قوانین گمرکی فرودگاه نخجوان در پروسه حمل هوایی به شهر نخجوان

قوانین گمرکی آذربایجان درباره حمل هوایی به نخجوان


توصیه همیشگی متخصصین شرکت سفیران به افرادی که قصد ارسال خرده بار به شهر نخجوان را دارند، استفاده از خدمات حمل هوایی یا همان فریت بار است و اکثر افراد این پیشنهاد را مناسب شرایط خود دانسته و از آن بهره جسته اند؛ می پرسید چرا؟ اگر با یکی از مسافرانی که از فریت بار استفاده کرده، گفت‌وگو کنید به شما خواهد گفت که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت مهم ترین ویژگی‌های روش حمل هوایی است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدا تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه بین المللی نخجوان شهر نخجوان منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور آذربایجان آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه بین المللی نخجوان STATE CUSTOMS COMMITTEE نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی آذربایجان نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور آذربایجان را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک های سرتاسر کشور آذربایجان یکسان اجرا می‌شود.

قوانین مهم گمرک آذربایجان درباره حمل هوایی به نخجوان


حالا بار هوایی شما به فرودگاه‌ بین المللی نخجوان در شهر نخجوان کشور آذربایجان رسیده است. وقتی بار شما وارد کشور آذربایجان شود، ذیل تمامی قوانین گمرک این کشور قرار می گیرد. شما باید از عوارض گمرکی ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون گمرکی کشور آذربایجان محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همین‌طور باید بدانید در این میان معافیت‌ها و استثنائاتی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
حتما شما هم قبول دارید که دسترسی به چنین اطلاعاتی اصلا ساده نیست، اما جای نگرانی نیست. ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر نخجوان کشور آذربایجان را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص بار هوایی در این سایت قابل دانلود است. برای سرعت بخشیدن به مراحل ترخیص کالا می توانید پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری آذربایجان برای بار هوایی مسافرین نخجوان


در هنگام سفر به کشور آذربایجان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • عطر و ادکلنی که برای مصرف شخصی حمل می‌کنید از نظر تعداد و حجم، محدود و منطقی باشند.
 • 10 کیلوگرم مواد غذایی و 125 گرم خاویار
 • 20 گرم طلا یا 0.5 قیراط الماس
 • تا 600 نخ سیگار
 • همچنین ارزش دیگر اقلام همراه شما نباید بیش از 1.500 دلار امریکا باشد. (این رقم برای افراد زیر 16 سال به 500 دلار تقلیل می یابد.)

فراموش نکنید که مواردی که ذکر شد فقط مربوط به بار همراه مسافرین نخجوان است و اگر این اقلام را در محمول بار هوایی خود قرار دهید و از طریق فریت بار ارسال کنید، مشمول عوارض، مالیات و حتی جریمه خواهید شد. خب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟ این پرسش ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور آذربایجان شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور آذربایجان در همین پادکست مشخص شده است.

ورود کدام کالاها به شهر نخجوان در گمرک آذربایجان ممنوع است


اگر مسافر نخجوان آذربایجان هستید، قبل از بستن چمدان ها اندکی تامل بفرمایید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسر ساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بیانجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور آذربایجان ممنوع هستند؛ از نظر قوانین گمرک کشور آذربایجان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • مواد مخدر و داروهای خطرناک
 • مهمات و مواد منفجره
 • مواد رادیواکتیو و سمی
 • گیاه و محصولات گیاهی
 • محتوای مستهجن

قوانین گمرک آذربایجان جهت بار هوایی مهاجرین شهر نخجوان


فکر می کنید شرایط برای مهاجرین به چه شکلی باشد؟ یکی از مهم ترین موضوعات این است که با توجه به ماهیت بلند مدت سفر شما حتما میزان باری که قصد دارید به نخجوان ببرید از محدوده تعیین شده در بلیتتان بیشتر خواهد بود و کم یا زیاد اضافه بار دارید. هزینه ی اضافه بار در اکثر موارد سنگین است و تصمیم گیری را کمی دشوار می‌کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که می خواهید به کشور آذربایجان ببرید بیشتر از مقدار مجاز بلیتتان است، مجبور به پرداخت هزینه سنگین اضافه بار نیستید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما و یا در فرودگاه تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین المللی نخجوان در شهر نخجوان در کشور آذربایجان تحویلتان می دهند.
برای مسافرینی که به قصد اقامت به آذربایجان سفر می‌کنند، امکان واردات لوازم شخصی و خانگی وجود دارد. عوارض ورود این کالاها به این کشور معادل 36% ارزش گمرکی آن‌ها است. برای واردات این لوازم باید مدارکی را از قبل آماده و به گمرک آذربایجان تحویل دهید.
با گوش دادن به قسمت کشور آذربایجان پادکست ما برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سر و سامان دهید. همه چیز واضح است و پاسخ همه پرسش ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات کامل در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های گمرکی مورد نیاز در مراحل ترخیص و آدرس صفحات اینترنتی برای اظهار بار در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت فرم ها و تکمیل فرم های آنلاین قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

هزینه حمل هوایی به نخجوان چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل اضافه بار مسافری به نخجوان چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

برای حمل هوایی به نخجوان می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه نخجوان

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اذربایجان ، گمرک Naxcivan MR DGK ، واقع در فرودگاه نخجوان (Nakhchivan Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر نخجوان فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Naxcivan MR DGK

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه نخجوان (Nakhchivan Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه نخجوان ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اذربایجان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اذربایجان در شهر نخجوان واقع در فرودگاه Nakhchivan Intl. Airport (Nakhchivan Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  جمهوری آذربایجان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور اذربایجان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور اذربایجان از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور اذربایجان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به نخجوان

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار