قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی شاهزاده سعید ابراهیم در پروسه حمل هوایی به شهر مورونی

قوانین گمرکی کشور کوموروس درباره حمل هوایی به مورونی


اگر باید باری به شهر مورونی در کشور کوموروس ارسال کنید و به دنبال بهینه ترین روش برای ارسال بارتان می گردید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات حمل هوایی به مورونی است. این خدمات از نظر سرعت، امنیت و مقرون به صرفه بودن هزینه، بهترین شیوه موجود برای ارسال بار به کشور کوموروس است. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین‌المللی شاهزاده سعید ابراهیم در شهر مورونی منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به‌موقع رسیدن بار پی می‌برید. دفتر گمرک این فرودگاه Comoros Customs نام دارد. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور کوموروس را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور کوموروس یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به مورونی در قوانین گمرکی کوموروس


وقتی بار هوایی به شهر مورونی برسد، نوبت به انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص بار می رسد. در این مرحله طبق قوانین گمرکی کوموروس میزان عوارض و مالیات مربوط به مرسوله بار هوایی شما محاسبه می گردد و البته ممکن است مشمول معافیت شوید و برای ترخیص بار هوایی که به شهر مورونی ارسال کردید، از شما مبلغی دریافت نشود. بی‌شک مسافرانی می‌توانند به‌آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین کشور کوموروس در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری کوموروس برای مسافرین مورونی


در هنگام سفر به شهر مورونی در کشور کوموروس هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ یا 500 گرم توتون
 • 1 شیشه ادکلن
 • لوازم شخصی موردنیاز در سفر

خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور کوموروس دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به کوموروس ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.
دوباره تذکر بدهیم که این معافیت ها فقط و فقط برای بار هوایی همراه مسافرین شهر مورونی منظور می گردند و در شرایط دیگر قابل تعمیم نیستند.

کالاهای ممنوع گمرک کوموروس جهت ورود به مورونی


هنگام بستن چمدان‌های سفر به شهر مورونی باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان ایجاد دردسر خواهد کرد. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک کوموروس در بارتان باشد مسائل و مشکلات قانونی به وجود می آیند. از نظر قوانین گمرک کشور کوموروس ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • اسلحه و مهمات
 • گیاه زنده
 • خاک
 • پول تقلبی

قوانین گمرک کوموروس جهت مهاجرین مورونی


یک تفاوت مهم بین مهاجر و مسافر شهر مورونی، در مدت اقامت است. مسافر برای سیاحتی چند روزه آمده، اما مهاجر ممکن است همیشه بماند. به همین دلیل مهاجرین وسایل بیشتری برای سفر خود نیاز دارند و این سبب می‌شود که اکثر مهاجرین شهر مورونی در زمان سفر خود به این شهر اضافه بار داشته باشند. جریمه اضافه بار مسافری مبلغی قابل توجه است که همه را به فکر چاره ای جایگزین می اندازد؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور کوموروس می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه کوموروس به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور کوموروس سفر می‌کنید، حتماً قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید. برای اینکه حیوان شما اجازه ورود به این کشور را کسب نماید، به دو مدرک مهم نیاز خواهید داشت. این مدارک عبارت‌اند از:

 • گواهی تزریق واکسن هاری که مربوط به آخرین واکسن حیوان باشد.
 • گواهی سلامت دامپزشکی که توسط یکی از مراکز دامپزشکی معتبر در کشور مبدأ صادر شده باشد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران  مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت کوموروس شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست کوموروس گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

برای حمل هوایی به مورونی می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به مورونی چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به مورونی مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی شاهزاده سعید ابراهیم

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کوموروس ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی شاهزاده سعید ابراهیم (Prince Said Ibrahim Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مورونی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی شاهزاده سعید ابراهیم (Prince Said Ibrahim Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی شاهزاده سعید ابراهیم ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کوموروس

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کوموروس در شهر مورونی واقع در فرودگاه Prince Said Ibrahim Intl. Airport (Prince Said Ibrahim Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مجمع الجزایر قمر، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مورونی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار