قوانین گمرکی فرودگاه بین‌ المللی هونگچیائو در پروسه حمل هوایی به شهر شانگهای

مراحل فریت بار به شهر شانگهای و ترخیص کالا از گمرک چین


حمل هوایی به شانگهای ویژگی‌های مثبتی دارد که نظر هر شخصی که بخواهد به کشور چین بار ارسال کند را به خود جلب می‌کند. همه دوست دارند بارشان با کمترین هزینه، با بالاترین سرعت ممکن و در سلامت کامل به مقصد برسد؛ به عقیده ما حمل هوایی می‌تواند پاسخی به تمامی این نیازها باشد. در پروسه حمل هوایی به چین شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین‌المللی شانگهای هوانگچیائو در کشور چین به شما تحویل می‌دهند. دفتر گمرک این فرودگاه GENERAL ADMINISTRATION OF CUSTOMS OF THE PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA  نام دارد. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی شده‌اید. البته این حمل‌ونقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور چین هم مانند دیگر کشور ها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور چین یکسان ست.

قوانین مهم گمرک چین در حمل هوایی به شانگهای


با ورود بار هوایی‌ شما به فرودگاه بین‌المللی شانگهای هوانگچیائو در شهر شانگهای در کشور چین شما در مسیری قرار می‌گیرید که مقررات گمرکی این کشور برایتان مشخص کرده‌اند. چه‌بهتر که کمی با عوارض و مالیات ورود و نحوه محاسبه آن‌ها در کشور چین آشنا باشید. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد، ما همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور چین را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری چین برای مسافرین شانگهای


در هنگام سفر به شهر شانگهای در کشور چین هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • افرادی که ساکن چین نیستند، به جز لوازم شخصی، اقلامی که همراه دارند و این اقلام قرار است در چین بماند (برای مثال هدایا و سوغاتی که برای دوست خود در چین تهیه کرده‌اید.) اگر ارزش اقلام تا 2000 یوان باشد ورود معاف از عوارض گمرکی است. اگر ارزش اقلام همراه از مبلغ ذکر شده بیشتر باشد برای ترخیص اقلام نیاز به پرداخت عوارض است.
 • ساکنین قانونی چین می‌توانند تا ارزش 5000 یوان بار همراه خود داشته باشند. گمرک برای بخشی از اقلام که از حداکثر ذکر شده فراتر رفته باشند 20% عوارض منظور می‌کند.
 • مسافرین می‌توانند 400 نخ سیگار (2 باکس)، یا 100 سیگار برگ یا 500 گرم توتون همراه خود داشته باشند.

به خاطرتان بسپارید که موارد معافیت‌های ذکر شده در این بخش فقط برای بار همراه مسافرین به شهر شانگهای کشور چین در نظر گرفته می‌شوند و برای بار هوایی ارسالی کاربرد ندارند.
شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک چین نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور چین ضروری می‌دانیم.

کالاهای ممنوعه گمرک چین در ارسال بار هوایی به شانگهای


اکنون که سفرتان به شهر شانگهای قطعی است، پیش از بستن بار هوایی سفر نگاهی به لیست اقلام ممنوعه از نظر گمرک چین بی اندازید. چرا که در زمان رسیدن به شانگهای اگر یکی از اقلام این لیست در بار هوایی همراهتان باشد، مسائل قانونی برایتان پیش خواهد آمد. از نظر قوانین گمرک کشور چین ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • سلاح، تفنگ، مهمات و مواد مخدر
 • کالاهای تقلبی یا کالاهایی که حق کپی رایتشان رعایت نشده است
 • محتوای پورنوگرافیک
 • محتوایی که به صورت اخلاقی یا سیاسی تهاجمی باشد یا ضد کمونیسم باشد.
 • گونه‌های در خطر، به صورت زنده یا مرده، پودر شیر و محصولات گوشتی خاص
 • گیاه و بذر
 • لوازم ارتباطی بی سیم
 • سیستم‌های ماهواره ای و سیستم‌های GPS

قوانین گمرکی کشور چین در مهاجرت به شهر شانگهای


نوبت آن شده تا شرایط مهاجرین به شهر شانگهای را با مسافرین مقایسه نماییم. تفاوت اساسی مهاجر و مسافر، طول اقامتشان در چین است. از آن جایی که مهاجر برای اقامت طولانی به شانگهای سفر می‌کند، برای اقامت خود به وسایل زیادی نیاز دارد. در این شرایط به احتمال زیاد با موضوع اضافه‌بار مسافری رو به رو می‌شود. هزینه سنگین جریمه اضافه‌بار مسافری، هر کسی را مردد می‌کند؛ اما به توصیه ما توجه کنید. فریت بار بهترین راه ارسال بار به چین است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور چین به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به قصد اقامت به شهر شانگهای چین سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. واردات اموال شخصی دست‌دوم به چین معاف از مالیات واردات است، اما برای وارد کردن این اقلام به کشور چین باید مجوز واردات بگیرید. برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز به پادکست فریت بار و کارگوی سفیران قسمت چین گوش بدهید. مقررات مربوطه عبارت اند از:

 • اگر مدارک مورد نیاز را ارائه ننمایید، یا مجوزهای شما اعتبار کافی نداشته باشند، درخواست شما رد خواهد شد و مجوز واردات به شما تعلق نخواهد گرفت.
 • اگر شهروند چین و در حال بازگشت به این کشور هستید، تنها راهی که برای واردات لوازم‌خانگی و شخصی خود دارید، فراهم کردن مدارکی است که نشان دهد شما به مدت بیش از 1 سال در کشوری خارجی مشغول کار بوده‌اید. این کار را از طریق ارائه مجوز یا ویزای کار کشور مربوطه می‌توانید انجام دهید.
 • توصیه: قبل از حصول اطمینان از مجوزهای کار و اقامت خود لوازم خود را به چین ارسال نکنید. همچنین در نظر داشته باشید بعد از اخذ مجوز فقط یک‌بار امکان ارسال هوایی و یک‌بار امکان ارسال دریایی دارایی‌های شخصی خود را دارید، مرسولاتی که بعد از آن به چین ارسال می‌کنید مشمول مالیات بر واردات سنگین و عوارض می‌شوند.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت چین را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج هایی که تازه ازدواج کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به نحوی که هیچ مانعی در ارسال بار پیش رویتان نباشد، زمانتان به هدر نرود و خاطره‌ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم مورد نیاز برای انتقال بار به کشور چین در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شما را به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

حمل هوایی به شانگهای به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به شانگهای چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

حمل اضافه‌بار مسافری به شانگهای چگونه انجام می‌شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌ المللی هونگچیائو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور چین ، گمرک Shanghai Hongqiao Airport Customs ، واقع در فرودگاه بین‌ المللی هونگچیائو (Shanghai Hongqiao Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر شانگهای فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Shanghai Hongqiao Airport Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌ المللی هونگچیائو (Shanghai Hongqiao Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌ المللی هونگچیائو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور چین

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور چین در شهر شانگهای واقع در فرودگاه Shanghai Hongqiao Intl. Airport (Shanghai Hongqiao Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  چین، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور چین جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور چین از طریق GENERAL ADMINISTRATION OF CUSTOMS OF THE PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور چین را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به شانگهای

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای چین

ویدئو های دیدنی فریت بار