قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی شاه امانت در پروسه حمل هوایی به شهر چیتاگونگ

مراحل حمل هوایی به چیتاگونگ و ترخیص کالا از گمرک بنگلادش


حمل هوایی به چیتاگونگ مشخصات ویژه‌ای دارد که توجه هر مسافر پرباری را به خود جلب می‌کند. هر مسافر می خواهد بارش در کمال صحت و البته به شکلی مقرون‌به‌صرفه و در کوتاه‌ترین زمان به مقصد برسد که رسیدن به همه این اهداف مطلوب با حمل هوایی امکان‌پذیر است. در سفر به بنگلادش شرکت های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین المللی شاه امانت در شهر چیتاگونگ کشور بنگلادش به شما تحویل می دهند. دفتر گمرک این فرودگاه Bangladesh Customs نام دارد. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی به چیتاگونگ شده اید. البته این حمل و نقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور بنگلادش هم مانند دیگر کشور  ها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور بنگلادش یکسان ست.

قوانین مهم گمرک بنگلادش در حمل هوایی به چیتاگونگ


با رسیدن بارتان به فرودگاه بین المللی شاه امانت در شهر چیتاگونگ شما در مسیری قرار می گیرید که قوانین گمرکی بنگلادش برایتان پیش بینی کرده‌اند. این مسیر بسیار هموار تر خواهد بود اگر با عوارض گمرکی و مالیات‌های مصوب گمرک بنگلادش آشنا باشید. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد، ما سعی نموده ایم همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور بنگلادش را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار دهیم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری بنگلادش برای مسافرین چیتاگونگ


در هنگام سفر به شهر چیتاگونگ در کشور بنگلادش هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • ۲۰۰ سیگار یا ۵۰ سیگار برگ یا 200 گرم توتون
 • ۲۵۰ میلی‌لیتر ادوکلن و عطر
 • هدایا و سوغات تا ارزش ۵۰۰ تاکای بنگلادش تقریباً معادل ۶ دلار آمریکا

به خاطر بسپارید که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافر است و مرسولات حمل هوایی به چیتاگونگ را نمی توانید ذیل این معافیت ها به بنگلادش وارد کنید.
شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک بنگلادش نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور بنگلادش ضروری می دانیم.

ورود کدام کالاها به چیتاگونگ در گمرک بنگلادش ممنوع است


اگر بار سفر به شهر چیتاگونگ در کشور بنگلادش را می بندید، باید بدانید همراه داشتن چه کالاهایی شما را به دردسر خواهند انداخت. اگر دنبال دردسر نیستید پس قوانین گمرک کشور بنگلادش را پیش از سفر حتماً بخوانید. چون وجود این اقلام شما را حسابی گرفتار خواهد کرد. از نظر قوانین گمرک کشور بنگلادش ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • شمش طلا
 • متون مستهجن و به دور از نزاکت
 • اسلحه و مهمات
 • مصالح ساختمانی

مهاجرت به چیتاگونگ در قوانین گمرک بنگلادش


اگر برای مهاجرت به بنگلادش به شهر چیتاگونگ سفر می‌کنید، شرایط برایتان به شکل دیگری رقم می خورد. مدت اقامت طولانی شما در شهر چیتاگونگ باعث می شود مایل باشید وسایل بیشتری به نسبت مسافرین همراه خود داشته باشید. همین موضوع سبب شده که اکثر مهاجرین کشور بنگلادش اضافه بار داشته باشند. مبلغ جریمه اضافه بار مسافری سنگین است و پرداخت آن به صرفه نیست. شما می توانید با استفاده از خدمات حمل هوایی به چیتاگونگ بارتان را با هزینه ای کمتر به بنگلادش برسانید. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور بنگلادش به شما تحویل می دهیم.
در زمان سفر به بنگلادش می‌توانید لوازم شخصی و لوازم منزل دست‌دوم خود را به این کشور وارد کنید. البته برای ورود این اقلام لازم است تا عوارض گمرکی و مالیات پرداخت نمایید. همچنین باید مدارکی برای ورود لوازم خود به این کشور ارائه دهید.
پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بنگلادش را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به‌نحوی‌که هیچ مانعی در ارسال بار پیش رویتان نباشد. زمانتان به هدر نرود و خاطره‌ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم موردنیاز برای انتقال بار به کشور بنگلادش در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شما را به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به چیتاگونگ مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به چیتاگونگ در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به چیتاگونگ به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی شاه امانت

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بنگلادش ، گمرک Custom House (Import) Chittagong ، واقع در فرودگاه بین‌المللی شاه امانت (Shah Amanat Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر چیتاگونگ فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Custom House (Import) Chittagong

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی شاه امانت (Shah Amanat Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی شاه امانت ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بنگلادش

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بنگلادش در شهر چیتاگونگ واقع در فرودگاه Shah Amanat Intl. Airport (Shah Amanat Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بنگلادش، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور بنگلادش جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور بنگلادش از طریق Bangladesh Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور بنگلادش را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به چیتاگونگ

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای بنگلادش

ویدئو های دیدنی فریت بار