قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مودیبو کیتا در پروسه حمل هوایی به شهر باماکو

قوانین گمرکی کشور مالی درباره حمل هوایی به باماکو


حمل هوایی به باماکو، بهترین روش برای ارسال بار به کشور مالی است. این روش از نظر سرعت و امنیت و مقرون به صرفه بودن هزینه، در بین روش های موجود برای ارسال بار به کشور مالی سرآمد است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور مالی می‌شود؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی مالی در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور مالی همگی تابع قوانین گمرک کشور مالی هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور مالی صادق است.

حمل هوایی به باماکو در قوانین گمرکی مالی


می‌خواهیم در رابطه با قوانین گمرکی کشور مالی در شهر باماکو، فرودگاه بین المللی مودیبو کیتا صحبت نماییم. دفتر گمرک این فرودگاه Douanes du Mali نام دارد. هر کشوری در دنیا برای ورود اقلام مختلف به خاکش قوانین خاص خود را دارد. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به شرایط هستند. کشور مالی نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
برای دستیابی به آگاهی در رابطه با این اطلاعات باید حسابی وقت بگذارید، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین شهر باماکو در این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص گمرکی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری مالی برای مسافرین باماکو


در هنگام سفر به شهر باماکو در کشور مالی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت‌ عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. قوانین مربوط به گمرک مسافری کشور مالی از این‌ قرار هستند:

 • اقلام همراه مسافر به‌جز دخانیات تا ارزش 250.000 فرانک آفریقای غربی که تقریباً معادل 410 دلار آمریکا می‌شود، ورودشان معاف از پرداخت عوارض گمرکی است.
 • محدوده مجاز برای حمل مواد دخانی نیز به این صورت است:
 • هزار نخ سیگار، یا
 • دویست و پنجاه سیگار برگ، یا
 • دو کیلوگرم توتون و تنباکو ورودشان به این کشور معاف از پرداخت عوارض گمرکی است.

برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور مالی، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مالی گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری مالی را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.
موارد معافیت‌هایی که در این بخش ذکر کردیم فقط برای بار هوایی همراه مسافرین باماکو است و برای مرسولات حمل هوایی کاربردی ندارد.

اقلام ممنوعه گمرک مالی جهت ورود به باماکو


حالا تصور می‌کنیم شما مسافر شهر باماکو در کشور مالی هستید و دارید بار سفرتان را می‌بندید. حالا بهترین زمانی است که فکر کنید چه اقلامی را نباید در بار هوایی همراه خود بگذارید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در بار هوایی همراهتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور مالی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • کتاب، فیلم و عکس (باید سانسور شده باشند)
 • مواد غذایی یا داروی تاریخ‌مصرف گذشته

قوانین گمرک مالی جهت مهاجرین باماکو


اگر قصد مهاجرت به شهر باماکو در کشور مالی را دارید، قصه اندکی متفاوت‌تر می‌شود. معمولاً بار هوایی همراه مهاجرین به چند چمدان محدود نمی‌شود و مهاجران به دلیل بلندمدت بودن سفرشان، بار بیشتری همراه خودشان دارند. قوانین گمرکی در این‌ باره نیز فرق دارد. اول بگوییم که اگر باری که به کشور مالی می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، دردسر اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به آن را به جان نخرید. در این شرایط فریت بار به مالی از همه نظر منطقی‌تر به نظر می‌رسد. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.
اگر به‌قصد اقامت به کشور مالی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نماید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • برای واردات معاف از پرداخت عوارض این لوازم، باید از دفتر ریاست گمرک گواهی ورود معاف از عوارض دریافت نمایید.
 • اخذ گواهی ورود معاف از عوارض بین 20 تا 40 روز به طول می‌انجامد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مالی، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در مالی سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران مالی ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

هزینه حمل هوایی به باماکو چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به باماکو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به باماکو می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.


اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی مودیبو کیتا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مالی ، گمرک Senou Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی مودیبو کیتا (Modibo Keita Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر باماکو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Senou Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی مودیبو کیتا (Modibo Keita Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی مودیبو کیتا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مالی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مالی در شهر باماکو واقع در فرودگاه Modibo Keita Intl. Airport (Modibo Keita Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مالی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به باماکو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار