قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی سارایوو در پروسه حمل هوایی به شهر سارایوو

قوانین گمرک کشور بوسنی و هرزگوین در زمینه حمل هوایی به سارایوو


حمل هوایی به سارایوو یا همان فریت بار، بهترین روش ارسال خرده بار به کشور بوسنی و هرزگوین است. امنیت، سرعت و هزینه مناسب، دلایل اصلی توجه بیش‌ازپیش به حمل هوایی است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور بوسنی و هرزگوین می‌شود؛ بدیهی است که آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما بسیار کمک می‌کند. در این مقاله می خواهیم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی بوسنی و هرزگوین در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور بوسنی و هرزگوین همگی تابع قوانین واحد گمرکی این کشور هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور بوسنی و هرزگوین صادق است. حال فرض کنید بار خود را در فرودگاه مبدأ تحویل داده اید و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه بین المللی سارایوو در دفتر گمرکی BOSNIA HERZEGOVINA CUSTOMS منتظر شروع فرآیند ترخیص گمرکی بار هوایی خود هستید.

داستان حمل هوایی به سارایوو در گمرک کشور بوسنی و هرزگوین


حتما منتظرید تا بارتان را در فرودگاه بین المللی سارایوو به شما تحویل دهند. خیلی عجله نکنید. چرا که مقررات گمرکی باید درباره همه بارها اعمال شود. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون گمرکی کشور بوسنی و هرزگوین اعمال می‌شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که شاید بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. شاید فکر کنید دستیابی به اطلاعات مربوط به این موارد شاید کمی دشوار باشد، ولی ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. خلاصه این اطلاعات را  می‌توانید به‌صورت متنی، ویدیویی و همچنین تمام و کمال در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بوسنی و هرزگوین دریافت کنید. باید به فرم های گمرکی لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا در صورت صلاحدید برای سرعت بخشیدن به تشریفات گمرکی آن ها را قبل از سفر خود تکمیل نمایید و در زمان مناسب به مامورین مربوطه تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری بوسنی و هرزگوین برای بار هوایی مسافرین سارایوو


در هنگام سفر به کشور بوسنی و هرزگوین هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 سیگار یا 100 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 60 میلی‌لیتر عطر
 • 250 میلی‌لیتر ادوکلن
 • اقلام نو شامل هدایا و سوغات تا ارزش 200 مارک بوسنی و هرزگوین تقریباً معادل 115 دلار آمریکا

معافیت هایی که ما در این بخش برایتان گفتیم فقط برای بار همراه مسافر هستند و برای بارهای ارسالی منظور نمی شوند.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور بوسنی و هرزگوین، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بوسنی و هرزگوین گوش دهید. در این پادکست کوشیده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری بوسنی و هرزگوین را با شما در میان بگذاریم، پس شنیدن پادکست را از دست ندهید.

کالاهایی که گمرک بوسنی و هرزگوین ورود آن ها را به سارایوو ممنوع می‌داند


ورود برخی کالا ها به کشور بوسنی و هرزگوین ممنوع است؛ مشخصاً همراه داشتن اقلام ممنوعه یا وجود آن ها در مرسوله بار هوایی، شما را توی دردسر بزرگی می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک بوسنی و هرزگوین یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینید تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید؛ که قطعاً شروع خوبی برای سفر نیست. پس یادتان باشد از نظر قوانین گمرک کشور بوسنی و هرزگوین ورود اقلام زیر به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • مواد سمی
 • عاج فیل و محصولات آن
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • دخانیات بیش از مقدار ذکرشده

قوانین گمرک بوسنی و هرزگوین برای حمل هوایی مهاجرین به سارایوو


اگر قصد مهاجرت به شهر سارایوو در کشور بوسنی و هرزگوین را دارید، داستان کمی متفاوت‌تر می‌شود. معمولاً بار هوایی مهاجر به چند چمدان محدود نمی‌شود و مهاجرین حتماً بار بیشتری همراه خودشان دارند. مقررات گمرکی مربوط به مهاجرین و مسافرین نیز با هم متفاوت اند. اول بگوییم که اگر باری که به کشور بوسنی و هرزگوین می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، به خودتان دردسر ندهید و اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به جریمه آن را به جان نخرید. در این شرایط منطقی‌تر این است که از حمل هوایی به سارایوو استفاده کنید. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین المللی سارایوو تحویلتان دهند.
اگر برای اقامت به کشور بوسنی و هرزگوین سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • برای ورود مرسوله خود باید عوارض و مالیات پرداخت کنید. برای آگاهی از میزان این هزینه به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بوسنی و هرزگوین مراجعه نمایید.
 • اگر قصد واردات موقت اقلام خود را دارید نیاز است تا مبلغی را به عنوان ضمانت نزد بانک بگذارید.
 • اقلامی که به صورت موقت به این کشور وارد می‌کنید، قبل از اتمام ویزای شما باید از این کشور خارج شوند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه کنید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بوسنی و هرزگوین، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در بوسنی و هرزگوین سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران بوسنی و هرزگوین ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به سارایوو چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل هوایی به سارایوو در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به سارایوو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی سارایوو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بوسنی و هرزگوین ، گمرک Carinski terminal ، واقع در فرودگاه بین‌المللی سارایوو (Sarajevo Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر سارایوو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Carinski terminal

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی سارایوو (Sarajevo Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی سارایوو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بوسنی و هرزگوین

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بوسنی و هرزگوین در شهر سارایوو واقع در فرودگاه Sarajevo Intl. Airport (Sarajevo Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بوسنی و هرزگوین، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور بوسنی و هرزگوین جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور بوسنی و هرزگوین از طریق Bosnia Herzegovina customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور بوسنی و هرزگوین را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به سارایوو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار