قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی نورمن مانلی در پروسه حمل هوایی به شهر کینگستون

مراحل حمل هوایی به کینگستون و ترخیص کالا از گمرک جامائیکا


اگر می خواهید باری را به شهر کینگستون در کشور جامائیکا برسانید حمل هوایی به کینگستون بهترین گزینه پیش رویتان است. حمل هوایی سریع‌ترین، ایمن ترین و مقرون به صرفه ترین راه ارسال بار به کشور جامائیکاست. در فرآیند حمل هوایی به کینگستون شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین‌المللی نورمن مانلی کشور جامائیکا به شما تحویل می دهند. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی شده‌اید. البته این حمل و نقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور جامائیکا هم مانند دیگر کشورها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور جامائیکا یکسان است. دفتر گمرک این فرودگاه Jamaica Customs Agency نام دارد.

قوانین مهم گمرک جامائیکا در حمل هوایی به کینگستون


با رسیدن بارتان به فرودگاه بین‌المللی نورمن مانلی در شهر کینگستون شما در مسیری قرار می‌گیرید که قوانین گمرکی جامائیکا برایتان مشخص کرده اند. قطعاً به نفع شماست که با عوارض گمرکی و مالیات‌های مصوب گمرک جامائیکا آشنا باشید. همچنین باید از معافیت‌هایی که برای شرایط خاص و اقلام خاص در نظر گرفته شده نیز آگاه باشید تا در صورت امکان از آن ها استفاده کنید. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد ما همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور جامائیکا را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری جامائیکا برای مسافرین کینگستون


در هنگام سفر به شهر کینگستون در کشور جامائیکا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدودیت این معافیت به شکل زیر است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 230 گرم توتون
 • 170 میلی‌لیتر عطر و 340 میلی‌لیتر ادکلن
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 500 دلار امریکا

برای یادآوری، مجدد بگوییم که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافر هستند و مرسولات حمل هوایی به کینگستون را در بر نمی‌گیرند.
شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک جامائیکا نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور جامائیکا ضروری می دانیم.

ورود کدام کالاها به کینگستون در گمرک جامائیکا ممنوع است


یکی از مراحلی که در سفر به شهر کینگستون اهمیت ویژه ای دارد، مرحله بستن بار هوایی برای سفر است. در این مرحله باید دقت کافی را به خرج دهید تا در بار هوایی همراه یا ارسالی‌تان موردی از اقلام ممنوعه گمرک جامائیکا وجود نداشته باشد. از نظر قوانین گمرک کشور جامائیکا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای خطرناک
 • تجهیزات مربوط به مسابقات دو سگ
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • اسلحه و مهمات
 • تایر دست‌دوم
 • تجهیزات رادیویی مثل بیسیم

قوانین گمرکی جامائیکا برای مهاجرین کینگستون


مهاجرت به شهر کینگستون در کشور جامائیکا مسائل دیگری در پی دارد. اول بار مهاجر. بار مهاجر بی‌شک از بار مسافر خیلی بیشتر است. مهاجر با قصد اقامت سفر می‌کند در حالی که مقصود مسافر سیاحت است. در این شرایط با موضوع اضافه‌بار مسافری برخورد خواهید کرد. اضافه‌باری که پرداخت جریمه آن برایتان دغدغه ایجاد می‌کند؛ اما به توصیه ما توجه کنید. حمل هوایی به کینگستون بهترین جایگزین پرداخت جریمه اضافه بار است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور جامائیکا به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به قصد اقامت به جامائیکا سفر می‌کنید، به قوانین مربوط به واردات لوازم خانگی و شخصی دست‌دوم توجه نمایید:

 • در زمان انجام فرایند ترخیص گمرکی، لازم است شخص در جامائیکا حضور داشته باشد.
 • میزان عوارض پرداختی بعد از بازرسی کالاها مشخص می‌گردد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت جامائیکا را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به نحوی که هیچ مانعی در ارسال بار پیش رویتان نباشد. زمانتان به هدر نرود و خاطره ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم موردنیاز برای انتقال بار به کشور جامائیکا در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شمارا به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

هزینه حمل هوایی به کینگستون چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به کینگستون به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به کینگستون می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی نورمن مانلی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور جامائیکا ، گمرک JAMAICA CUSTOMS AGENCY CORPORATE OFFICE ، واقع در فرودگاه بین‌المللی نورمن مانلی (Norman Manley Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کینگستون فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
JAMAICA CUSTOMS AGENCY CORPORATE OFFICE

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی نورمن مانلی (Norman Manley Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی نورمن مانلی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور جامائیکا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور جامائیکا در شهر کینگستون واقع در فرودگاه Norman Manley Intl. Airport (Norman Manley Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  جامائیکا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور جامائیکا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور جامائیکا از طریق Jamaica Customs Agency نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور جامائیکا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کینگستون

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار