قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی آواگادوگو در پروسه حمل هوایی به شهر اوآگادوگو

قوانین گمرکی کشور بورکینوفاسو درباره حمل هوایی به اوآگادوگو


بهترین روش حمل بار به شهر اوآگادوگو در کشور بورکینافاسو، حمل بار هوایی است. حمل هوایی بیشترین سرعت و بالاترین امنیت را در بین روش‌های حمل بار بین‌المللی دارد و در کنار این‌ها از نظر هزینه هم بسیار مقرون به صرفه است. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین‌المللی توماس سانکارا اوآگادوگو شهر اوآگادوگو منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به‌موقع رسیدن بار پی می‌برید. دفتر گمرک این فرودگاه Customs Office نام دارد البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده‌ایم و قوانین گمرکی کشور بورکینوفاسو را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور بورکینوفاسو یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به اوآگادوگو از نظر قوانین گمرکی بورکینافاسو


بارتان به فرودگاه بین‌المللی توماس سانکارا اوآگادوگو رسیده و نوبت آن شده تا تشریفات گمرکی را انجام دهید و بار هوایی خود را ترخیص کنید. از قوانین گمرکی بورکینوفاسو و نحوه محاسبه عوارض و مالیات بر واردات چه می دانید؟ بی‌شک مسافرانی می‌توانند به‌آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات سخت و زمان بر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی درزمینهٔ قوانین کشور بورکینوفاسو در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری بورکینوفاسو در سفر به اوآگادوگو


در هنگام سفر به شهر اوآگادوگو در کشور بورکینوفاسو هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 500 میلی‌لیتر ادوکلن و 250 میلی‌لیتر عطر
 • هدایا و سوغات تا ارزش 12500 فرانک آفریقای مرکزی (تقریباً معادل ۲۰ دلار امریکا)

خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور بورکینوفاسو دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به بورکینوفاسو ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک بورکینوفاسو جهت ورود به اوآگادوگو


هنگام بستن بار و بندیل سفر به شهر اوآگادوگو باید بدانید که چه چیزهایی نباید در بار هوایی‌تان باشد. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک بورکینوفاسو در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور بورکینوفاسو ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • اسلحه، مواد منفجره و مهمات
 • چاقو و سلاح‌های کشنده
 • گیاه و محصولات گیاهی
 • گوشت و محصولات گوشتی
 • مواد سمی
 • محتوای مستهجن
 • اقلام تقلبی

قوانین گمرک بورکینوفاسو جهت مهاجرین شهر اوآگادوگو


اگر هدف سفر شما به شهر اوآگادوگو مهاجرت و اقامت بلندمدت در این شهر است احتمالاً به وسایل زیادی نیاز دارید. اگر بخواهید همه وسایل مورد نیازتان را همراه خود به اوآگادوگو ببرید، با موضوعی ناخوشایند به اسم جریمه اضافه بار مسافری مواجه می شوید که اصلاً به صرفه نیست؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور بورکینوفاسو می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بورکینوفاسو به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور بورکینوفاسو سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • برای معافیت از پرداخت عوارض، لازم است از دفتر ریاست گمرک، گواهی ورود رایگان دریافت نمایید.
 • تمامی مرسولات مشمول پرداخت مالیات بر واردات می‌گردند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان مالیات بر واردات و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بورکینوفاسو مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت بورکینوفاسو شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست بورکینوفاسو گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص‌شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده‌شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به اوآگادوگو مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به اوآگادوگو در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به اوآگادوگو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی آواگادوگو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بورکینوفاسو ، گمرک Customs Office - Ouagadougou Airport ، واقع در فرودگاه بین‌المللی آواگادوگو (Ouagadougou Airport ) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر اوآگادوگو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Office - Ouagadougou Airport

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی آواگادوگو (Ouagadougou Airport ) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی آواگادوگو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بورکینوفاسو

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بورکینوفاسو در شهر اوآگادوگو واقع در فرودگاه Ouagadougou Airport  (Ouagadougou Airport ) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بورکینوفاسو، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به اوآگادوگو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار