قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی صنعا در پروسه حمل هوایی به شهر صنعا

حمل هوایی به صنعا و ترخیص کالا از گمرک یمن


حمل هوایی صنعا از دست آوردهایی است که آشنایی با آن هر مسافری را شادمان می‌کند؛ چرا که تنها دغدغه یک مسافر پربار، ایمنی بار، سرعت انتقال و البته مقرون به صرفه بودن خدمات حمل بار است که این هر سه در فریت بار گرد آمده است. هیچ دغدغه ای در میان نیست؛ شما بارتان را به شرکتی در مبدأ سپرده‌اید و حالا بارتان به فرایند حمل هوایی وارد شده. پس با خیال راحت در فرودگاه بین المللی صنعا در شهر صنعا یمن منتظر دریافت آن باشید. حتماً با قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه آشنا هستید. اگر درباره قوانین گمرکی کشور یمن اطلاعات زیادی ندارید با ما همراه باشید. بد نیست بدانید قانون گمرکی یمن در سراسر کشور یکسان است و شما کافی است قوانین کلی گمرک یمن را رعایت کنید.

مهم‌ترین قوانین گمرک یمن در حمل هوایی به صنعا


حالا بار در فرودگاه بین المللی صنعا شهر صنعا در کشور یمن است. وقتی به دنبال ترخیص کالا هستید، عباراتی مثل مالیات و عوارض، فراوان خواهید شنید که شما باید پیش تر با این عبارات آشنا باشید. دانستن قوانین گمرکی یمن و میزان عوارض و مالیات و همچنین معافیت‌های مربوط به بار مسافری در تسریع کار شما بسیار اثر دارد. به همین سبب ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. آشنایی با فرم های لازم و کاربرد هرکدام نیز مهم است. شما می‌توانید به راحتی این فرم ها را از سایت سفیران دانلود کنید.

قوانین حمل بار مسافری یمن برای مسافرین صنعا


در هنگام سفر به شهر صنعا در کشور یمن هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 600 نخ سیگار یا 60 سیگار‌برگ یا 450 گرم توتون
 • 1 شیشه عطر یا ادکلن
 • دیگر اقلام تا ارزش 100.000 ریال یمن (تقریبا 400 دلار امریکا)

به یاد داشته باشید که معافیت‌های این بخش صرفاً برای بار همراه مسافر در نظر گرفته می شوند و مرسولات حمل هوایی به صنعا را در بر نمی گیرند.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور یمن در توان هرکسی نیست. این را از ما بخواهید. همه چیز در سایت سفیران برای راحتی سفر شما مهیاست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور یمن همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پیش روی شماست. پس شنیدن پادکست ما را در اولویت قرار دهید.

ورود کدام کالاها به شهر صنعا در گمرک یمن ممنوع شده است


هنگام بستن بار سفر به شهر صنعا در کشور یمن، باید قوانین مربوط به ممنوعیت ورود برخی اقلام را مطالعه بفرمایید. اگر شما به این قوانین بی توجه باشید در گمرک یمن به دردسر خواهید افتاد. پس بهتر است پیش از بستن چمدان‌ها با محدودیت‌های حمل بار کشور یمن آشنا شوید. از نظر قوانین گمرک کشور یمن ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • تمامی محصولات تولید شده در اسرائیل
 • مشروبات الکی
 • پرینترهای جوهر افشان

قوانین مهاجرت به صنعا در گمرک یمن


اگر مهاجر شهر صنعا در کشور یمن هستید، موضوع متفاوت است. تفاوت در نوع اقامت، بار هوایی تان را نیز متفاوت می کند. در اکثر اوقات بار هوایی مهاجر بسیار بیش از بار هوایی مسافر است. هم در تعداد و هم در حجم. جریمه همراه داشتن اضافه‌بار مسافری سنگین است و به نظر می رسد سپردن این وسایل به کانتر پرواز، در همان ابتدای سفر، جیبتان را خالی خواهد کرد. راه حل تماس با مشاوران شرکت سفیران است. راه مطمئن و آسان. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور یمن به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور یمن سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نمایید. اگر اقلام خود را به صورت موقت به این کشور وارد نمایید، مبلغی به عنوان بیعانه نزد بانک می گذارید، این مبلغ در زمان خروج کالاها به شما بازگردانده می شوند.

برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت یمن مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت یمن مجموعه ای از اطلاعات ضروری و مفید است. خیلی از مسافران پرسش هایی درباره حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، حمل جهیزیه زوج های جوان و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل و نحوه حمل آن‌ها به یمن برایشان پیش می‌آید. شاید عجیب باشد اما ما در این پادکست به ریزترین موارد حمل کالا به کشور یمن اشاره کرده‌ایم. نحوه دریافت و پر کردن فرم های ضروری نیز گفته شده که حتماً به کارتان خواهد آمد. پس با شنیدن پادکست ما کار بارتان را رواج دهید.

حمل هوایی به صنعا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به صنعا چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه‌بار مسافری به صنعا چگونه انجام می شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.


اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی صنعا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور یمن ، گمرک مصلحة الجمارك ، واقع در فرودگاه بین‌المللی صنعا (Sana'a Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر صنعا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
مصلحة الجمارك

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی صنعا (Sana'a Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی صنعا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور یمن

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور یمن در شهر صنعا واقع در فرودگاه Sana'a Intl. Airport (Sana'a Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  یمن، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به صنعا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای یمن

ویدئو های دیدنی فریت بار