قوانین گمرکی فرودگاه نیگاتا در پروسه حمل هوایی به شهر نیگاتا

قوانین گمرکی کشور ژاپن درباره حمل هوایی به نیگاتا


اگر از ما بپرسید برای ارسال بار به شهر نیگاتا در کشور ژاپن، از کدام شیوه ارسال بار استفاده کنم، پاسخ همیشگی ما حمل هوایی به نیگاتا است؛ مهم ترین ویژگی‌های حمل هوایی به نیگاتا سرعت بسیار بالا، امنیت فوق‌العاده و قیمت مقرون به صرفه آن است. فرآیند حمل هوایی به نیگاتا شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور ژاپن می‌شود؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به ساده‌سازی فرآیند حمل هوایی شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی ژاپن در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور ژاپن همگی تابع قوانین گمرک کشور ژاپن هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور ژاپن صادق است.

حمل هوایی به نیگاتا از منظر قوانین گمرکی ژاپن


قصد داریم در رابطه با قوانین گمرکی کشور ژاپن در شهر نیگاتا، فرودگاه نیگاتا صحبت نماییم. دفتر گمرک این فرودگاه نیز Customs and Tariff Bureau نام دارد. هر کشوری برای ورود اقلام مختلف قوانین خاص خود را دارد و نرخ‌های عوارض و مالیات متفاوتی برای ورود گروه‌های کالایی مختلف تعریف کرده است. کشور ژاپن نیز در تبعیت از این قانون کلی قوانین مختص خود را دارد. البته در میان این قوانین سفت و سخت معافیت‌هایی نیز برای شرایط خاص و اقلام خاص در نظر گرفته شده است که آگاهی از آن‌ها می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش دهد.
پیدا کردن این اطلاعات دشوار است و تازه اگر موفق به پیدا کردن آن‌ها شویم باید از زبان ژاپنی به فارسی ترجمه‌شان کنیم، اما جای هیچ نگرانی نیست، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری ژاپن برای مسافرین شهر نیگاتا


در هنگام سفر به شهر نیگاتا در کشور ژاپن هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. معافیت اقلام همراه مسافر به این اندازه است:

 • لوازم شخصی و تجهیزات حرفه‌ای
 • لباس، لوازم‌آرایش و دیگر لوازم شخصی برای استفاده شخصی، همچنین تجهیزات حرفه‌ای قابل‌حمل که در زمان حضور خود در ژاپن از آن‌ها استفاده می‌کنید، همگی معاف از مالیات هستند. البته باید ازنظر تعداد و حجم منطقی به نظر برسند و برای فروش وارد نشوند.
 • محصولات دخانی
 • محدوده در نظر گرفته‌شده برای محصولات دخانی به این شکل است:
 • 400 نخ سیگار یا
 • 100 سیگار برگ یا
 • 20 بسته تنباکوی حرارتی یا
 • 500 گرم انواع دیگر توتون و تنباکو

برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور ژاپن، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ژاپن گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری ژاپن را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.
فقط فراموش نکنید که این معافیت‌ها مختص بار هوایی همراه مسافران نیگاتا است و بار هوایی که به این شهر می‌فرستید را شامل نمی‌شود.

اقلام ممنوعه گمرک ژاپن جهت ورود به شهر نیگاتا


اکنون در حال بستن بار سفر به شهر نیگاتا در کشور ژاپن هستید. حالا آخرین زمانی است که می‌توانید فکر کنید چه چیزهایی را نباید در بار هوایی خود قرار دهید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه از نظر گمرک ژاپن در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور ژاپن ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هروئین، کوکائین، ام دی ام ای، تریاک، ماری‌جوانا، داروهای دارای مواد مخدر و غیره
 • سلاح گرم، مهمات
 • مواد منفجره
 • پول تقلبی یا کارت‌های بانکی کپی شده
 • محتوای به دور از نزاکت و مستهجن

قوانین گمرک ژاپن جهت مهاجرین نیگاتا


حال نوبت آن رسیده تا درباره مسائل مربوط به مهاجرین شهر نیگاتا در کشور ژاپن صحبت کنیم. معمولاً بار همراه مهاجرین ژاپن به چند چمدان محدود نمی‌شود و مهاجرین به دلیل سفر بلندمدتی که پیش رو دارند، حتماً بار بیشتری همراه خودشان دارند. قوانین گمرکی در کشور ژاپن نیز برای مهاجرین متفاوت است. اول بگوییم که اگر بار هوایی که می خواهید به کشور ژاپن ببرید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی صادر کننده بلیتتان است، هزینه گزاف جریمه اضافه بار مسافری را پرداخت نکنید. در این شرایط حمل هوایی به ژاپن از همه نظر منطقی‌تر به نظر می‌رسد. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.

 • اگر قصد سفر به ژاپن برای سکونت بیش از یک سال رادارید، لوازم شخصی و خانگی مربوط به شما و اعضای خانواده اتان را می‌توانید معاف از مالیات به این کشور وارد کنید. البته حجم وسایلی که وارد می‌کنید باید با توجه به نیازهای خانواده شما منطقی باشند. همچنین وسایل باید دست‌دوم بوده و به‌منظور استفاده خودتان یا خانواده اتان به ژاپن وارد شوند.
 • در زمان رسیدن به ژاپن باید دو نسخه از فرم 5360 را تکمیل کنید و برای مهر خوردن تحویل مأمورین گمرک دهید، یک نسخه از این فرم به شما بازگردانده می‌شود که در زمان ترخیص کالاها باید آن را تحویل دهید. فرم 5360 در فرودگاه، بندر، هواپیما و کشتی موجود است و می‌توانید در حین سفر از مهماندار بخواهید تا به شما دو نسخه از این فرم را تحویل بدهد تا در زمان رسیدن به ژاپن برای تکمیل فرم معطل نشوید. همچنین می‌توانید این فرم را از همین صفحه دانلود کنید و قبل از شروع سفر خود آن را تکمیل نمایید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ژاپن، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در ژاپن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران ژاپن ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

حمل هوایی به نیگاتا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به‌صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به نیگاتا چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به نیگاتا چگونه انجام می‌شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه نیگاتا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ژاپن ، گمرک Customs Branch Niigata Airport Branch Office ، واقع در فرودگاه نیگاتا (Niigata Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر نیگاتا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Branch Niigata Airport Branch Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه نیگاتا (Niigata Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه نیگاتا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ژاپن

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ژاپن در شهر نیگاتا واقع در فرودگاه Niigata Airport (Niigata Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ژاپن، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ژاپن جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ژاپن از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ژاپن را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به نیگاتا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار