قوانین گمرکی فرودگاه اس سینیا وهران در پروسه حمل هوایی به شهر اوران

قوانین گمرکی کشور الجزایر درباره حمل هوایی به اوران


از دید تخصصی انتخاب خدمات حمل هوایی به اوران بهترین راه پیش روی مسافران و مهاجران است. این را نه تنها ما بلکه تمام افرادی می گویند که امنیت، مقرون به صرفه بودن و سرعت حمل هوایی را تجربه کرده اند. این را تنها مسافرانی می دانند که وارد فرایند ارسال بار هوایی شده اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده اند و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه احمد بن بلة شهر اوران در کشور الجزایر منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. دفتر گمرک این فرودگاه Algerian customs نام دارد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به موقع رسیدن بار پی می برید. البته اشراف بر قانون در هر زمینه ای لازم است و سبب می شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور الجزایر را یکجا در اختیارتان می گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک های کشور الجزایر یکسان اعمال می شود.

قوانین حمل هوایی به شهر اوران در گمرک الجزایر


در این بخش درباره قوانین گمرکی کشور الجزایر در شهر اوران، فرودگاه احمد بن بلة صحبت می‌کنیم. هر کشوری برای ورود کالاهای مختلف به مرزهایش قوانین خاص خود را دارد. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور الجزایر نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
پیدا کردن این اطلاعات و یافتن بخش هایی از آن که مربوط به مورد شما می شود کار بسیار زمان بری است، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر اوران در این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به ‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری الجزایر برای بار هوایی


در هنگام سفر به کشور الجزایر هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

  • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 400 گرم توتون
  • لوازم شخصی موردنیاز مسافر
  • 500 میلی‌لیتر عطر و ادوکلن

مواردی که در این بخش به آن‌ها اشاره کردیم فقط برای بار همراه مسافر هستند و بار هوایی که به اوران ارسال می کنید، مشمول چنین معافیت هایی نمی شود.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور الجزایر دریافت کنید. همین طور شما با شنیدن این پادکست در می یابید که کدام مواد غذایی را می توانید با خودتان به الجزایر ببرید و کدام ها را نمی توانید.

اقلام ممنوعه در بار هوایی از نظر گمرک الجزایر


حالا تصور می‌کنیم شما در حال آماده شدن برای سفر به شهر اوران در الجزایر هستید و دارید چمدان‌هایتان را می‌بندید. حالا وقت آن رسیده که کالاهای ممنوع از نظر گمرک الجزایر را بشناسید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور الجزایر ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

  • گیاهان زنده
  • محتوای مستهجن
  • اسلحه و مهمات
  • تجهیزات رادیویی مثل بی سیم
  • مواد مخدر
  • محتوای سیاسی

قوانین گمرک الجزایر جهت بار هوایی مهاجرین اوران


وقت آن رسیده تا اندکی در تفاوت میان مسافر و مهاجر، این دو واژه کلیدی در فرهنگ سفر، اندکی درنگ کنیم. حتماً می دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به اوران سفر می کند. پس بار هوایی او هم باید متناسب با این زمان اقامت باشد و تصدیق می کنید که بار مورد نیاز مهاجر چندین برابر میزان بار مجاز همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به کشور الجزایر با موضوع اضافه بار مسافری رو به روست. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه ترین راه می اندیشند؛ اما راه آسان تر و کم هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر اوران می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه احمد بن بلة به شما تحویل می دهند.
اگر به‌قصد اقامت به کشور الجزایر سفر می‌کنید، می‌توانید با پرداخت عوارض گمرکی لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. در نظر داشته باشید که هر فرد فقط یک مرسوله می‌تواند به این کشور وارد نماید و تمامی مرسولات به‌صورت کامل بازرسی می‌گردد. همچنین مدارک مختلفی برای ورود مرسوله لوازم‌خانگی خود به این کشور نیاز دارید که برای آگاه شدن از آن‌ها دعوت می‌کنیم تا به پادکست الجزایر گوش بدهید.
شنیدن پادکست ما در قسمت الجزایر شما را از تمام قوانین آگاه می کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست الجزایر گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین طور فرم هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به اوران مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به اوران در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به اوران به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه اس سینیا وهران

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور الجزائر ، گمرک Inspection Divisionnaire Des Douanes Oran Port ، واقع در فرودگاه اس سینیا وهران (Oran Es Sénia Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر اوران فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Inspection Divisionnaire Des Douanes Oran Port

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه اس سینیا وهران (Oran Es Sénia Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه اس سینیا وهران ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور الجزائر

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور الجزائر در شهر اوران واقع در فرودگاه Oran Es Sénia Airport (Oran Es Sénia Airport) صحبت خواهیم کرد.

فرم های گمرکی کشور الجزائر جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور الجزائر از طریق Algerian customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور الجزائر را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به اوران

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار