قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو در پروسه حمل هوایی به شهر مسکو

قوانین گمرکی کشور روسیه درباره حمل هوایی به مسکو


از نقطه نظر متخصصین حاضر در شرکت سفیران خدمات فریت بار یا حمل هوایی بهترین راه برای رساندن توشه مسافران یا مهاجران به شهر مسکو است. این واقعیت را نه‌تنها متخصصین ما بلکه همه مسافرانی بیان می‌کنند که هزینه منصفانه، ایمنی بالا و سرعت مناسب حمل هوایی را تجربه نموده اند. این را فقط اشخاصی می‌دانند که به پروسه حمل هوایی ورود کرده‌اند؛ منظور اینکه بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین‌المللی الکساندر اس. پوشکین شرمتیوو در شهر مسکو در کشور روسیه به انتظار نشسته اند تا بارشان به دستشان برسد. نام دفتر گمرک این فرودگاه SHEREMETYEVO CUSTOMS است. در این شرایط است که به مهم بودن و ارزش سریع و به‌موقع رسیدن توشه خود پی می‌برید. باید مطلع باشید که اشراف بر قانون در شرایط مختلف برای خوب تر و روانتر اجرا شدن کارها لازم است و سبب می‌شود شما با نگاه واضح‌تری کارهای ارسال و تحویل بار هوایی خود را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به نکات ریز و درشت قوانین گمرکی کشور روسیه دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع روسی گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را راحت کردیم و قوانین گمرکی کشور روسیه را یکجا و ترجمه شده در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این مقررات در گمرک‌های تمام استان‌های کشور روسیه یکسان اعمال می‌شود.

قوانین گمرکی روسیه در حمل هوایی به مسکو


به هنگام نظاره کردن به قوانین گمرکی روسیه که می‌رسد به یاد می آوریم که هر کشوری قانون‌هایی مربوط به خودش دارد. قوانینی که کم یا زیاد با مقررات کشورهای دیگر متفاوت باشد؛ یعنی اندازه عوارض ورود گروه‌های متفاوت کالایی و مالیات بر واردات مختلف می باشد. البته که بعضی اقلام هم در قانون گمرک روسیه از عوارض و مالیات معاف هستند. بدون تردید مسافرانی می‌توانند خیلی راحت مراحل حمل هوایی به مسکو را پشت سر بگذارند که از این قوانین و تبصره ها آگاه باشند. خب کسب آگاهی درباره مقررات گمرک روسیه سخت و وقت‌گیر است. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما قوانین گمرکی روسیه در مورد حمل هوایی را به شکلی خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در خدمت شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط به ترخیص بار هوایی را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک روسیه برای بار هوایی همراه مسافرین به مسکو


به هنگام مسافرت به شهر مسکو در کشور روسیه هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • در سفرهای هوایی، واردات محصولات با ارزش کمتر از 10.000 یورو مجاز است، با این پیش‌فرض که وزنشان بیش از 50 کیلوگرم نباشد و برای مصرف شخصی فرد باشند. اگر بار همراه از این حدود بیشتر باشد باید اظهار گردد.
 • می‌توانید تا 200 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون با خود همراه داشته باشید.

این معافیت‌ها فقط برای بار همراه مسافرین هستند و برای مرسوله حمل هوایی منظور نمی گردند. خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه حساب می‌شوند؟ جواب خود را با شنیدن پادکست کشور روسیه دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست خواهید فهمید که کدام مواد غذایی را مجازید با خودتان به روسیه ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهایی که ورودشان به صورت حمل هوایی به گمرک روسیه ممنوع است


هنگام بستن چمدان‌ها باید بدانید قرار دادن چه کالاهایی در بار هوایی‌تان شما را در گمرک فرودگاه شهر مسکو دچار مشکل خواهد کرد. چون اگر یکی از کالاهای ممنوعه‌ از نظر گمرک روسیه در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. این دردسر می‌تواند تاخیر طولانی در پروسه ترخیص بار، یا جریمه و پیگرد قانونی باشد. از نگاه مقررات گمرک کشور روسیه ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هرگونه اسلحه
 • محتوای پورنو گرافیک
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • اقلام گیاهی و حیوانی
 • دستگاه‌های دریافت امواج و تکنیکی که با فرکانس بیشتر از 9 کیلوهرتز کار می‌کنند.

قوانین گمرک روسیه با نگاهی به حمل هوایی مهاجرین به مسکو


وقتی به فرهنگ سفر فکر کنیم، به دو واژه با اهمیت می‌رسیم که اختلاف زیادی با هم دارند؛ مسافر و مهاجر. احتمالاً به‌خوبی می‌دانیم که مهاجر در مقایسه با مسافر برای اقامت طولانی‌تر به مسکو سفر می‌کند. پس توشه مهاجر نیز در تناسب با مدت سفرش خواهد بود و حتماً تائید می‌کنید که بار مورد نیاز مهاجر چندین برابر بار مورد نیاز مسافر است؛ یعنی مهاجرین کشور روسیه با مسئله اضافه‌بار مسافری روبه‌رو هستند. هزینه جریمه حمل اضافه‌بار مسافری در هواپیمایی‌های مختلف با هم متفاوت است، اما در هر صورت مبلغ زیاد و غیر قابل چشم پوشی است. در این شرایط همه به راهی بهتر و ارزان‌تر فکر می‌کنند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور روسیه می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه زیاد بپردازید. همکاران ما بارتان را از در خانه تان تحویل می‌گیرند و با هزینه خیلی کمتر از جریمه اضافه‌بار مسافری، به بهترین شکل در فرودگاه روسیه به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور روسیه سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • تمامی مرسولات لوازم‌خانگی ارسالی به روسیه مشمول عوارض گمرکی می‌شوند.
 • میزان این عوارض معادل درصدی از ارزش مرسوله یا مبلغی ثابت به ازای هر کیلوگرم وزن کالا است (عدد بزرگ‌تر به‌عنوان عوارض دریافت می‌گردد).
 • در نظر داشته باشید ارزشی که برای کالا اعلام می‌کنید، نسبت به وزنش منطقی باشد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت روسیه مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در اپیزود روسیه شما را از تمام مقررات آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان مطلع شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست روسیه گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه دهید در تارنمای سفیران فراهم شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به مسکو مواد غذایی قرارداد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به مسکو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

هزینه حمل هوایی به مسکو به چه شکل محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور روسیه ، گمرک Sheremetyevo Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو (Sheremetyevo Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر مسکو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Sheremetyevo Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو (Sheremetyevo Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی شرمتیوو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور روسیه

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور روسیه در شهر مسکو واقع در فرودگاه Sheremetyevo Airport (Sheremetyevo Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  روسیه، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور روسیه جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور روسیه از طریق Sheremetyevo Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور روسیه را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به مسکو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای روسیه

ویدئو های دیدنی فریت بار