قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی گالیله در پروسه حمل هوایی به شهر ریودوژانیرو

حمل هوایی به ریودوژانیرو و ترخیص کالا در گمرک برزیل


اگر حمل هوایی به ریودوژانیرو جزو برنامه های پیش رویتان است حتماً با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. در میان روش های موجود برای حمل بار به برزیل، بیشترین سرعت و امنیت و مقرون به صرفه ترین هزینه همگی مختص حمل هوایی است. برای همین روز به روز به تعداد افرادی که از این روش برای ارسال بار به شهر ریودوژانیرو استفاده می کنند افزوده می گردد. اگر شما هم تصمیمتان را گرفته اید به این ترتیب ورودتان را به فرآیند ارسال بار تبریک می گوییم. حالا در فرودگاه بین المللی گالیائو در شهر ریودوژانیرو کشور برزیل منتظر رسیدن کالاهایتان باشید. دفتر گمرک این فرودگاه Customs Office نام دارد. فقط یادتان باشد گمرک کشور برزیل هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. این قوانین را باید بدانید. البته قانون در همه بخش های گمرکی کشور برزیل یکسان است. برخی قانون ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید.

گمرک کشور برزیل و قوانینش در حمل هوایی به ریودوژانیرو


حالا که بارتان به فرودگاه بین المللی گالیائو در شهر ریودوژانیرو رسیده است، اگر با قانون حمل هوایی به کشور برزیل آشنا باشید به خودتان خدمت کرده اید. آگاهی از میزان نرخ عوارض و مالیات بر واردات در مورد مرسوله ای که به این کشور ارسال می‌کنید، تشریفات گمرکی شما را ساده تر خواهد نمود. ما مسیر کسب اطلاعات را برایتان هموار کرده ایم. همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور برزیل را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری برزیل برای مسافرین شهر ریودوژانیرو


در هنگام سفر به شهر ریودوژانیرو در کشور برزیل هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لباس و لوازم شخصی شما معاف از عوارض هستند.
 • کتاب ها و مجلاتی که همراه دارید معاف از عوارض اند.
 • دیگر اقلام همراه شما نیز تا ارزش 500 دلار امریکا معاف از پرداخت عوارض گمرکی هستند.
 • به علاوه در زمان رسیدن به برزیل می‌توانید از فروشگاه های Duty Free تا 500 دلار خرید کنید. اقلامی که می‌توانید خریداری کنید عبارت اند از:
 • دخانیات تا 400 نخ سیگار، یا 25 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 10 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی
 • 3 قلم از این کالاها: ساعت، اسباب بازی، لوازم برقی

این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافران ریودوژانیرو منظور می گردند و مرسولات حمل هوایی که به این شهر ارسال می‌کنید را شامل نمی شود.
در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک برزیل مجاز است. هر آنچه که مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده ایم. پس مسافران کشور برزیل شنیدن این پادکست را از دست ندهند.

ورود کدام کالاها به شهر ریودوژانیرو از نظر گمرک برزیل ممنوع است


تصور می کنیم سفر شما به ریودوژانیرو قطعی شده و در حال بستن چمدان های سفر هستید. اندکی تأمل کنید و دقت داشته باشید تا موردی از اقلام ممنوعه از نظر گمرک برزیل در بارتان نباشد. همراه داشتن یکی از اقلام ممنوعه تبعات سنگینی برای فرد حمل کننده آن خواهد داشت. از نظر قوانین گمرک کشور برزیل ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • اسباب بازی هایی که شکل تفنگ های واقعی هستند
 • مواد آتش گیر
 • مخازن پروپان
 • مصالح ساختمان
 • کلکسیون های گران قیمت تمبر و سکه
 • مواد گیاهی و غذایی ذکرشده در بخش های مربوطه

قوانین گمرکی برزیل در مهاجرت به ریودوژانیرو


اما اگر هدف شما از سفر به شهر ریودوژانیرو در برزیل مهاجرت است، شرایط به چه شکلی رقم می خورد؟ وقتی بخواهید بلند مدت سفر کنید، به وسایل بیشتری نیاز دارید و این وسایل بیشتر عامل مواجهه شما با معضلی به نام جریمه اضافه بار مسافری می شود. مبلغ این جریمه با توجه به شرکت هواپیمایی که با آن سفر می‌کنید متفاوت است، اما همیشه مبلغ سنگینی است که معادلات هزینه های سفر را برهم می زند؛ اما جای نگرانی نیست. کاهش هزینه‌هایتان با ما. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور برزیل به شما تحویل می دهیم.
اگر به قصد اقامت به کشور برزیل سفر می‌کنید و قصد وارد کردن لوازم شخصی و خانگی خود به این کشور را دارید به قوانین زیر توجه نمایید:

 • ورود لوازم شخصی و لوازم خانگی دست‌دوم به این کشور معاف از پرداخت عوارض است.
 • زمانی که لوازم را وارد می نمایید حداقل باید 6 ماه از اعتبار ویزای شما باقی مانده باشد.
 • قبل از دریافت اجازه کار یا ویزای اقامت امکان ورود وسایل شما وجود ندارد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریز و درشت قوانین گمرکی کشور برزیل است. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه هایتان معلوم نیست. شاید هم به رسم همه ایرانی ها دارید سوغاتی های منحصر به فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به برزیل بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلا این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره کرده ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور برزیل نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

حمل هوایی به ریودوژانیرو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به ریودوژانیرو چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به ریودوژانیرو چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی گالیله

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور برزیل ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی گالیله (Rio de Janeiro–Galeão Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ریودوژانیرو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی گالیله (Rio de Janeiro–Galeão Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی گالیله ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور برزیل

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور برزیل در شهر ریودوژانیرو واقع در فرودگاه Rio de Janeiro–Galeão Intl. Airport (Rio de Janeiro–Galeão Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  برزیل، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور برزیل جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور برزیل از طریق Customs Office نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور برزیل را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ریودوژانیرو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار