قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی نواکشوت-ام تونسی در پروسه حمل هوایی به شهر نواکشوت

مراحل حمل هوایی به نواکشوت و ترخیص کالا از گمرک موریتانی


اگر قصد ارسال بار به کشور موریتانی را دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات حمل هوایی به نواکشوت است. این روش از نظر سرعت و امنیت بهترین روش ارسال بار است و قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارد. هیچ دغدغه ای در میان نیست؛ شما بارتان را به شرکتی در مبدأ سپرده‌اید و حالا بارتان به فرایند حمل هوایی به نواکشوت وارد شده. پس با خیال راحت در فرودگاه بین المللی نواکشوت-ام‌التونسی در کشور موریتانی منتظر دریافت آن باشید. دفتر گمرک این فرودگاه General Administration of Customs نام دارد. حتماً با قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه آشنا هستید. اگر درباره قوانین گمرکی کشور موریتانی اطلاعات زیادی ندارید با ما همراه باشید. بد نیست بدانید قانون گمرکی موریتانی در سراسر کشور یکسان است و شما کافی است قوانین کلی گمرک موریتانی را رعایت کنید.

قوانین مهم گمرک موریتانی در حمل هوایی به نواکشوت


حالا بار در فرودگاه بین المللی نواکشوت-ام‌التونسی در شهر نواکشوت در کشور موریتانی است. وقتی به دنبال ترخیص بار هوایی خود هستید، عباراتی مثل مالیات و عوارض، بسیار خواهید شنید که شما باید پیش تر با این عبارات آشنا باشید. دانستن مقررات گمرکی کشور موریتانی و نرخ عوارض و مالیات‌های مربوط به واردات و همچنین معافیت‌ها و امتیازات مربوط به بار مسافری و مهاجری در تسریع کار شما بسیار اثر دارد. به همین سبب ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. آشنایی با فرم‌های لازم و کاربرد هرکدام نیز مهم است. شما می‌توانید به‌راحتی این فرم‌ها را از سایت سفیران دانلود کنید.

قوانین گمرک مسافری موریتانی برای مسافر نواکشوت


در هنگام سفر به شهر نواکشوت در کشور موریتانی هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 25 سیگار برگ یا 450 گرم توتون
 • 50 میلی لیتر عطر و 250 میلی لیتر ادکلن
 • لوازم شخصی مورد نیاز سفر

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور موریتانی در توان هرکسی نیست. این را از ما بخواهید. همه چیز در سایت سفیران برای راحتی سفر شما مهیاست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور موریتانی همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پیش روی شماست. پس شنیدن پادکست ما را در اولویت قرار دهید.
به یاد داشته باشید که این معافیت‌ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین کشور موریتانی است و مرسوله حمل هوایی به نواکشوت از آن ها محروم است.

ورود کدام کالاها به نواکشوت در گمرک موریتانی ممنوع است


اگر سفرتان به شهر نواکشوت در کشور موریتانی نزدیک است، قبل از شروع بستن بار سفر نگاهی هم به لیست اقلام ممنوعه از نظر گمرک کشور موریتانی بیاندازید. اگر یکی از اقلام موجود در این لیست در بار هوایی همراه یا ارسالی شما موجود باشد، باید دردسرهای قانونی در پی آن را به جان بخرید. پس بهتر است پیش از بستن چمدان‌ها با محدودیت های حمل بار کشور موریتانی آشنا شوید. از نظر قوانین گمرک کشور موریتانی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • گوشت خوک و محصولات مربوط به آن
 • اسلحه و مهمات
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • مشروبات الکلی

قوانین گمرکی مهاجرت به نواکشوت در کشور موریتانی


اگر به قصد مهاجرت به شهر نواکشوت در کشور موریتانی سفر می کنید قوانین گمرکی مربوط به مهاجرین شامل حالتان می شود. قبل از بررسی قوانین بگوییم که اگر حجم وسایلی که مایلید با خود به این کشور ببرید از میزان محدوده مشخص شده برای بار هوایی در بلیت سفرتان بیشتر است، هزینه سنگین جریمه اضافه بار مسافری را نپردازید. راه حل تماس با مشاوران شرکت سفیران است. راه مطمئن و آسان. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور موریتانی به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور موریتانی سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نماید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • می‌توانید لوازم خانگی دست دوم خود را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نمایید.
 • بارنامه شما باید دقیق بوده و تمامی اقلام وارداتی را شامل شود.
 • مرسولات توسط گمرک بازرسی می شوند.
 • و ...

برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت موریتانی مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت موریتانی مجموعه ای از اطلاعات ضروری و مفید است. خیلی از مسافران پرسش هایی درباره حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، حمل جهیزیه زوج های جوان و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل و نحوه حمل آن‌ها به موریتانی برایشان پیش می آید. شاید عجیب باشد اما ما در این پادکست به ریزترین موارد حمل کالا به کشور موریتانی اشاره کرده‌ایم. نحوه دریافت و پر کردن فرم‌های ضروری نیز گفته شده که حتماً به کارتان خواهد آمد. پس با شنیدن پادکست ما کار بارتان را رواج دهید.

هزینه حمل هوایی به نواکشوت چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به نواکشوت به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به نواکشوت می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی نواکشوت-ام تونسی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور موریتانی ، گمرک General Administration of Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی نواکشوت-ام تونسی (Nouakchott Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر نواکشوت فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
General Administration of Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی نواکشوت-ام تونسی (Nouakchott Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی نواکشوت-ام تونسی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور موریتانی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور موریتانی در شهر نواکشوت واقع در فرودگاه Nouakchott Intl. Airport (Nouakchott Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  موریتانی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به نواکشوت

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار