قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی سمرقند در پروسه حمل هوایی به شهر سمرقند

قوانین گمرکی کشور ازبکستان درباره حمل هوایی به سمرقند


بهترین راه موجود برای ارسال خرده بار به شهر سمرقند در کشور ازبکستان، استفاده از خدمات حمل هوایی به سمرقند است. حمل هوایی امن ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای ارسال بار به کشور ازبکستان است. این را افرادی به خوبی می‌دانند که وارد فرایند حمل هوایی شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین المللی سمرقند در شهر سمرقند ازبکستان منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. آگاهی از قانون در هر زمینه‌ای لازم است و در حمل هوایی سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده‌ایم و قوانین گمرکی کشور ازبکستان را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صدالبته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور ازبکستان یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به سمرقند در قوانین گمرکی ازبکستان


حالل دیگر بارتان به فرودگاه بین المللی سمرقند شهر سمرقند رسیده است. در این مرحله باید تشریفات گمرکی مربوط به ترخیص بار هوایی تان از دفتر گمرک فرودگاه که STATE CUSTOMS COMMITTEE OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN نام دارد را آغاز کنید. آگاهی از نرخ عوارض و مالیات بر واردات و همچنین معافیت ها و امتیازات مختلف گمرکی در این مرحله به شما کمک بزرگی می کند. خوب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین گمرکی کشور ازبکستان در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری ازبکستان برای مسافرین سمرقند


در هنگام سفر به شهر سمرقند در کشور ازبکستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 10 پاکت سیگار یا معادل آن هر محصول دخانی دیگر
 • 2 عدد عطر و ادوکلن برای مصرف شخصی
 • 5 کیلوگرم شکلات
 • ۵ عدد زیورآلات که از فلزات گران‌بها و سنگ‌های ارزشمند تشکیل‌شده باشد. (وزن مجموع این اقلام نباید بیش از ۳۰ گرم باشد.)
 • اقلام دیگر تا ارزش 1000 دلار آمریکا

فراموش نکنید که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافر هستند و مرسولات حمل هوایی به سمرقند را نمی توانید ذیل این معافیت ها به ازبکستان وارد کنید.
خوب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور ازبکستان دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست درمی‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به ازبکستان ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک ازبکستان جهت ورود به سمرقند


هنگام بستن چمدان‌های سفر به سمرقند باید بدانید همراه داشتن چه اقلامی عامل ایجاد مشکل می شوند. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک ازبکستان در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور ازبکستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • داروهای غیرمجاز

قوانین گمرک ازبکستان جهت مهاجرین سمرقند


اگر هدفتان از سفر به شهر سمرقند در کشور ازبکستان مهاجرت به این شهر و کشور است، شرایط برای شما متفاوت رقم خواهند خورد. این تفاوت خود را در قوانین گمرکی کشور ازبکستان نشان می دهد. قبل از هر چیز بگوییم که اگر می خواهید به سمرقند مهاجرت کنید، حتما برای شروع فصل جدید زندگی خود در این شهر به وسایل زیادی نیاز دارید. همراه داشتن وسایل مورد نیازتان احتمالاً شما را در دسته مسافرانی قرار می دهد که اضافه بار دارند. نگاهی به نرخ جریمه اضافه بار شرکت های هواپیمایی که بیاندازید، متوجه سنگین بودن مبلغ آن خواهید شد. تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور ازبکستان می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه ازبکستان به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور ازبکستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • تمامی مرسولات لوازم‌خانگی مشمول پرداخت عوارض گمرکی می‌شوند.
 • این عوارض معادل بر ارزش گمرکی کالاها (قیمت کالا به‌علاوه هزینه حمل و هزینه بیمه) منظور می‌گردد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ازبکستان مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت ازبکستان شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست ازبکستان گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص‌شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده‌شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به سمرقند مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به سمرقند در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به سمرقند به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی سمرقند

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ازبکستان ، گمرک SAMARKAND CUSTOM POST ، واقع در فرودگاه بین المللی سمرقند (Samarkand Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر سمرقند فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
SAMARKAND CUSTOM POST

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی سمرقند (Samarkand Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی سمرقند ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ازبکستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ازبکستان در شهر سمرقند واقع در فرودگاه Samarkand Intl. Airport (Samarkand Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ازبکستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ازبکستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ازبکستان از طریق STATE CUSTOMS COMMITTEE OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ازبکستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به سمرقند

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار