قوانین گمرکی فرودگاه صلاله در پروسه حمل هوایی به شهر صلاله

قوانین گمرک کشور عمان در زمینه حمل هوایی به صلاله


فریت بار یا حمل هوایی به‌عنوان بهینه‌ترین روش حمل بار به شهر صلاله در کشور عمان، در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است. هزینه مقرون به صرفه و ایمنی در کنار سرعت بالای این روش ارسال بار، دلایل اصلی اقبال روز افزون آن هستند. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور عمان می‌شود؛ بدیهی است که آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما بسیار کمک می‌کند. در این مقاله می خواهیم بخش‌های پرکاربرد گمرک عمان برای مسافرین و مهاجرین را در اختیارتان بگذاریم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور عمان همگی تابع قوانین واحد گمرکی این کشور هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور عمان صادق است. حال فرض کنید بار خود را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه بین‌المللی صلاله در دفتر گمرکی «الإدارة العامة للجمارك» منتظر شروع فرآیند ترخیص گمرکی بار هوایی خود هستید.

حمل هوایی به صلاله با توجه به قوانین گمرکی عمان


وقت بررسی قوانین گمرکی عمان که می‌رسد برایمان یادآوری می شود قوانین کشورهای مختلف منحصر به فرد و با هم متفاوت است؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها در این کشور با دیگر کشورها متفاوت است. جذاب‌ترین بخش این قوانین هم مربوط به آنجاهایی است که به دلیل شرایط شما و نوع بارتان ورودش معاف از پرداخت عوارض و مالیات می شود. بی‌شک مسافرانی می‌توانند به آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین کشور عمان در رابطه با حمل هوایی به صلاله در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری عمان برای حمل هوایی به صلاله


در هنگام سفر به کشور عمان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم و هدایای همراه مسافر ماهیتشان برای استفاده شخصی باشد و از نظر تعداد و حجم به‌گونه‌ای نباشند که شک استفاده تجاری را ایجاد کنند.
 • تعداد سیگاری که فرد با خود حمل می‌کند نباید بیشتر از 400 نخ باشد.
 • شخصی که در حال استفاده از این معافیت است نباید، دائم در حال رفت و آمد به عمان باشد.

موارد این بخش فقط برای بار همراه مسافرین هستند و برای بار ارسالی کاربردی ندارند. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک عمان را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور عمان را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری عمان را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور عمان را حتماً در برنامه پیش از سفر به صلاله قرار دهید.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک عمان به شهر صلاله ممنوع است


گذر کردن بار از دفتر گمرک به معنی بازرسی کامل آن توسط افسران است لذا باید بدانید قانون گمرکی عمان اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر صلاله کشور عمان حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک عمان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • نوشیدنی‌های الکلی
 • تفنگ و مهمات
 • شمشیر و نیزه
 • چرم، پوست و محصولات عاج فیل
 • مواد مخدر
 • کتاب و مقالات دینی و سیاسی که ممکن است توسط حکومت عمان موهن محسوب شوند.
 • محتوای پورنوگرافی
 • محصولات تولید اسرائیل
 • بی‌سیم و تلفن‌های بی‌سیم دور برد
 • هواپیما و هلی‌کوپتر

قوانین حمل هوایی به صلاله عمان درباره مهاجرین


بحث دیگری که در اینجا باید مطرح کنیم مربوط به مهاجرین شهر صلاله است. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در کشور عمان را دارد و بدیهی است که به وسایل بیشتری هم احتیاج خواهد داشت. پس ما با باری حجیم‌تر و سنگین‌تر نسبت به بار مسافر روبه‌روییم. به این دلیل که شرکت‌های هواپیمایی هزینه زیادی به‌عنوان جریمه اضافه‌بار دریافت می‌کنند، حمل بار به این شکل منطقی به نظر نمی‌رسد. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و از طریق پروسه فریت بار یا حمل هوایی، با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه بین‌المللی صلاله شهر صلاله کشور عمان به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر برای اقامت به کشور عمان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • واردات لوازم شخصی و خانگی اگر به مدت 6 ماه قبل از ورود به عمان در مالکیت فرد و مورد استفاده وی بوده باشند، معاف از عوارض است.
 • برای برخورداری از این امتیاز فرد مذکور باید حداقل به مدت 1 سال خارج از عمان زندگی کرده باشد.
 • لوازم نو مشمول پرداخت عوارض می‌شوند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض اقلام نو و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عمان مراجعه کنید.

اگر می‌توانید اندکی وقت بگذارید، پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عمان را گوش کنید تا به صورت کامل با قوانین گمرکی کشور عمان آشنا شوید. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی به صلاله؛ از قوانین بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. به علاوه موارد دیگری که به نفعتان است از آن‌ها مطلع باشید. همچنین توصیه‌های ارزشمندی در محتوای ویدیویی فریت بار به عمان نیز وجود دارد. فرم‌های گمرکی ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

حمل هوایی به صلاله به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

هزینه حمل هوایی به صلاله چقدر است؟


شرکت سفیران تمامی خدمات پیک آپ بار در محل، بسته‌بندی و حمل تا فرودگاه را ارائه می‌دهد، هزینه حمل هوایی بسته به خدمات انتخابی شما و همچنین وزن و حجم بارتان محاسبه خواهد شد.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به صلاله چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.
اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه صلاله

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور عمان ، گمرک مركز شرطة عوقد للخدمات ROYAL OMAN POLICE FOR SERVICE ، واقع در فرودگاه صلاله (Salalah Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر صلاله فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
مركز شرطة عوقد للخدمات ROYAL OMAN POLICE FOR SERVICE

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه صلاله (Salalah Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه صلاله ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور عمان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور عمان در شهر صلاله واقع در فرودگاه Salalah Intl. Airport (Salalah Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  عمان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور عمان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور عمان از طریق الإدارة العامة للجمارك نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور عمان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به صلاله

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار