قوانین گمرکی فرودگاه شانون در پروسه حمل هوایی به شهر شانون

حمل هوایی به شانون و ترخیص کالا از گمرک ایرلند


حمل هوایی، سریع‌ترین، ایمن‌ترین و مقرون به صرفه ترین راه ارسال بار به شهر شانون در کشور ایرلند برای مسافرین و مهاجرین است. در رشته حمل بار باکمی جست‌وجو به سخن آغازین ما پی می‌برید. فریت بار یا همان حمل هوایی بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه شانون نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور ایرلند نرفته اید با ما همراه باشید. نام دفتر گمرک این فرودگاه CUSTOM HOUSE است. البته که قانون گمرکی ایرلند در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بار هوایی شما در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

حمل هوایی به شانون با توجه به قوانین گمرکی ایرلند


وقتی قوانین گمرکی ایرلند را بررسی می‌کنیم، برایمان یادآوری می‌شود که هر کشور قوانین خاص خود را دارد و مقررات گمرکی به عنوان زیرمجموعه از قوانین همان کشور نیز مختص همان جاست؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها در کشورها متفاوت است. البته گاهی برخی کالاها در قانون گمرکی کشورها از عوارض و مالیات معاف‌اند. بی‌شک مسافرانی می‌توانند به آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاه‌اند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین کشور ایرلند در رابطه با حمل هوایی به شانون در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک ایرلند مرتبط با بار هوایی همراه مسافران


در هنگام سفر به کشور ایرلند هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • ارزش بار همراه تا 430 یورو برای مسافرین بزرگ‌سال
 • ارزش بار همراه تا 230 یورو برای مسافرین زیر 15 سال
 • اگر ارزش یک قلم از کالاهای همراه شما بیش از 430 یورو باشد، باید عوارض کامل را برای آن کالا پرداخت کنید، یعنی نمی‌توانید بخشی از معافیت خود را برای بخشی از ارزش کالا استفاده کنید تا در پرداخت عوارض تخفیف بگیرید.
 • همچنین مسافرین بالای 17 سال می‌توانند محصولات دخانی همراه خود داشته باشند و آن‌ها را معاف از عوارض به ایرلند وارد کنند، بدین منظور می‌توانید در حجم مشخص شده در زیر دخانیات همراه خود داشته باشید:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون
 • امکان تقسیم کردن این معافیت به صورت درصدی نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 نخ سیگار و 25 سیگار برگ همراه خود داشته باشید.

یک بار دیگر تأکید می‌کنیم که معافیت‌های این بخش فقط و فقط برای بار همراه مسافرین است. اطلاع از عوارض گمرکی ، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور ایرلند کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور ایرلند همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

کالاهای ممنوع گمرک ایرلند جهت حمل هوایی به شانون


وقتی چمدان‌هایتان را می‌بندید و بسته‌های بار ارسالی را آماده می‌کنید، باید از اقلام ممنوع آگاه باشید. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک ایرلند در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور ایرلند ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • مواد منفجره
 • گوشت و محصولات گوشتی
 • گیاهان زنده
 • پرندگان مرده یا زنده
 • گونه های درخطر جانوری
 • اسلحه

قوانین گمرکی مهاجرین به شهر شانون ایرلند


اگر به ماندن بلندمدت در شهر شانون کشور ایرلند می‌اندیشید احتمالا به این معنی است که قصد مهاجرت دارید و به بردن همه وسایل موردنیازتان فکر می‌کنید؛ اما بردن این‌همه وسایل یک مهاجر به کشوری دیگر به عنوان اضافه‌بار کار آسانی نیست. هزینه جریمه اضافه‌بار مسافری بسیار سنگین است و پرداخت آن برای همه ممکن نیست. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه شانون در کشور ایرلند به شما تحویل خواهیم داد.
اگر برای اقامت به کشور ایرلند سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • در شرایط زیر ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض است:
 • باید مالیات و عوارض کالاها را در کشور مبدأ پرداخت کرده باشید.
 • شما باید حداقل به مدت 6 ماه مالک وسایل بوده و از آن‌ها استفاده کرده باشید. (این مدت زمان برای دیپلمات‌ها و اعضای شرکت‌های بین‌المللی به 12 ماه افزایش می‌یابد.)
 • قبل از ورود به ایرلند، شما باید حداقل به مدت 12 ماه پیاپی در کشوری خارج از اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید، یا بتوانید ثابت کنید که قصد داشته‌اید حداقل 12 ماه در این کشور سکونت داشته باشید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ایرلند مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ایرلند را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور ایرلند در رابطه با ارسال بار هوایی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به ایرلند ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به ایرلند را دارند یا خیر؟ اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید؟ فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به شانون چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

حمل هوایی به شانون به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به شانون می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه شانون

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ایرلند ، گمرک Shannon Airport Customs ، واقع در فرودگاه شانون (Shannon Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر شانون فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Shannon Airport Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه شانون (Shannon Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه شانون ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ایرلند

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ایرلند در شهر شانون واقع در فرودگاه Shannon Airport (Shannon Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ایرلند جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ایرلند از طریق Custom House نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ایرلند را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به شانون

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار