قوانین گمرکی فرودگاه پورت بوئت در پروسه حمل هوایی به شهر ابیجان

حمل هوایی به ابیجان و ترخیص کالا در گمرک ساحل‌عاج


اگر قصد استفاده از خدمات حمل هوایی به شهر ابیجان در کشور ساحل عاج را دارید، در این مقاله با ما همراه باشید. حتماً به این موضوع فکر کرده‌اید که بهترین راه برای حمل بارتان استفاده از روش حمل هوایی است؛ چراکه تمام انتظارات شما را برآورده می‌کند؛ از امنیت بالا گرفته تا مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت فوق‌العاده در این روش انتقال بار. به‌این‌ترتیب ورودتان را به فرآیند ارسال بار تبریک می‌گوییم. حالا در فرودگاه منطقه ای بین المللی فلیکس-هوفوئت-بوینی در شهر ابیجان کشور ساحل‌عاج منتظر رسیدن کالاهایتان باشید. فقط یادتان باشد گمرک کشور ساحل‌عاج هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. این قوانین را باید بدانید. دفتر گمرک این فرودگاه DIRECTORATE OF CUSTOMS نام دارد. البته قانون در همه بخش های گمرکی کشور ساحل‌عاج یکسان است. برخی قانون‌ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید.

مقررات گمرک کشور ساحل‌عاج در حمل هوایی به ابیجان


وقتی بار هوایی شما به فرودگاه منطقه ای بین المللی فلیکس-هوفوئت-بوینی برسد، نوبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص بار هوایی می رسد، پس با داشتن آگاهی از قوانین گمرکی کشور ساحل عاج خدمت بزرگی به خودتان می کنید. دانستن میزان عوارض و مالیات و نکات ریزودرشت، شما را از گرفتاری‌های گمرکی نجات خواهد داد. ما مسیر کسب اطلاعات را برایتان هموار کرده‌ایم. همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور ساحل‌عاج را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم‌ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری ساحل‌عاج برای مسافران ابیجان


در هنگام سفر به شهر ابیجان در کشور ساحل‌عاج، هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار، یا 100 سیگار برگ کوچک، یا 25 سیگار برگ، یا 250 گرم توتون
 • 500 میلی‌لیتر ادوکلن و 250 میلی‌لیتر عطر

فقط فراموش نکنید که این معافیت ها صرفاً برای بار هوایی همراه مسافران ابیجان است و برای مرسولات بار هوایی نیست.
در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص‌شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک ساحل‌عاج مجاز است. هر آنچه مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده‌ایم. پس مسافران کشور ساحل‌عاج شنیدن این پادکست را از دست ندهند.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک ساحل‌عاج به ابیجان ممنوع است


قبل از بستن چمدان‌های سفر به شهر ابیجان با مطالعه قوانین گمرکی کشور ساحل‌عاج در‌می‌یابید که حمل برخی کالاها مجاز نیست؛ یعنی اگر در بارتان این کالاها دیده شود شما به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور ساحل‌عاج ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرمجاز
 • محتوای مستهجن
 • اقلام تقلبی
 • خاک
 • کود
 • گیاه و محصولات گیاهی

قوانین مهاجرت به شهر ابیجان در کشور ساحل‌عاج


آنچه تاکنون گفته شد مربوط به بار مسافران بود و اما اگر قصد مهاجرت به شهر ابیجان را دارید و به ماندن طولانی تر از یک سفر سیاحتی در کشور ساحل‌عاج فکر می‌کنید بی‌شک حجم و وزن بار هوایی شما از مسافرین بیشتر خواهد شد. فکر این‌همه بار یا به عبارتی اضافه‌بار و هزینه‌های مربوط به جریمه اضافه بار مسافری کمی اوقاتتان را تلخ می‌کند؛ اما جای نگرانی نیست. کاهش هزینه‌هایتان با ما. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور ساحل‌عاج به شما تحویل می‌دهیم.
اگر برای اقامت به کشور ساحل‌عاج سفر می‌کنید و قصد واردکردن لوازم شخصی و خانگی خود به این کشور را دارید به قوانین زیر توجه نمایید:

 • برای ورود لوازم خود باید در دفتر خدمات درآمد ثبت‌نام کنید تا به شما یک کد مالیات اختصاص یابد. این فرایند معمولاً سه روز کاری به طول می‌انجامد.
 • هر مرسوله لوازم‌خانگی و شخصی که به ساحل‌عاج ارسال گردد مشمول پرداخت هزینه‌ای ثابت می‌شود.
 • همچنین بر ارزش گمرکی کالاها مالیات نیز منظور می‌گردد. ارزش گمرکی مرسوله برابر با ارزش اقلام به‌علاوه هزینه حمل و هزینه بیمه است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریزودرشت قوانین گمرکی کشور ساحل‌عاج است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده‌اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه‌عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه‌هایتان معلوم نیست. شاید هم به‌رسم همه ایرانی‌ها دارید سوغاتی‌های منحصربه‌فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به ساحل‌عاج بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلاً این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره‌کرده‌ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور ساحل‌عاج نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

هزینه حمل هوایی به ابیجان چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به ابیجان به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به ابیجان می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه پورت بوئت

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ساحل عاج ، گمرک Direction Generale des Douanes ، واقع در فرودگاه پورت بوئت (Port Bouet Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ابیجان فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Direction Generale des Douanes

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه پورت بوئت (Port Bouet Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه پورت بوئت ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ساحل عاج

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ساحل عاج در شهر ابیجان واقع در فرودگاه Port Bouet Airport (Port Bouet Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ساحل عاج، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ساحل عاج جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ساحل عاج از طریق DIRECTORATE OF CUSTOMS نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ساحل عاج را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ابیجان

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار