاد آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور چاد که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به انجامنا در گمرک کشور چاد


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه انجامنا شهر انجامنا به شما تحویل دهند. زیاد عجله نکنید. چون قوانین گمرک کشور چاد باید درباره همه بارها اعمال شود. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون کشور چاد اعمال می‌شود. البته ممکن است معافیت‌ها و امتیازاتی که در قوانین گمرکی این کشور در نظر گرفته شده باشد شامل حالتان شود و مجبور به پرداخت پول نشوید. خب دستیابی به این موارد شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را  می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک مسافری چاد و قوانین آن برای مسافر انجامنا


در هنگام سفر به شهر انجامنا در کشور چاد هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار یا 125 سیگار برگ یا 500 گرم توتون
 • لوازم شخصی موردنیاز سفر

این معافیت‌ها فقط برای بار هوایی همراه مسافر هستند و مرسوله حمل هوایی به انجامنا را شامل نمی‌شوند.
پادکست ما در قسمت کشور چاد به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد. در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور چاد، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

کالاهایی که گمرک چاد ورودشان به انجامنا را ممنوع می‌داند


با این اوصاف جمع‌کردن چمدان‌های سفر به انجامنا را باید با دقت کافی پیش ببرید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، دروازه افتادن به دردسرهای بزرگ است. فقط کافی است مأموران گمرک چاد یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینند تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور چاد ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه، مهمات و مواد منفجره
 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن

قوانین کشور چاد درباره مهاجرین انجامنا


موضوع دیگر در رابطه با مهاجرین شهر انجامنا در کشور چاد است. اگر قصد سفرتان مهاجرت به کشور چاد باشد، برای شروع زندگی جدید خود در شهر انجامنا، به وسایل زیادی نیاز پیدا خواهید کرد. این موضوع احتمالاً باعث می شود اضافه‌بار داشته باشید و مجبور به پرداخت جریمه سنگین آن شوید؛ اما هیچ‌کس دوست ندارد جریمه بپردازد. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور چاد به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور چاد سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه داشته باشید:

 • تمامی مرسولات مشمول پرداخت عوارض می‌گردند.
 • تمامی مرسولات مشمول پرداخت مالیات بر واردات می‌گردند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور چاد آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

هزینه حمل هوایی به انجامنا چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به انجامنا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به‌صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به انجامنا می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی انجامنا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور چاد ، گمرک Airport Customs Bureau ، واقع در فرودگاه بین‌المللی انجامنا (N'Djamena Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر انجامنا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Airport Customs Bureau

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی انجامنا (N'Djamena Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی انجامنا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور چاد

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور چاد در شهر انجامنا واقع در فرودگاه N'Djamena Intl. Airport (N'Djamena Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  چاد، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به انجامنا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار